Hotel de Francia y París

3.0 tähden majoituspaikka
VIP Access

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel de Francia y París valokuvagalleria

Terassi/patio
Majoituspaikan video
Sisätilat
Majoituspaikan julkisivu
Perhehuone | Tallelokero huoneessa, äänieristys, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen saatavilla
  • Baari
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Pesulapalvelut
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Plaza de San Francisco, 6, Cádiz, Cádiz, 11004
  • Place, Catedral de Cádiz
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, El Gran Teatro Falla (teatteri)
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Cádizin yliopisto
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Airport, Jerez de la Frontera (XRY)
    ‪36 min ajomatka‬
VIP Access
Tarjoamansa laadun ja palvelun vuoksi valitut VIP Access -majoituspaikat saavat toistuvasti parhaat asiakasarvostelut.
  • Saat poikkeuksellista palvelua
  • Lisäsäästöjä ja etuja BONUS+ -jäsenille

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä)

9,2 kautta 10
Upea
(19 arvostelua)
  • 15 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Perhehuone

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(4 arvostelua)
  • 18 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Kahden hengen huone (with extra bed)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 15 m²
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä

Perhehuone, terassi

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 18 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä), terassi

9,0 kautta 10
Upea
(4 arvostelua)
  • 15 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone yhdelle

9,8 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(6 arvostelua)
  • 15 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 1 henkilö
  • 1 parisänky

Yhden hengen huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel de Francia y París

Ostoskeskuksen yhteydessä sijaitseva kaupungin keskustassa oleva hotelli, jonka tarjontaan kuuluu 1 baari
Baari/aulabaari, kahvila ja concierge-palvelut kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on pyykinpesutilat, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja tietokonepiste.
Hotel de Francia y París tarjoaa 51 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Taulutelevisio, satelliittikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Hotel de Francia y París sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä ja lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Catacumbas del Beaterion museo. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, baari ja kahvila.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan kahvilassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta La Caletan uimaranta ja 15 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Playa de la Victoria
Majoituspaikasta löytyy kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Hotel de Francia y París tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja concierge-palvelut.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mannermaisen aamiaisen arkipäivisin klo 7.30–11.30 ja viikonloppuisin klo 7.30–11.30.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Mannermainen aamiainen saatavilla lisämaksusta klo 7.30–11.30 arkipäivisin ja 7.30–11.30 viikonloppuisin; 8 EUR per henkilö
  • Baari/aulabaari
  • Kahvila

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Pyykinpesutilat
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuoneita
  • Tietokonepiste

Ulkotilat

  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva yleinen WC
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • 4 kerrosta
  • 5 rakennusta
  • Juhlasali
  • Perinteinen arkkitehtuuri
  • Rakennettu vuonna 1902

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Teepussit/pikakahvi
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi
  • Lämmitys
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 6.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 6.00 jälkeen

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 8 EUR per henkilö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 6.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Francia y París Cadiz
Hotel de Francia y París Hotel
Hotel de Francia y París Cádiz
Hotel de Francia y París Hotel Cádiz

Hotel de Francia y París – arvostelut

Arvostelut

8,6

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 176 kautta 434 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 203 kautta 434 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 43 kautta 434 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 8 kautta 434 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 434 arvostelua

9,2/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

8,6/10

Palvelut/mukavuudet

8,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,4/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Hannu

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024

6/10 OK

laura

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
The hotel is a 3 star hotel and nothing more despite the lovely location and look. The staff was friendly. There was an odd strong smell in the lobby and in the elevator. Probably from the detergent they use. I am not normally sensitive but because of the smellI I would not choose this hotel again. The breakfast is not worth the money, I am afraid. Would rather go to a cafe close by. The location is great. And our room was spacious.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2023

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2022

10/10 Loistava

Marko

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

I recommend

Great location. Nice room and comfortable beds. AC works fine. We did not buy breakfast, there are plenty of cafes nearby.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2022

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Kiertomatkalla Andaluciassa

Hotelli on vilkkaalla aukiolla, mutta huone oli (sijainnista johtuen) rauhallinen. Huoneessa oli hyvät säilytystilat ja kylpyhuone vaikutti hiljattain uusitulta. Aamiainen oli melko yksipuolinen.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2017

8/10 Hyvä

Helge ja Liisa, Helsinki

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Nice hotel in the centrum at walking distance to a

After arriving to perking hall a ten minutes walk to hotel, checking in immediately and back to city the hearth. Nice environment with Spanish experiency.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2017

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Great location

Hotel is on excellent location: all the shops and restaurants close by and not a long walk to the beach. Due to the location on a busy street, it was quite noisy during night time. Negative: there was a strong sewer smell in the room.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2017

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat

Viisi yötä Cadizissa

Cadiz ja lähialueet olivat meille ennestään melko tuttuja. Vielä löytyi kuitenkin uutta. Mukava tuulenvire viilensi rantakaduilla. Hotelli oli uusi tuttavuus. Wifi ja suihku toimivat todella hyvin. Huone oli tilava ja säilytystiloja oli paljon. Käytävässä haisi ummehtuneelta (viemäri). Palveluasenteessa on parantamisen varaa.
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2017

8/10 Hyvä

Juha

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2017

6/10 OK

Virpi

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
There was a disturbingly strong smell of perfume in the lobby area. Otherwise the visit was good.

8/10 Hyvä

Susanna

Huonoa: Huoneen mukavuus

Loistavalla paikalla, siisti kiva hotelli

Siisti, kiva hotelli todella hyvällä paikalla. Loistava hinta-laatusuhde

10/10 Loistava

Anders

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Lækkert hotel, virker nyt, super service og centralt placeret :)
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

Chelsea

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great hotel and fantastic location!
Yöpyi 8 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Vincent

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Beautiful place!

Fantastic place! Situated in the heart of Cadiz with Plaza SanFransico outside making it just as perfect as can be!
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Teresa Cranner

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Karen

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

I would reccommend.

In a great location in the heart of old Cadiz. The staff were helpful and the hotel was very clean and comfortable. A modern room with facilities. It had everything we needed for our short break.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Christel

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great hotel, right in the heart of Old town Cadiz. Very clean. Minifridge in the room was a big plus. Overall a very nice hotel.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Oivind

Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

María Teresa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Recomendable para un finde

La estancia en general bien, la ubicación muy centrica y cerca de parada de bus y taxi. Lo negativo es que no hemos podido descansar porque habia mucho ruido en los pasillos por parte de otros huespedes y personal de limpieza, y tampoco habia agua o refrescos en la nevera como hemos visto en otros hoteles
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Helle

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Brorlykke

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Manabu

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa, Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
仕事で約一週間滞在させて頂きましたが、フロントも優しくて、ビールの栓が空けられないと言えば、バーで空けてくれるし、お土産を買いたいと相談すると完璧なお店を紹介してくれるし、最高に心地の良いホテルです。朝ごはんの準備をしてくれる女性達も、毎日笑顔で迎えてくれて、すばらしかった。また、Cadizに行く機会があれば、泊まりたいですね。
金曜日の夜、ホテル前
ホテル正面
ビーチ用タオルの案内
Yöpyi 6 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

David

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Was a very pleasant place to stay. Only enjoyed the location for an evening.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Maria

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
The location and service was excellent the rooms were small but comfortable, there is breakfast available and is good enough no scramble eggs though, there is a restaurant on site open until late and a lot of places around to eat, is like 15 minutes walking from the catedral.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025