Täm än majatalon palveluihin kuuluu välipalabaari/deli, kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa ja mikroaaltouuni yleisissä tiloissa. Omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on jääkaappi julkisissa tiloissa, puutarha ja lahjatavaraliikkeitä/lehtikioskeja. Jaetut kylpyhuoneet ja siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Beard and Lady Inn tarjoaa 11 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja designer-hygieniatuotteet. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Huoneessa on memory foam -patjallinen sänky sänky, untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 50+ Mbit/s). Asiakkaat voivat käyttää jaettuja kylpyhuoneita. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Siivous pyynnöstä ja hiustenkuivaaja on saatavilla pyynnöstä.
Beard and Lady Inn sijaitsee lähellä kohdetta Evans Trail Loop. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja välipalabaarin/delin.
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat lahjatavaraliike, kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa ja jaettu mikroaaltouuni
Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Ozarkin kansallinen metsäalue ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Evans Trail Loop
Majoituspaikasta löytyy välipalabaari/deli. Beard and Lady Inn tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös lahjatavaraliikkeitä/lehtikioskeja, puutarhan ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 3 tähden majatalo sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 50+ Mbit/s
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
Välipalabaari/herkkukauppa
Perheystävällinen
Välipalabaari/herkkukauppa
Mukavuudet
Jaettu jääkaappi
Jaettu mikroaaltouuni
Lahjaliike/lehtimyymälä
Opaskirjoja
Virtuaalinen vastaanottotiski
Palvelut asiakkaille
Kosinta-/romantiikkapaketit
Siivouspalvelu pyynnöstä
Ulkotilat
Puutarha
Puutarhakalusteet
Ulkotulisija
Viihdealue ulkotiloissa
Esteettömyys
Ei hissiä
Kovapuulattia huoneessa
Mattoja huoneessa
Muuta
Merkityt tupakointialueet
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Memory foam -patja
Untuvapeitto
Ylelliset vuodevaatteet
Kylpyhuone
7 jaettua kylpyhuonetta
Designer-hygieniatuotteet
Hammasharja ja -tahna pyynnöstä
Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Suihku
Vessapaperi
Ruoka ja juoma
Ilmainen pullovesi
Ravintolaoppaita
Muuta
Ilmastointi
Lämmitys
Yhdistettäviä huoneita saatavilla
Yksilöllinen sisustus
Yksilölliset kalusteet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.30.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 20
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet avaimen hakemiseen sähköpostitse aikaisintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Avaimen haku, yksityinen sisäänkäynti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Takuumaksu vaurioiden varalle: 50 USD per yöpyminen
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet avaimen hakemiseen sähköpostitse. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Beard and Lady Inn Inn
Beard and Lady Inn Chester
Beard and Lady Inn Inn Chester
Beard and Lady Inn – arvostelut
Arvostelut
9,4
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 29 kautta 35 arvostelua
10–Loistava
29
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 35 arvostelua
8–Hyvä
4
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 35 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 35 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 35 arvostelua
2–Hirveä
2
9,6/10
Siisteys
9,6/10
Henkilökunta ja palvelu
9,0/10
Palvelut/mukavuudet
9,6/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
Susanne
19.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excellent stay at the Beard and Lady! The service was fabulous and I loved every detail of the building!!
Susanne
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Brenda
Matkusti perheen kanssa
18.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Wonderful
Brenda
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Angela
Matkusti perheen kanssa
18.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very cool, unique place to stay. Felt like you were traveling back in time, and the staff was very friendly.
Angela
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Christina
Matkusti ryhmän kanssa
13.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
I had an amazing stay! The hotel was very clean and the staff was friendly and helpful. It was a unique experience and I definitely plan on visiting again on the future.
Christina
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
8/10 Hyvä
William
13.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Community discovered.
Great fun. Other guests and the hostest were congenial and fun. Wonderful old building.
