Koko mökki·Yksityinen majoittaja

Äskettäin päivitetty mökki - täydellinen perheille!

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Äskettäin päivitetty mökki - täydellinen perheille! valokuvagalleria

Luokittelematon kuva, 1 kautta 26, painike
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Älytelevisio, videopelejä, pöytäjalkapallopöytä, kirjoja
Ulkopuoli
Älytelevisio, videopelejä, pöytäjalkapallopöytä, kirjoja

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko mökki

3 makuuhuonetta4 kylpyhuonetta10 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone
  • Keittiö
  • Ulkotilat
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
Brian Head, UT
  • Brian Headin laskettelukeskus
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Navajo Ridge
    ‪1 min ajomatka‬
  • Thunder Mountain Motorsports
    ‪3 min ajomatka‬
  • Cedar City, Utah (CDC-Cedar Cityn alueellinen lentokenttä)
    ‪47 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko mökki on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Äskettäin päivitetty mökki - täydellinen perheille!

Olemme äskettäin päivittäneet mökin uusilla televisioilla, sohvalla, tuoleilla ja baareilla. Tämä kolmen makuuhuoneen kahden hengen hytti tarjoaa uskomatonta arvoa yhdellä Brian Headin kätevimmistä paikoista, vain muutaman minuutin päässä (alle kilometrin päässä) vuoren molemmilta puolilta kaupungin ylläpitämillä kynnöillä. Makuuhuoneessa on king-size-vuode ja oma terassi, jossa on suojaisa puunäkymä, jossa voi katsella peuroja ja muita villieläimiä. Myös tärkeimmällä tasolla, suuri toinen makuuhuone on queen-size-vuode. Täydellinen kylpyhuone kylpyammeella ja pyykinpesualtaalla ovat lähellä molemmissa makuuhuoneissa. Yläkerran makuuhuoneessa on yksi täysi sänky, yksi kerrossänky (yhden hengen vuode ylhäällä, täynnä pohja) ja yksi yhden hengen vuode, taulutelevisio, DVD-soitin ja PlayStation 2, jossa on paljon pelejä ja DVD-levyjä. Parvella on toinen täysikokoinen vuode. Parvella on täysi kylpyhuone. Kaikki vuoteet ovat päivittäneet vuodevaatteet.

Suuressa huoneessa on taulu-tv satelliittikanavilla ja DVD-soitin, paahtoleipäinen polttouuni ja mukavat mökki-tyyliset huonekalut. Bose-tilaäänentoistojärjestelmä telakoi I-Podin, ja keittiö on hyvin varusteltu kaikella mitä tarvitset aamiaisen, lounaan ja päivällisen valmistukseen, mukaan lukien hitaasti liesi, kahvinkeitin, ruokaprosessori, tehosekoitin, laadukas keittoastiat, päivitetyt ruokailuvälineet, viinin dekantterit, lasit ja tarvikkeet ja paljon muuta. Keittiön saari kuusi ja laajennettava ruokapöytä istuu 6-8 henkilölle. Suuri kansi on pois keittiöstä ja upeasta huoneesta, jossa on pieni istuinalue aamukahvillesi tai illan yölentti. Sitten kannella on vertaansa vailla olevat näkymät Giant Steps Mountain ja on loistava paikka stargaze tai ottaa iltapäivän auringossa.

Autotalli-alueella on pöytäfallipöytä, cornhole-levyt mukavat tuolit. Mökissä on kaasugrilli, jossa on Adirondack-tuolit ja lumikelkat ovat saatavilla pitämään kaikenikäiset lapset kiireisissä vuoristoilman nauttimisessa.

Tämä mökki sopii kahdelle lapsiperheelle ja mahtuu mukavasti 8-9 hengelle.

