Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Suuri lemmikkiystävällinen talo uima-altaalla

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Suuri lemmikkiystävällinen talo uima-altaalla valokuvagalleria

Tilava olohuone, jossa on puinen katto, suuri ikkuna, beige sohva, puinen sohvapöytä ja ruokailutila, jossa on puiset tuolit.
Puinen terassi, jossa on pöytä ja tuoleja, ja jonka ympärillä on ruukuissa olevia kasveja ja puita.
Moderni keittiö, jossa on valkoiset kaapit, ruostumattomasta teräksestä valmistettu jääkaappi, musta työtaso ja puinen katto.
Ranta, jonka yllä on kirkas taivas, vesi on tyyntä ja ranta on hiekkaista.
Makuuhuoneessa on puinen katto, suuri sänky beigenvärisellä peitteellä, kaksi yöpöytää, joissa on lamput, ja ikkuna, jossa on verhot.

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Koko koti

5 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta14 henkilöä85 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Callala Beach, NSW
  • Place, Callala Beach
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Jervis Bay
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Club Jervis Bay
    ‪18 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Suuri lemmikkiystävällinen talo uima-altaalla

Istu alas, on aika rannikolle ...

Meidän kevyt ja ilmava, 5-makuuhuoneen talo (voi nukkua 16), sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä rannasta ja Jervis Bay ihana meressä leikkipaikka.

Drifters on kätkeytyneenä keskelle perheystävällinen ympäristö rauhallisen Bush näkymät kanssa äänet aaltojen ja kutsuvan lintujen, se on täydellinen pako.

Tyhjäntoimittaja n @ Callala Beach on persoonallinen, katedraali / holvikatot, kiillotettu puu lattiat, suuri ulkotasanteella ulkoilmaruokailusta kehystävät Bush & maanpinnan allas, kaikki auttaa antaa sille moderni Beach House tuntuu.

5 huonetta ja paljon tilaa 2 viihde alueen on runsaasti tilaa ryhmä parit / ystäviä, laajennettu / iso / useita perheitä.

Meillä on uudet vuoteet ja keittiö on täysin varustettu kaikki mitä löytää kotona ja ovat täynnä nykyajan mukavuudet kuten iso LCD-TV, DVD, Hi-Fi, BBQ & puu polttolämmitin kylmempiä kuukausia samoin.

Feeling Active ...

400M kävellä päässä voit nauttia valkohiekkaisella Jervis Bay / Callala Beach & etsiä asukas palkoja Delfiinit jotka tulevat hyvin lähelle säännöllisesti ympäri vuoden!

Tietenkin on olemassa monia mahdollisia harrastuksia ja ympäri sininen vesillä Jervis Bay. Kirkas, kristallin sininen / vihreä vedet ovat täydellinen sukellus, veneily, melonta, uinti, snorklaus, kalastus, delfiini (asukas pod delfiinejä säännöllisesti sijoitettava) & valaidenkatseluun (kesä / heinäkuussa & loka / marraskuussa).

Unohtamatta ovat surffausrannoista vain lyhyen ajomatkan päässä.

Pois vesi on rannalla tai Bush kävely, talon uima-allas, 9 reiän golfkenttä 5 minuutin päässä, pyöräily (tuo pyöräsi), tenniskenttä vuokraus pitkin rantaa, Nurmikko Kulhot vain lyhyen matkan päässä talosta.

Tutki piste kohtisuoraan, vanha majakka ja joitakin upeita rantoja ja kävelee pitkin tietä.

Käy uskomattoman kaunis Booderee National Park, Jervis Bay, MERKITTÄVÄ Gold Award voittaja, NSW Tourism palkinnot.

Älä unohda, jos haluat nauttia delfiini / valaidenkatseluun ja muut risteily n kaunis vesillä Jervis Bay, kiitos Jervis Bay Wild, on voucher on meidän info aluksella, joka oikeuttaa kemusi 20% alennuksen.

