Romanttinen joen varrella, keskellĂ€ keskiaikaista Dolcedoa, huoneisto "Casa Poulette" (korkeintaan 6 henkeĂ€) ilahduttaa vieraitamme kauneudellaan: korkeat kaarevat katot, ylelliset kalusteet, unelmaterassi (n. 30 mÂČ) ja suuri, heille on ominaista kaunis puutarha ja kaunis piha.
Casa Poulette sijaitsee kartanossa 16. pÀivÀstÀ lÀhtien Luvulla. Huoneistossa on iso olohuone, ruokailutila ja mukava sohva (satelliitti TV, WiFi, stereot), 3 isoa makuuhuonetta, keittiö ja kylpyhuone. TÀmÀ poikkeuksellisen kaunis huoneisto lumoaa tyylikkÀÀllÀ antiikkikalusteiden ja modernin taiteen yhdistelmÀllÀ - se on toimiva ja hyvin varusteltu (wifi, astianpesukone, pesukone). VÀlimerelle istutettu terassi nÀköalalla keskiaikaiseen Dolcedon kylÀÀn ja kauniille joelle tarjoaa tarpeeksi tilaa pelaamiseen, auringonottoon tai viihtyisÀÀn grillaukseen. Vieraamme voivat myös kÀyttÀÀ puutarhaa tai yksinomaan pihaa istumaan ja pelaamaan. PysÀköinti: talon takana tai 40 metrin pÀÀssÀ.
Jos haluat matkustaa kahden perheen kanssa, voit vuokrata Casa Brambillan samasta kerroksesta. 4 makuuhuonetta, 2 kylpyhuonetta ja 2 keittiötÀ on saatavana jopa 9 hengelle.
Huoneisto sijaitsee Dolcedon sydĂ€messĂ€: kĂ€velyetĂ€isyydellĂ€ (2â5 minuuttia) on 2 ruokakauppaa, baareja, hyviĂ€ ravintoloita, pankki pankkiautomaatista ja posti. Voit kĂ€vellĂ€ suoraan asunnosta oliivitarhoihin. EnsimmĂ€iset rannat ovat 5â6 km: n (15 minuutin) pÀÀssĂ€ Imperiasta tai San Lorenzosta.
Lomakohteesi - Kukkien Riviera - ulottuu Imperiasta Sanremon kautta Ranskan rajalle. TÀÀllÀ hiekkarannat vuorottelevat kauniiden kivisten riuttojen kanssa. Rannikon varrella on kaupunkeja, jotka ovat kuuluisia eksoottisista viehÀtöistÀÀn. Keskiaikainen kylÀ Dolcedo sijaitsee kauniilla joen molemmilla puolilla muinaisessa oliivimaassa. Sen takana ovat metsÀt, niityt, vuoret (korkeintaan 2200 m) ja monet muut viehÀttÀvÀt paikat Liguriassa.
NÀkemisen arvoisia ovat itse kÀÀntyvÀt kadut kauniilla vanhoilla palatsilla, keskiaikaiset sillat, San Tommason barokkikirkko, jonka kirkon aukiossa klassiset konsertit jÀrjestetÀÀn kesÀiltoina, ja Saracenin torni. Dolcedo sijaitsee 5-6 km sisÀmaahan Imperiasta. Matka-aika lÀhimpÀÀn rantaan: 15 minuuttia. HyvÀt pyörÀily- ja retkeilyreitit naapurimaiden laaksoissa. Ratsastusvaellus (hevosvaellus, poniratsastus lapsille), lasten leikkipaikka ja pyörÀvuokraus vuokranantajalta (kilpa- ja maastopyörÀt). HyvÀt bussiyhteydet.