Avaa kaikki huonetyypin Kahden hengen huone yhdelle kuvat
Kahden hengen huone yhdelle
1 henkilö
1 yhden hengen sänky
Tietoja majoituspaikasta
La Dimora del Re
Ravintola, välipalabaari/deli ja kahvila kuuluvat tämän savuttoman aamiaismajoituksen palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen buffetaamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on kokoushuone ja kampaamo.
La Dimora del Re tarjoaa 5 huonetta, joissa on ilmastointi. Kaapelikanavat takaavat viihteen.
Kylpyhuoneista löytyy suihku ja bidee. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.
La Dimora del Re sijaitsee lähellä kohdetta Da Intini. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmainen omatoiminen pysäköinti.
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Jos italialainen keittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi Petit Roi
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille kokoushuoneen
Sijaitsee 13 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Barin satama ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta San Nicolan stadion
Lentokenttäkuljetukset, kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan ja lauttaterminaalikuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola, kahvila ja välipalabaari/deli. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla pyynnöstä) ja lauttaterminaalikuljetukset ovat saatavilla lisämaksusta. La Dimora del Re, joka on liikematkustukseen soveltuva majoituspaikka, tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös huonepalvelun (rajoitettuina aikoina) ja kampaamon. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Tämä 3 tähden aamiaismajoitus on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 7.30–9.30.
Petit Roi – ravintola, jonka erikoisuutena on italialainen keittiö. Ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen. Lasten ruokalista on saatavilla.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Esteetön pysäköinti saatavilla
Ruoka ja juoma
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 7.30–9.30
Kahvila
Ravintola
Välipalabaari/herkkukauppa
Paikan päällä olevat ravintolat
Petit Roi
Perheystävällinen
Jääkaappi huoneessa
Välipalabaari/herkkukauppa
Äänieristetyt huoneet
Mukavuudet
Kampaamo
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
Kokoushuone
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
Pääsy pyörätuolilla
Muuta
1 rakennus
2 kerrosta
Rakennettu vuonna 2011
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Kylpyhuone
Bidee
Suihku
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Televisio ja kaapelikanavat
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
Jääkaappi
Muuta
Ilmastointi
Työpöytä
Äänieristetyt huoneet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lauttaterminaalilta, lentokentältä ja rautatieasemalta (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita
Painoraja: 10 kg per lemmikki
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lentokenttäkuljetusmaksu: 25 EUR per ajoneuvo
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
La Dimora del Re tarjoaa kuljetukset lauttaterminaalilta, lentokentältä ja rautatieasemalta (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Kansallinen luokitus
Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Dimora Re B&B
Dimora Re B&B Bitritto
Dimora Re Bitritto
Dimora Re
La Dimora del Re Bitritto
La Dimora del Re Bed & breakfast
La Dimora del Re Bed & breakfast Bitritto
La Dimora del Re – arvostelut
Arvostelut
9,4
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 25 kautta 35 arvostelua
10–Loistava
25
Arvosana 8 - Hyvä. 9 kautta 35 arvostelua
8–Hyvä
9
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 35 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 35 arvostelua
4–Huono
1
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 35 arvostelua
2–Hirveä
0
9,8/10
Siisteys
9,4/10
Henkilökunta ja palvelu
9,4/10
Palvelut/mukavuudet
9,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
Matkusti perheen kanssa, Liikematkailija
28.6.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tutto ok. Per 4 persone la Location della Stanza (bellina) era un pò piccola ma in rapporto al Prezzo e alle esigenze di "solo pernottamento" era Ok 👍. Soddisfatto.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2019
10/10 Loistava
giuseppe
10.6.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Personale sempre molto gentile e disponibile. Struttura nuova e pulitissima.
giuseppe
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2019
10/10 Loistava
Gilles
5.5.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Chouette, je recommande.
Très chouette!
Chambre spacieuse et bien équipée!
Excellent accueil, avec des hôtes extrêmement serviables.
Petit déjeuner copieux.
A 10 mn environ du centre de Bari.
Gilles
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2019
10/10 Loistava
Matt, New York
Matkusti perheen kanssa
15.3.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This hotel was very nice and very accommodating to our needs. We have family near and this was a perfect location to stay when visiting them. The rooms were clean and the staff were very friendly and helpful. We will definitely stay here again when we visit Bitritto.