Jos meillä on kirjattu ulos yön olet jälkeen ja etsit jotain muuta tutustu sisar taloja, Callala Beach Shack (omaisuus ID 151234), Watts @ Callala Beach (omaisuus ID 155014) tai Seas Day (omaisuus ID 177133 )

Tämä ei ole osapuolena talo, pidämme Naapuri- & melua valitukset tai HÄIRIÖIDEN ei suvaita / TULOS LUOVUTTAMISEN side paikallisille hyväntekeväisyysjärjestöille.

Meidän kalenteri on 100% ajan tasalla, jos se on pysähtynyt, niin se ei ole käytettävissä, älä lähetä tiedustelu muiden päivien pyytämällä niitä, joita häivyttää tai pidempää alle pienin.

Johtuen Stayz ja NSW Matkailu politiikkaa meidän on tarkoitus rajoittaa ryhmiin enintään 12 aikuista, i. e. saada enintään 16 pysyä varauksen koostuisi vähintään 4 lasta

Äkkilähtöjä saatavuus siivoojia.

Huomaa, että 1 yön houkuttelee ylimääräinen lyhytaikaista oleskelua lisämaksu 50%

Asettelu & huoneet

Ensimmäinen taso

* Main kylpyhuone Peseytymiseen
* 1 makuuhuone queen-vuode
* 2. makuuhuone queen-vuode
* 3. makuuhuone queen-vuode
* Modern hyvin varusteltu keittiö
* 8 paikkainen ruokailutila
* Lounge / viihde alueen polttolämmitintyypille
* Deck, BBQ & ulkona


Maantaso

* Makuuhuone 4-king single + vyöryä & kerrossänky (4)
* Makuuhuone 5 1 sarja kahden hengen makuupaikkaa ja 1 sarja yhden punkkaa (6)
* Viihde, jossa taulu TV & DVD-soitin
* Toinen kylpyhuone
* Pesula
* Pool
* Suuri ruohoinen täysin aidattu takapiha
* Swing asetettu Kids

Tekemistä / Tiedä & tylsä ​​bittiä

Sijainti

* Lyhyen matkan päässä Callala Beach (400m), joka on lemmikkieläinystävällinen

* Paikallinen golfkenttä, kulhot ja Country Club / RSL bistro (1000m pois)

* Tenniskenttä vuokrata saatavilla Callala Beach (800 metrin päässä)

* Kanootti / kajakki ja seisomaan mela board vuokraus saatavilla paikallisesti päässä seisomaan mela Cafe (800 metrin päässä)

* Maastopyöräily ja Käynnissä Jervis Bayn alueella (säännöllinen viikonlopun tapahtumia järjestetään alueella)

* Snorklaus, Sukellus & kalastusretkiä saatavilla Huskisson.

* Dolphin katsomassa, Valaiden katselu ja muut risteilyt / matkoja saatavissa Huskisson (20% off alennuskuponkeja ovat info aluksella omaan käyttöön)


Tässä muutamia FAQ


Mihin aikaan on check in ja check out?

Saapuminen on viisitoista saapumispäivänä ja check out on 10am päivänä lähdet (varhainen sisäänkirjautuminen ja myöhäinen uloskirjautuminen vain järjestetty tilauksesta ja vahvistettu kirjallisesti, ryhmävaraukset alle 25-vuotiaille on 9am check out)

Mikä on osoite?

Tyhjäntoimittaja n @ Callala Beach on 38 Queen Mary St, Callala ranta


Kuinka kaukana rannasta meistä tulee?

Matkaa rantaan on 200m kävellä


Mistä keräämme avain / pudottaa sen pois?

Siihen on avain turvallisen paikan päällä, koodi lähetetään sähköpostitse sinulle (on info esite) 5-7 päivää ennen saapumista yhdessä käyttöohjeiden


Mikä päivä on jäteastioita kerätään?

