Hotel Helle Mitte Berlin

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Helle Mitte Berlin valokuvagalleria

Vastaanotto
Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä) | Egyptinpuuvillaiset lakanat, ylelliset vuodevaatteet, untuvapeitot
Majoituspaikan sisäänkäynti
Vaijeriliukuminen
Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä) | Egyptinpuuvillaiset lakanat, ylelliset vuodevaatteet, untuvapeitot

Arvostelut

6,6 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Huonepalvelu
  • Aamiainen saatavilla
  • Pesulapalvelut
  • Siivous
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Kurt-Weill-Gasse 7, Berlin, Berlin, 12627
  • Gärten der Welt -puisto
    ‪6 min ajomatka‬
  • Tierpark Berlin
    ‪10 min ajomatka‬
  • Alexanderplatz
    ‪23 min ajomatka‬
  • Berliini (BER-Berliini–Brandenburg)
    ‪35 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Huoneisto

  • 35 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (100–125 cm leveä)

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 25 m²
  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen comfort-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 22 m²
  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Yhden hengen huone

  • 15 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kolmen hengen huone

  • 35 m²
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä

Yhden hengen comfort-huone

  • 22 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Helle Mitte Berlin

Ostoskeskuksen yhteydessä sijaitseva hotelli
Itsepalvelupysäköinti, kokoushuone ja concierge-palvelut kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kuivapesulapalvelu, express-sisäänkirjautuminen ja express-uloskirjautuminen.
Hotel Helle Mitte Berlin tarjoaa 45 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja tuuletin. Huoneissa on oleskelualue ja myös työpöytä. Huoneessa on pillowtop-patjallinen sänky sänky, egyptinpuuvillaiset lakanat, untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Tyynyvalikoima on saatavilla. 32-tuumainen LED-televisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku ja sadesuihkupää. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla päivittäin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hotel Helle Mitte Berlin on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka on ostoskeskuksen yhteydessä, minkä lisäksi Gärten der Welt -puisto on kävelyetäisyydellä. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, aamiainen (lisämaksusta) ja kuivapesulapalvelu.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla köysiratailumahdollisuus
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Gärten der Welt -puisto ja 10 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Bim and Boom (lasten leikkikenttä)
Hotel Helle Mitte Berlin tarjoaa asiakkaiden käyttöön myyntiautomaatin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Hotel Helle Mitte Berlin tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös concierge-palvelut, kuivapesulan/pesulapalvelut ja express-sisäänkirjautumisen. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.

Tämä hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.00–10.00.
Huonepalvelu on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella
  • Pysäköinti kadulla saatavilla
  • Paikan päällä pysäköinti (EUR 6 per per päivä)
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.00–10.00; 12,50 EUR per aikuinen ja 7 EUR per lapsi

Tekemistä

  • Kalliokiipeily
  • Shoppailu
  • Vaijeriliuku

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Kampaamo
  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pankkiautomaatti

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuone

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Pyörätuolille soveltuva lounge
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva concierge-tiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pääsy pyörätuolilla
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • 2 kerrosta
  • Rakennettu vuonna 1996
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Egyptinpuuvillaiset lakanat
  • Pillowtop-patja
  • Pimennysverhot
  • Tyynyvalikoima
  • Untuvapeitto

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen LED-televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu
  • Jääkaappi

Muuta

  • Erillinen oleskelualue
  • Lämmitys
  • Tuuletin
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 10.00–20.00
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 2 korkeintaan 3 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 15.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
  • Vauvansänky on saatavilla 15.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • 8.025 prosentin suuruinen kaupunki-/paikallisvero peritään

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 12.50 EUR aikuisille ja 7 EUR lapsille
  • Omatoiminen pysäköinti: 6 EUR per päivä
  • Vauvansänky: 15.0 EUR per päivä
  • Lisävuode: 15.0 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 10.00–20.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Enintään 2 korkeintaan 3 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Hotel Helle Mitte Berlin ei tarjoile alkoholia.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Helle Mitte
Helle Mitte Berlin
Helle Mitte
Hotel Helle Mitte Berlin Hotel
Hotel Helle Mitte Berlin Berlin
Hotel Helle Mitte Berlin Hotel Berlin

Hotel Helle Mitte Berlin – arvostelut

Arvostelut

6,6
Arvosana 10 - Loistava. 25 kautta 147 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 53 kautta 147 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 26 kautta 147 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 20 kautta 147 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 23 kautta 147 arvostelua