William
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Kelli, Austin
10.10.2025
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Kelli
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
2/10 Hirveä
Robert
5.10.2025
I briefly tried to sleep in room 1. Whatever the noise that repeats every 5 minutes or so was awful. I travel with silicone earplugs. Attempted to sleep from 11 until 2 when I got fed up with the noise and just left. Also there are roaches under the toaster. Saw the black trap so yall are aware of those. I can honestly get over a bug, but being unable to sleep ruined a competition I’d been training months for.
Robert
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Angela
Matkusti perheen kanssa
5.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This place is an amazing old place that has been restored beautifully. The staff were all friendly and kind. We would highly recommend this place.
Angela
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2025
8/10 Hyvä
Jim
29.9.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Jim
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
8/10 Hyvä
Shannon
29.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Shannon
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
10/10 Loistava
RONALD
Matkusti ryhmän kanssa
21.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
An adventure to remember
We had the most interesting an friendly stay at B & L. It was like staying in a curated historic boarding house. Leslie the owner/manager/decorator/"tour guide", was so helpful and patience with our group of 10 friends. each room was themed after a part of her family heritage and experiences.
I highly recommend staying there.
RONALD
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Matthew
9.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Matthew
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Tina
Matkusti ryhmän kanssa
6.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hope to stay there again
Excellent and charming place
Tina
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Katy
Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
5.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
100 percent MUST stay!!
This was an amazing trip find. Beautiful place. Sooo quiet and absolutely will stay again. Wish we were able to stay longer.
Katy
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
2/10 Hirveä
Michele
19.8.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
DO NOT BOOK at this INN!!! There is no one on the property. It is in the middle of nowhere. A ghost town. When I arrived, there were no cars, no lights on the outside. I tried calling several times with a message that picks up on the first ring. No call back. I tried to get in for over an hour. I felt like I was in Texas Chain Saw massacre!!!! I had to drive over 30 miles to find another hotel. One of the most worst experiences in booking a hotel. There ratings are FAKE! Save your time and money. Book somewhere else.
Michele
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Julie
18.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The owners did a fantastic job renovating this old building. Each room is unique and stays with the time period of the building.
The community bathrooms provide a unique environment. My daughter and I chatted with such nice ladies as we were going in and out of the bathroom area.
It was convenient that there are no specific hours for the breakfast bar. There was a fine variety of easy, make for yourself options.
My daughter had yogurt and oatmeal, and I had toasted peanut butter and jelly with coffee, of course.
The owner was friendly.
Julie
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Krista
29.6.2025
Krista
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Harris, Huntley
26.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is a quirky place. I loved it.
Harris
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Marcy, Springfield
Matkusti kumppanin kanssa
31.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is a fabulous property. Built in 1887 and still has that historic feel. The owners are awesome and did a great job renovating the building. You must know that it has a large shared bathroom area, no bathrooms in individual rooms. This wasn’t a problem for us but something to be aware of. The bathrooms are well designed and still private spaces just not in your room.
The beds are outrageously comfortable and the best towels I’ve ever used. There are no TVs anywhere and this allowed for a nice break and forced game and reading time.
This is a must stay at place!
Marcy
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Ginger
5.12.2024
Ginger
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Kathleen, Plano
Matkusti perheen kanssa
4.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was such great hotel. Comfortable beds and very clean.
Kathleen
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Sheena
Matkusti perheen kanssa
28.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wonderful place! You have to stay here!
Sheena
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Nadia
17.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Property is amazing! Very well kept!! Beautifully decorated!
Nadia
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Justine, Algonquin
Matkusti kumppanin kanssa
2.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This place is truly amazing. So much love and attention has been put into the place. We look forward to staying again! I would to the the restaurant again. Thank you!
Justine
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
Laura
Matkusti perheen kanssa
30.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Quaint and Fun
Check-in was a pain at night. The instructions were not sent to us and there were multiple phone numbers to call. We finally got someone. The room itself was WONDERFUL. We really loved the charm. The shared bathrooms are pretty, but lots of guest hair in the ladies’ shower area.