Astiat kerätään tiistaina joten laita ne ulos maanantai-iltana (tai sunnuntaina jos olet lähdössä su)


Mikä pellava toimitetaan / minun täytyy tuoda?

Toimitamme Doona, doona kansi, patja suojelija kullekin vuode, joten sinun täytyy tuoda litteä levy, lakana, tyynyliinat jokaiselle sänky, ellet ole järjestetty liinavaatteiden vuokraus.


Mikä on Vuode?

vuode 1- Queen
bed 2-Queen
bed 3-Queen
bed 4- 1 sarja punkkaa, 1 single, 1 yhden vyöryä-4 sänkyä
bed 5- Double kerrossänky & yhden kerrossänkyä (6)


Kuinka monta levyt / astiat / lasit jne ovat siellä?

On enemmän sarjaa lautaset / ruokailuvälineet / glass toimitti kuin ihmisten määrä listattu lisäkilpien ja ruokailuvälineet, puutarha.


Oletko Lemmikkieläinystävällinen?

Kyllä me olemme lemmikkieläinystävällinen, me vain kysyä, että kerrot meille, pitää lemmikkisi pois vuoteet / oleskelutilojen ja puhdistaa kaikki eläinjätettä.


Milloin vakuuden palautetaan?

Me palautamme Turvallisuus talletus 14 päivän kuluessa tarkistaa (vireillä onnistuneen post stay tarkastus)

* Tee päiväretki kautta lautalla Huskisson alkaen Myola markkinoihin (ensimmäinen sunnuntai), kahviloissa ja Whale / delfiinien katselu risteilyt.

* Kävele rannoilla Jervis Bay National Park Callala Bay

* Jos boaties, vain 5 minuutin ajomatkan Callala Bay tai Myola vene luiskat

* Alle 5min ajomatkan Callala Bay Shopping Centre tarjoaa useimmat ostokset tarpeisiin (supermarket, lihakauppias, kemisti, pullo kauppa, posti, kahviloita ja laitteisto)

* Culburra Beach on lyhyen ajomatkan päässä, jossa on Woolworths, lääkärit leikkaus, Surf Shop ja paljon muuta.


Huomattavia seikkoja:

LOUD OSAPUOLET / HÄIRIÖIDEN ei suvaita !! Tämä ei ole osapuolena talo & jos häiritä naapureita menetät kaikki side. Haluamme naapurimme ja ovat jatkuvassa yhteydessä heihin, jälleen häiriöt ei suvaita.

Johtuen Stayz ja NSW Matkailu politiikkaa meidän on tarkoitus rajoittaa ryhmiin enintään 12 aikuista, i. e. saada enintään 16 pysyä varauksen koostuisi vähintään 4 lasta

Enintään 14 aikuista

* Drifters @ Callala Beach on tiukka ei tupakoida sisällä kiitos.

* Photo ID on toimittanut henkilö, jotka tekee varauksen

* Lemmikit hyväksytään hakemuksesta.

* Ei Pellava (lakanat) tai pyyhkeet.

* On liinavaatteiden vuokraus saatavilla, kysy lisätietoja.

* Pakollinen on 195 dollaria. 00 (puhdistus ja doona kansi pyykkiä)

* Siivousmaksu kattaa korvaavat / pesu doona -kansiot, imurointi- ja pyykkipinnoitteet, kylpyhuoneiden ja keittiön puhdistus. Ylimääräinen siivous peritä mitään ylimääräistä puhdistusta.

* Hyväksyminen varaus on hyväksymistä Vakioehdot sopimusehdot, sekä mahdolliset muut ehdot käyttöön isännöitsijän kirjallisesti vastaanottamisen ajankohtana

* Drifters @ Callala ranta vaatii $ 500. 00 vakuus (täysin palauteta lopussa loman jos ei ole mitään vahinkoja omaisuutta, ilman ylimääräisiä puhdistusta ei tarvita, kaikki ehdot ja vieraan sääntöjä noudatetaan). Lisäksi side 500 $. 00 vaaditaan ryhmien alle 25-vuotiaita.

