Aivan loistava sijainti Calpen sydÀmessÀ, erittÀin lyhyen kÀvelymatkan pÀÀssÀ kauniilta hiekkarannalta ja monista kaupoista, ravintoloista ja baareista, jotka tarjoavat laajan valikoiman jokaiseen makuun. Kaunis vanha kaupunki on vain lyhyen kÀvelymatkan pÀÀssÀ pÀÀkadulta, joka on sÀilyttÀnyt vanhan espanjalaisen charminsa ja tarjoaa erilaisia perinteisiÀ ravintoloita. Autoa ei tarvita, kaikki on kÀvelyetÀisyydellÀ. Et löydÀ tÀtÀ keskempÀÀ sijaintia.
KiinteistössÀ on tilava eteinen, kaksi hyvÀn kokoista makuuhuonetta, joissa erilliset vuoteet, vaatekaapit ja lipasto. Makuuhuoneessa 1 on ovi, joka johtaa parvekkeelle. Molemmissa makuuhuoneissa on kaksi hiustenkuivaajaa. Myös tallelokero makuuhuoneessa 1.
SiellÀ on tÀysin varustettu keittiö, jossa liesi, mikroaaltouuni, leivÀnpaahdin, vedenkeitin jne. Erillinen oleskelutila ja ruokailutila, jossa WIFI, TV, DVD-soitin ja radio. Kylpyhuoneessa on suihku, pesuallas ja wc sekÀ pyyhekuivain. Myös takana parveke, jossa pesukone ja vaatteita linja. Tilava etuparveke, jossa pöytÀ ja tuolit, joka saa aamuaurinkoa, mukavaa aamiaiseksi. Saat upeat nÀkymÀt pÀÀkadulle ja Penoniin sekÀ kukkuloille kohti Morairaa. Sijaitsee 8. kerroksessa niin mukava ja viileÀ kesÀkuukausina, kun saat mukavan tuulen puhaltaen koko huoneiston lÀpi. Saatavana on puhaltimia ja lÀmmitin.