Käy Zionin kansallispuistossa, Bryce Canyonissa, Cedar Breaksin kansallismonumentissa ja ota muutamia palkittuja Utah Shakespearean festivaaleja tai soittimia Tuacahn Ampitheaterissa St. George. Hiihtää parhaalla lumella maan päällä, maastopyörä Utah Rockies, ATV tai moottorikelkka. Kesä, syksy, kevät tai talvi, Brian Head on täydellinen paikka perheesi rentoutumiseen ja muistoihin elämästä. Rakastamme tätä mökkiä ja tiedämme sinä myös.
Tämä mökki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Dixie National Forest. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi pyykinpesutilat ja pelihallin/-huoneen. Mökissä tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 4 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Dixie National Forest ja 11 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Brian Headin laskettelukeskus
Tämä mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön pelihallin/-huoneen ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki on savuton.

Majoittaja

Terry

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Lähellä hiihtomahdollisuutta

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 4 kylpyhuonetta
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Puuliesi

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Musiikkikirjasto
  • Pelejä
  • Stereot
  • Videokirjasto
  • Videopelejä
  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Patio
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Pelihalli/-huone
  • Pöytäjalkapallopeli
  • Talviurheiluvarusteita
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Moottorikelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien (kuten syntymäpäiväjuhlat) järjestäminen on sallittua majoituspaikassa; enimmäisosallistujamäärä: 10
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Recently Updated Cabin - Perfect for Families! Cabin
Recently Updated Cabin - Perfect for Families! Brian Head
Recently Updated Cabin - Perfect for Families! Cabin Brian Head

Mountain Cabin Perfect for Families! – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 68 kautta 83 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 12 kautta 83 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 83 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 83 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 83 arvostelua

9,2/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Diane P.

Hyvää: Siisteys

Amazing

We had the best time. The kids loved it and it was close to everything we wanted to do!!! Thank you!!
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Teresa M.

Hyvää: Siisteys

Great Location!

Second time staying here and enjoyed both times. Great location to the ski lifts. Nice and cozy, an awesome stay for families.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Roman M.

Hyvää: Siisteys

Spring Break on Brian Head

Got the opportunity to gather the "kids" and had a great time on the slopes... Definitely thinking about coming back next year. It is a very cozy and peaceful neighborhood and beautiful scenery. Also had a 10" snow night and all kinds of weather conditions... Thanks again
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Heather P.

Hyvää: Siisteys

Birthday/Spring Break snowboarding trip

We loved the cabin and location. We would most definitely stay here again.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Elena M.

Hyvää: Siisteys

Great trip

Had a great time staying at this place. Perfect for two families!
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Derek C.

Hyvää: Siisteys

Family Fun & PowPow!!

It was my 3 & 4 year old grand children's 1st time in the snow, they got to snowboard for their 1st time and we had perfect spring conditions for a few days following a storm and a week of snow that gave us the pleasure of 36" of powpow!!
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Jennifer R.

Hyvää: Siisteys

Great Stay!

This house had everything we needed and was a great price! It was well stocked with all supplies like paper towels and dish soap. I especially loved that there were humidifiers in the bedrooms and lots of sleds for the kids.
Yöpyi 6 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Victor D., Orange County, CA

Hyvää: Siisteys

Great and clean place to stay with responsive and friendly owner

This is our 4th stay in the Brian Head area. We do our annual President's Day vacation with our family friends. This is easily the best cabin we have stayed at. Is this the newest? No. But new isn't always the best. We enjoyed having the cabin and how accommodating and VERY responsive the owner (Terry) is. It felt very homey and the cabin is a classic with a lot of the essentials plus more. So the normal stuff: - great beds (lots of them)- it has supplies- great location- everything was readyNow for the good stuff:- parking is convenient. We had two cars and it was great to have a great amount of parking. Easy for loading/unloading - there is not issues parking as other places in Brian Head can have parking issues- the road is always plowed/maintained. We came during a storm and I was happy they maintained the road on Rue Jolly.- lots of stuff for the kids (small and big) to play. It even has snow play stuff (multiple sleds). Foosball, Pacmac and Galaga was funOverall - We would love to stay here again next year.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Daniel W.