* Pyydämme teitä kunnioittamaan naapurit ja vain vieraille ovat olevan omaisuutta.

* Melu on pidettävä mahdollisimman pienenä ja häiriöt eivät ole sallittuja ja saattavat johtaa oleskelun varhaiseen lopettamiseen.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Jervis Bay. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja yksityisen uima-altaan.
  • Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille yksityisen uima-altaan, keittiön ja pyykinpesukoneen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Jervis Bay ja Jervis Bay Marine Park
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 5 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Pelejä
  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Piha
  • Puutarha
  • Täysin aidattu

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • 2 lemmikkiä yhteensä

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: Outside only, see rental agreement for details

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kylässä
  • Lahden rannalla
  • Lähellä meren rantaa

Tekemistä

  • Kajakki
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Valaiden katselumahdollisuus lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 85 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

We allow one night stay booking for an additional cost of half price per night.
We can accommodate a maximum of 10 adults and 4 children

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Korkeintaan 2 lemmikkiä
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu
Outside only, see rental agreement for details

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero PID-STRA-17637, 2540

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

171951
Large Pet Friendly House With Pool Callala Beach
Large Pet Friendly House With Pool Private vacation home

Large Pet Friendly house with pool – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 56 kautta 94 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 25 kautta 94 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 11 kautta 94 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 94 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 94 arvostelua

8,6/10

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

David W.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
A great stay with plenty of space for multiple families. A communicative host who was very accommodating.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kim W.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great communication. Great location. Owners are very accommodating.
Yöpyi 10 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Lee Anne O.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Was amazing to have a pool available, as it got a little too hot upstairs. The beach is so close and great for younger children, easy to access. Loved our stay. Thankyou
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Dmitri S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Very nice place!

Fantastic place to have fun with family. Close to the beautiful beach
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Lucy S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Family getaway

Very nice house, everything we needed to have a lovely weekend away.
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

KERRY B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Anniversary weekend

A most enjoyable stay with our children and grandchildren. The pool was a big hit and the beach is lovely
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Linae D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great little weekend trip

The house was clean and large. We enjoyed our stay and the children loved the little playground in the back and the pool. The area was quiet and a very short stroll to the beach. Great place to stay with family and friends.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Cassandra G.

Hyvää: Sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great home in a wonderful location. Easy walk to the beach and barista coffee up the road. Nice spacious backyard, we loved the pool! Did get very hot on the balcony upsatirs though, some extra shade would've been good to utilise this space more. Communication with hosts was easy which was appreciated.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Alicia P.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Easter holiday break

Family had a great four day stay. Plenty of room, kids loved the pool and swing set. Close to beach.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Le T.

Hyvää: Sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys

We enjoyed our stay

3 out of 5 *
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2023
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Meredith H.

Excellent place

We had a great time at a very well equipped, spacious property. Excellent facilities, customer-service oriented owners and a lovely location. A couple of blocks from the beach, short drive to the shops, and plenty of room for adults and kids alike. Only regret was we couldn't stay longer.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Anne P.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Beach retro stay

Lovely pool and property. Close by amd short walk to gorgeous white sand and dog friendly beach. Nb fbrubg supplies as ish and chip shop cash only and IGA at nearby Callalah Bay well stocked with great coffee at bakery next door but no shops at beach.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Matthew B.