7,2/10

Siisteys

7,2/10

Henkilökunta ja palvelu

6,4/10

Palvelut/mukavuudet

6,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

6,6/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

6/10 OK

Tom

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

4/10 Huono

Eckhard

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Das Hotel liegt dörflich anmutend. Ansonsten ist das Ganze schon sehr in die Jahre gekommen. Bei mir funktionierte weder der Fernseher noch die Duschhalterung oder der Seifenspender war leer. In den Mülleimer fehlte die Mülltüte. Außerdem war der Lärm von dem Innenliegenden Kletterpark (Auch bei geschlossenem Fenster) oder der Bar bis spät in die Nacht oder auch wieder am frühen Morgen zu hören.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Jens

Alles gut
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

4/10 Huono

Michael

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

6/10 OK

Tim

Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Die sauberkeit ist eher so ulala und könnte nochmal überdacht werden. Zum Schlafen reicht es aus
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Theresia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Theresia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Für den Preis nehme ich gern in Kauf, dass das Badezimmer etwas outdated ist. Die Fugen könnten zum Beispiel einen neuen Anstrich gebrauchen, der Heizkörper hat kleine Rostflecken und turned optisch erst mal ab. Aber hey, dafür ist alles megasauber!
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

2/10 Hirveä

Tjelle

Liikematkailija
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Zimmer dreckig und kaputt Bett tot gelegen, Personal unfreundlich, 23 Uhr kommt Personal nach klopfen ins Zimmer sieht das jemand da ist und geht wieder raus
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

4/10 Huono

Mike

Liikematkailija
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Bilder entsprechen nicht der Werbung. Möbel ohne Türen. Minikühlschrank lebt. Fernseher nicht funktionsfähig. Raumklima nicht regelbar. Hotel für Arbeiter auf Montage. Für mehr nicht geeignet.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Hiroaki

Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

2/10 Hirveä

Emine

Liikematkailija, Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Das Personal am Telefon war völlig unkompetent und unhöflich, da die Anreise nach 18 Uhr stattfand und die Rezeption anscheinend nicht mehr besetzt ist, obwohl in Expedia steht, dass die Rezeption bis um 20 Uhr besetzt ist. Ich musste 2x anrufen und dem Personal erneut sagen wann ich genau anreise, obwohl sie ein Safecode besitzen. Das Hotel ist mitten in der Innenstadt und schlecht ausgeschildert. Das Parkhaus war sehr schlecht ausgeschildert für jemand fremdes, da dort nur Hotel steht aber nicht genau der Name vom Hotel. Im Foyer bzw. Auf dem Flur saßen 4 polnisch sprachige Männer die Barfuß saßen und Bier getrunken haben. Sie waren bis um 1 Uhr Nachts sehr laut und total unangenehm für eine Frau. Das Zimmer war ok. Es gab leider nur zwei große Handtücher viel zu wenig für zwei Frauen die lange Haare haben. Das Zimmer war sauber, jedoch war der Toilettendeckel gelb verfärbt. Das Hotel ist eher höchstens für eine Nacht und nicht mehr!
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

4/10 Huono

Kerstin

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
keine Rezeption vorhanden, Mobiliar sehr verschlissen, kein fernsehen möglich defekte Anlage schon mehrere Wochen, nachts laute Musik auf der Straße schlafen mit offenen Fenster nicht möglich
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Florin

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

4/10 Huono

Lena

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

6/10 OK

Uwe

Das der Hoteleingang über einen Fahrstuhl führt ist schwer zu finden.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

4/10 Huono

Ilona

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024

2/10 Hirveä

Uwe-Stephan

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Einmal und nie wieder. Meine Beschwerde habe ich bei Expedia eingereicht.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024

2/10 Hirveä

Salar

Huonoa: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

schlicht hotel ,kein fehrnsehr, internet schlicht

Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2024

4/10 Huono

Thorsten

Liikematkailija
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Es gab kein Frühstück, obwohl es bezahlt und bestätigt war. Auskunft war, dass es seit vielen Monaten kein Frühstück mehr gibt, da der Koch krank ist. Rezeption ist selten besetzt, abends teils nur bis 2000 Uhr, man muss hoffen, dass man mit der Karte ins Hotel und Zimmer kommt, falls es nicht funktioniert, keiner da zum Helfen ? Keiner der Mitarbeiter konnte es gut erklären. Einen Fernseher gab es wie ausgeschrieben auch nicht Naja, positv war das viele, warme Wasser aus der Dusche.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2024

2/10 Hirveä

Reinhold

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023

2/10 Hirveä

Frank

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023

2/10 Hirveä

Christian

Huonoa: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2023

8/10 Hyvä

Mohamed

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Gut
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2023