Hyvää: Siisteys

Great Location

Lots to like about this home. We appreciated the location, set in the trees just minutes from Giant Steps. The updated master bath was great. The kitchen was well equipped and the home was clean. We’d consider staying here again.
Yöpyi 7 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Heather V.

Hyvää: Siisteys

Great location and great space

Fabulous location with ample room for family and friends. Large kitchen and living room. Updated bathrooms and large loft area for the kids!
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Les J., Diamond Bar, CA

Hyvää: Siisteys

Ease of access

The property was 3 min away from Giant Step and Navajo. There were 4 bathrooms, so it was great for everyone who stayed. When we stayed, it was below 10 and extremely cold outside, but the cabin was so warm, my wjfe didn't realize how cole it was until she stepped outside.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Mike M.

Hyvää: Siisteys

Very convenient and comfortable and clean!

We loved it! Nice and close to the ski slopes! Fantastic house! Fantastic host!
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Mary D.

Hyvää: Siisteys

Great cabin but watch the fees

This is a wonderful cabin. It was easily accessible and to find. Check in was a cinch. The cabin was roomy and there was plenty of space for 8 people to sleep, relax and play. The linens and toilet paper were good quality and the kitchen was well stocked with a variety of pans and kitchen essentials. We loved the games available. Arcade console and foosball table! The only down side is I had thought I fully paid for the cabin with the listed price from the website then had an additional 300 in host fees come in later that I did not notice or expect so make sure you check that before booking.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Stacie B., Chino Hills, USA

Hyvää: Siisteys

Winter wonderland

What a perfect place to stay for our family of 7. We loved everything about our visit. Convenient location for access to the slopes, beautiful views. All the things we needed and even things we didn’t know we needed like the humidifiers in the bedrooms. We enjoyed games and movies with the fire going in the evening, it was so perfect! Would absolutely stay again and again.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Joshua V.

Hyvää: Siisteys

Cozy cabin

Great location, lots of room, and fast communication. Just as described online. Very cozy, it heats up fast if you go during the winter.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Kyle h.

Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

Bobby F.

Family getway

We enjoyed our family getway.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Michele E.

Hyvää: Siisteys

Fun family getaway at this cabin

We had a great time at this cabin. It was so beautiful up there and nice and cool. There was room for everyone and it was comfy and nice.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Jane H.

Hyvää: Siisteys

Good place for a family

Overall the place was spacious and accommodating for large gatherings.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Jennifer H.

Hyvää: Siisteys

Perfect Location with Tons of Space

We really enjoyed ourselves here! The house is a couple minute drive to all lifts. The beds are comfortable and the boys loved having their own space in the loft and upstairs bedroom. The kitchen is fully equipped and the views are spectacular! Highly recommended!!!
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Carly C.

Hyvää: Siisteys

The Perfect Ski Cabin for a large Group

This was our 5th trip to Brian Head with our friends. This was our best trip so far. The kitchen was stocked well, the beds were comfy, and there was plenty of seating space. Terry was wonderful to work with when we had special requests. We will stay here again.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

beth b.

Hyvää: Siisteys

Cozy Cabin

This was our second time staying at this cabin. So close to the lifts, sledding just a short walk away, snow plow was already scheduled to clear the driveway- huge plus! Plenty of firewood, snow shovels. Terry is easy to communicate with. Another awesome time in Brian Head
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2024

10/10 Loistava

Mike M.

Hyvää: Siisteys

Great Place & Great Owner

Everything was great! Terry is a great communicator. We'll be staying here again soon!
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2023

10/10 Loistava

Kevin K.

Hyvää: Siisteys

Amazing Stay For 2 Families!

Super clean, well stocked, and great floorplan perfect for 2 families! We thoroughly enjoyed our stay in Brian Head this time around thanks to the plethora of amenities available at this property. The fireplace literally heats up the entire house and we appreciated the abundance of provided firewood. We will definitely catapult this place to the top of our list in our next trip! Thank You Terry!
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2023

8/10 Hyvä

Robert G.

Perfect lil getaway

Perfect getaway for a few days, host was easy to communicate with. Cabin was cute and cozy we would definitely stay again
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2023