Hyvää: Sisäänkirjautuminen, viestintä ja sijainti
Huonoa: Siisteys
Nice large property, suitable for a big family weekend away. Great location - minutes to the beach and nice pizza restaurant nearby. Cleanliness and maintenance of the property are significant areas for improvement - multiple cockroaches at our time of stay (both dead and alive), and difficult to lock front door and windows. Pool net was broken so pool was also covered in leaves.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Margaret G.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Family Holiday

Callala Beach is a lovely area for families. It’s quiet, child friendly and the beach is perfect for small children. Drifters is well set out for a large family, with a big living area and two rooms with bunk beds downstairs and a second living area, kitchen and three separate bedrooms upstairs. We really enjoyed our stay and would come back again.
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Alex M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Fabulous house and location

We had a wonderful week staying at the house. I live interstate so it was nice to have my sisters and nieces under one roof. The property was clean, kitchen well equipped and furnished perfectly for a family holiday. We loved sitting on the back deck, the kids enjoyed the swings and braved the pool! Highly recommend this property.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Pragati S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Loved staying in the property

Very nice and clean property. The owner has provided all the amenities. The swimming pool was so clean but we couldn't get in the water because of cold weather. Want to come again in this property in future.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Frances M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Girls midweek getaway

House was lovely and big, plenty of room to spread out. Backed onto bushland which was lovely. The house was well stocked with everything we needed. Good flat walk to the beach. The pool in the yard was lovely and clean which we enjoyed, just a bit tricky getting in and out with no rails.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2023
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

Maria A.

BEAUTIFUL PROPERTY

The property satisfied all our holiday beach house expectations. It was a cold and rainy weekend but the fireplace kept us warm and jolly. We didn't venture out of the house much except to go to the beach because we were just happy to stay in the house - rest, relax, eat and enjoy good company. WE ARE GOING BACK!
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Mal B.

Hyvää: Sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

The pool was the best

The property was a bit run down needs a little bit of maintenance doors and windows hard to open and close and lock also cleaning of property on arrival was amiss, the barbeque was filthy covered with fat, greese and food particles
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Heydi P.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Fabulous location!

We enjoyed our stay thoroughly. The swimming pool was a big hit and we all had a great time. Location is excellent as very close to the beach (walking distance). It would be a bonus to add aircon, a tv upstairs and some outdoor furniture for the pergola downstairs. Other than that the house has plenty of space for everyone and the kitchen is well equipped too! Thank you for your hospitality Geoff and Roxii!
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

sam l.

Hyvää: Sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great house in great area

A lovely family friendly pet friendly home. The house had lots of fans but was quite hot in the house on really warm days. We will definately stay again. Would be nice to have internet next time. Xx air-conditioning would be amazing. Loved hearing the waves from the house.
Yöpyi 8 yötä tammikuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Stephanie B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great house

This house was perfect for our fanily holiday. House was clean and it actually felt like a home not a rental. Lots of kitchen utensils and crockery, big bbq and pool was good for those that used it. Could not fault the house and the communication with the owners. Nothing was to much trouble
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2024
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Karen K.

Just perfect and great service

We had a lovely stay at Drifters over New Years with our family of 10. The house is light and spacious with lots of room for the kids and adults to play. The pool added another level of fun to the holiday and with the beach such a short walk away it was rare to find any of us not in swimmers. We had one issue in which the kitchen sink pipes began to leak on New Years Eve, but the owner Geoff had a plumber at the house within an hour and all was sorted quickly and efficiently. We are hoping to make our way back to Drifters again this year as we have made such beautiful memories there.
Vanha arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tracey O.

Great Location

The house was very clean and well presented and perfect for our family. The location is wonderful. The owner is very accommodating and understanding. We were very disappointed in the complaints from the neighbour who did not like us talking, laughing or the dogs barking. We did not enjoy or relax the weekend as we were so stressed from the phone calls of complaints from the neighbour. We thought we found the perfect holiday home for our family however I would not recommend this property if you want to go with teenage kids or dogs.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Chantel B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Gorgeous place , ample room, great location.

No wifi which was a bit of a bummer. Internet connection was poor in the house. You will need to go outisde to get decent reception. TV connection wasnt the best either as it lagged often. However there was a great selection of DVDs so this helped. I met the property owner and she was lovely and very helpful. Pool area was great for entertaining the kids. Will definiately re-book in the warmer months.
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2019