Matt
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2019
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
15.3.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2019
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
5.11.2018
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2018
10/10 Loistava
Dorota
21.10.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
We stayed there twice already....
Clean, accessible and comfortable
Dorota
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2018
10/10 Loistava
aldo
25.9.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
SIAMO STATI SOLO UNA NOTTE 3 ADULTI.CAMERA COMODA E SPAZIOSA. TUTTO BENE. SE QUALCOSA SI PUO' CONSIGLIARE E' EVIDENZIARE IL PUNTO IN CUI NEL CORRIDOIO IL SOFFITTO SI ABBASSA (HO PRESO UNA CRANIATA).
aldo
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2018
8/10 Hyvä
Oscar
15.9.2018
Just a room
This a was a no frills, yet very clean room that my brother and I stayed in for the night. Was a bit smaller than expected but overall all we needed for our stay
Oscar
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2018
10/10 Loistava
Sandy, Canada
24.8.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The owner was amazing and hotel was exactly as shown in pictures !
Sandy
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2018
10/10 Loistava
Salvatore, gioia tauro
3.7.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Grazioso B&B molto carino e pulito
Soggiorno eccellente molto carino e ospitale tornerei tranquillamente
Salvatore
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2018
10/10 Loistava
Simona
2.5.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Simona
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
2.3.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Modernes bad& breakfast
Liegt etwas abseits von Bari, mit dem Auto gut zu erreichen. Moderne renovierte Zimmer, Bequeme Betten, gutes Frühstück im Restaurant nebenan. Für kurzes Aufenthalt bei der Reise super geeignet.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2018
10/10 Loistava
Samuele
26.2.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Samuele
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
11.2.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bella struttura e gestori molto cordiali
All'arrivo siamo stati accolti con molta cortesia. Abbiamo parcheggiato l'automobile nel parcheggio privato della struttura. La camera era bella, molto attuale e di design.
Buona colazione. Esperienza decisamente positiva. Se avremo occasione ci torneremo senza dubbio.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2018
10/10 Loistava
serena, empoli
29.1.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
..paesino incantevole e tranquillo
..non lascio mai recensioni perché in genere il soggiorno non influenza la qualita' della vacanza ..in questo caso ho trovato una gentilezza e una disponibilita' fuori dal comune ..se passate da bitritto ( ..o anche da li' vicino) per una vacanza ..soggiornate alla DIMORE DEL RE ..e non vi fate mancare l' esperienza di una pizza a dir poco ECCEZIONALE alla pizzeria PETIT ROI!!! ..w la puglia ..e w soprattutto i pugliesi
serena
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2018
8/10 Hyvä
Andre
4.12.2017
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
un peu de stress pour contacter le proprio qui habite à quelques maisons plus loin,.... une pizzeria ou les pizzas sont divines!!
Petit déjeuner servi plutôt que dans les heures prévues.
Andre
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2017
8/10 Hyvä
sylvie, paris
27.10.2017
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Magnifique endroit
Très bel b&b, décoration design et très élégante: espaces communs, chambre er salle de bain super! Accueil tres sympathique. Petit dej a la pizzerai du propriétaire agréable. Très bonne pizza pour le dîner! Bref, a recommander malgré un problème d insonorisation, on entend les hôtes dans les chambres et espaces communs.
sylvie
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2017
8/10 Hyvä
Dirk
25.9.2017
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Dirk
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2017
10/10 Loistava
Simone, Tresigallo
23.8.2017
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ottimo
Camere ampie e maniacalmente pulite.
Silenziose, materassi ottimi e ottima qualità di sonno.
La colazione, servita nella pizzeria dei proprietari è adeguata anche se potrebve essere più ricca e variegata
Simone
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2017
10/10 Loistava
Laurent
1.8.2017
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Une excellente adresse!
Une tres bonne adresse, des propriétaires très sympathiques, une chambre spacieuse avec des couchages adaptés à 1 couple et 2 enfants. Une literie de très bonne qualité. Proche du centre avec ses restaurants typiques.
Laurent
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2017
10/10 Loistava
MsInternational, miami
7.7.2017
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Easy to Fine
Really nice and renovated hotel. Very modern looking and seems recently built.
MsInternational
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2017
10/10 Loistava
Mary
8.3.2017
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Modern & super clean!
Beautiful, modern accomodations. Best pizza I've had in Italy at resaurant attached.
Mary
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
17.12.2016
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
8/10 Hyvä
Luca
1.9.2016
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus