Vain yhden kadun päässä kuuluisasta Palacio de Cortésista ja Cuernavacan kaupungin historiallisesta keskustasta löydät tämän kodin poissa kotoa. Sillä ei ole merkitystä, onko sinulla vain rentouttava viikonloppu kotona nauttien Cuernavacan auringonlaskuista ja maagisesta säästä vai onko kyse Cuernavacan kaupungin ja sen ympäristön tuntemisesta ja jopa nopeasta työmatkasta; Tämä on oikea paikka.
Ensimmäisessä kerroksessa meillä on kaksi makuuhuonetta, toisessa parivuode ja toisessa kaksi kerrossänkyä vieraillemme. Ensimmäisessä kerroksessa sijaitsevat myös työhuone, jossa on Internet-yhteys, täysin varustettu kylpyhuone, ruokasali ja täysin varustettu keittiö.
Kiinteistön yläosa on kattokerros, josta on upea näköala Cuernavacan laaksoon. Tässä osassa meillä on grilli, baari, jossa on pesuallas, keittiövälineet, ruokasali ulkona ja olohuone nauttiakseen näkymistä ja auringosta. Poreallas on tässä osassa ja sen lämpötila on erittäin miellyttävä nauttia ikuisen kevään kaupungin ilmastosta.
Tule Casa Leyvaan ja nauti tästä ainutlaatuisesta kokemuksesta.