Chorlada Lanna Hotel

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Chorlada Lanna Hotel valokuvagalleria

Kolmen hengen classic-huone | Työpöytä, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta, lisävuoteet
Aulan oleskelutila
Taulutelevisio
Aulan oleskelutila
Majoituspaikan julkisivu

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
354/1 Charoen Prathet Road, Chang Khlan, Chiang Mai, Chiang Mai, 50100
  • Place, Riverside
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Mae Ping -joki
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Elephant Parade House
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Airport, Chiang Mai (CNX-Chiang Main kansainvälinen lentoasema)
    ‪8 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Classic Double Room

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 28 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen classic-huone (kaksi sänkyä)

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 28 m²
  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen classic-huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä kaupungille
  • 36 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky ja 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Chorlada Lanna Hotel

Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja kiertoajelu-/lippupalvelu kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kampaamo, televisio yleisissä tiloissa ja portteri/kantaja.
Chorlada Lanna Hotel tarjoaa 31 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja tohvelit. Taulutelevisio, satelliittikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Chorlada Lanna Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Mae Ping -joki. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu, portteri ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Chiang Mai-yöbasaari ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Tha Phae Gate (portti)
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Chorlada Lanna Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla pyynnöstä) ovat saatavilla lisämaksusta. Chorlada Lanna Hotel, joka on liikematkustukseen soveltuva majoituspaikka, tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kampaamon, tallelokeron vastaanotossa ja portterin/kantajan. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) pyynnöstä
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Lisävuode (lisämaksusta)

Mukavuudet

  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Juomavesiautomaatti
  • Kampaamo
  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Laukunkantaja
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • Merkityt tupakointialueet

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Tohvelit

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi
  • Jääkaappi

Muuta

  • Ilmastointi
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 15

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 24 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–21.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 300.0 THB:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Käteisellä maksettava takuumaksu: 300 THB per yöpyminen

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 200 THB per ajoneuvo yhteen suuntaan
  • Lisävuode: 300.0 THB per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Chorlada Lanna Hotel tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 24 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–21.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 18.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Chorlada Lanna Hotel Chiang Mai
Chorlada Lanna Chiang Mai
Chorlada Lanna
Chorlada Lanna Hotel Hotel
Chorlada Lanna Hotel Chiang Mai
Chorlada Lanna Hotel Hotel Chiang Mai

Chorlada Lanna Hotel – arvostelut

Arvostelut

9,2

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 32 kautta 53 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 16 kautta 53 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 5 kautta 53 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 53 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 53 arvostelua

8,8/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

7,6/10

Palvelut/mukavuudet

9,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Zaw

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Clean room
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026

8/10 Hyvä

fabrice

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Rapport qualité-prix très intéressant en cette période de haute saison à Chiang Mai
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Daniel

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff was very nice and hospitable.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026

6/10 OK

Greg

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Pros: Decent front lobby, maid and one clerk were friendly, cats were friendly. Cons: Distant location, TV not working, shower drain clogged, traffic noise from street, 300 baht cash deposit for key which is big to carry. This hotel seems like it could be improved if more amenities and staff adjustments. Biggest issue is distance from things to do, so you must take Grab or Bolt.
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Thomas, Annapolis

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean room with good amenities.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

6/10 OK

keith

Matkusti kumppanin kanssa
Inadequate parking spaces for guests,ended parking off street! Unsafe edges at two corners of the bed!
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025

6/10 OK

keith

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys
Overall is an average low cost hotel but I am concerned with the sharp edges on the two corners of the bed causing injuries unexpected if you bumped to them!!
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

8/10 Hyvä

Roy

Yöpyi 10 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Hector

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Un poco lejos del centro pero horel y habitaciones buenas
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Leslie Oliver

Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2025

6/10 OK

Myriam

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Das Zimmer war sauber, das Badezimmer in Ordnung, das Bett gut. Aber es hatte keine Lämpchen am Bett, es gab keine Möglichkeit, das Licht etwas individueller einzustellen - es gab Vollbeleuchtung oder nichts.
Bei unserem Checkout lag Katzenkotze auf der Theke der Réception! Ich hab dann die junge Frau, die in der Lobby rumwuselte, darauf aufmerksam gemacht.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Restie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Friendly staff and worth it for the price
Yöpyi 6 yötä marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

Ellie

Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Clean rooms, friendly and helpful staff. Good location from downtown.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

saw

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Edoardo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 11 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Jon

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great value for good quality hotel

Great hotel for the price. Very clean, rooms a good size and staff very friendly. There is no restaurant but there is free toast and coffee at breakfast time. Nice coffee shop at the front of the hotel, the location is a good 30 minutes walk from old town but lots of cafe and restaurants on the way. For the price paid it was excellent.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Mark

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff were friendly and helpful. When we had a problem with our drain they came to fix it. Great little hotel for the price. Its a little noisy as its located close to the roads. Location was great for walking to lots of inexpensive eating. We enjoyed our evening walks to the bazaar. We stayed an extra night because of its convenient location. 10 to 15 minute walk to rent a scooter
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Jan

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Really nice place, good value and great staff.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Peter

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great place. Very friendly staff. Good location 😊.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Chih Ping

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Anthony

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The owners where lovely, good value for money
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Daniel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff was friendly and the coffee bar attached to the property was a nice addition.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

10/10 Loistava

jean marc

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hugbj
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Ryo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
古さもまた良く、とても素敵なホテルでした。 スタッフもみんなフレンドリーで、不便さを除けば、かなり高評価となるでしょう。
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Too far out

This hotel is not where it is shown to be on the map provided by Hotels.com. It’s a 40 minute walk to the markets etc and therefore we had to spend quite a lot on taxis. The staff are nice but it is quite basic and there is nothing around. I wouldn’t bother.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2024