Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Lomahuoneisto Alte Kelterei Nr. 2 Dresden-Lockwitzissa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Lomahuoneisto Alte Kelterei Nr. 2 Dresden-Lockwitzissa valokuvagalleria

Ulkopuoli
Sisätilat
Ulkoalueet
Ruokailu
Jääkaappi, uuni, liesi, astianpesukone

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone7 henkilöä78 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Dresden, SN
  • Place, Dresdenin ostoskeskus
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Place, Palitzsch-museo Prohlis
    ‪6 min ajomatka‬
  • Place, Semperoper
    ‪15 min ajomatka‬
  • Airport, Dresden (DRS)
    ‪27 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Lomahuoneisto Alte Kelterei Nr. 2 Dresden-Lockwitzissa

Huoneisto sijaitsee Dresden-Lockwitzissa, jossa on historiallinen, kunnostettu kyläkeskus. Siinä on olohuone ja makuuhuone, täysin varustettu keittiö, jossa on liesi keraamisella liesi ja uuni sekä astianpesukone.

Tilava olohuone on sisustettu sohvalla. Lisäksi oleskelutilassa on suuri LED-TV (49 tuumaa). Voit kuunnella radiota LED-TV: n kautta. Olohuone on täynnä viereistä, suurta parveketta, joka kutsuu sinut viipymään.

Makuuhuoneessa on suuri vuode 180cm x 200 cm, sänky 90cmx200cm ja vaatekaappi.

Lastenhuoneessa on yhden hengen vuode 90cmx200cm ja kerrossänky 90cmx200cm.

Kylpyhuone on täysin kaakeloitu ja varustettu suihku, pesuallas ja wc.

Huoneistossa on erillinen varastotila / vaatehuone, jossa on lisää säilytystilaa (esim. Matkatavarat).

Laminaatti asetetaan elin-, lapsi- ja makuutiloihin. Keittiö, kylpyhuone, sali ja varastotila on varustettu graniittilattioilla.

Pysäköintitilaa on saatavilla talon omaisuudessa ilmaiseksi.

Huoneisto on erittäin hyvällä moottoritien A17 - Dresden Nickernin tai Heidenau - ulottuvilla.

Ilmoitettu hinta sisältää:
Vesi, sähkö, lämmitys, loppusiivous,
Pellava paketti per henkilö: koostuu suuri ja pieni pyyhe, lakanat ja teetä pyyhe

Jos vieraat pyytävät liinavaatteiden vaihtoa oleskelunsa aikana, veloitetaan kiinteä 10,00 euroa per henkilö.

Huomaa: Dresdenin kaupunki veloittaa 01.07.2007 alkaen majoitusveron.

Lisäksi vieraat voivat käyttää seuraavia asioita:
- Yksityiskohtaiset kartat Dresdenistä ja Saksin Sveitsistä
- Dresdner Verkehrsbetrieben aikataulutiedot
- Pieni kirjasto, jossa on mielenkiintoisia pieniä kirjoja, esimerkiksi Dresdenistä
- Ensiapupakkaus
- eri lautapelejä kaikenikäisille
- Sateenvarjot huonon sään vuoksi

Leipurit, ravintola, pankki, kauppakeskus Nickern sijaitsevat lähellä ja sijaitsevat kävelymatkan päässä muutamassa minuutissa.

Autolla saapuminen:
Asunto on erittäin helppo päästä moottoritien A17 kautta - Dresden Nickernin poistuminen. Kiinteistössä on pysäköintitila (# 5), joka on varattu saapuville asiakkaille autolla. Tämä on asiakkaiden käytettävissä ilmaiseksi. Lisämaksua ei ole.

Saapuvat lentokoneella ja edelleen öfftl. liikenne:
Dresdenin lentokentältä käytä S-Bahn-reittiä Pirna / Bad Schandau tai Schmilka ja Bhf. Dresden-Niedersedlitz. Dresden-Niedersedlitzistä toteutettava paikallinen bussi nro 89-suunta Dresden Lockwitzia pitkin Lockwitzin terminaaliin.

Lopullisessa pysäkillä Lockwitz kulkee kohti Sparkassea ja seuraa päätietä oikealle ja ylitä se sillalle. Välittömästi sillalla on sääpylväs, jossa on sammakko. Sieltä kävelet pitkin hyvin tunnistettavaa polkua (Am Wehr). Kävelytie muuttuu noin 100 metrin päästä tielle. Seuraa tietä, kunnes tulet suurelle pysäköintialueelle. Tämä näkyy jo kaukaa. Pysäköintialueelta pysy vasemmalle Kreischaa kohti. Kun lähdet parkkipaikalta, olet suoraan kohteen päällä.

Saapuminen Deutsche Bahniin ja jatka öfftl. liikenne:
Hbf: stä. Dresden, käytä S-Bahn-suuntaa Pirna / Bad Schandau tai Schmilka ja Bhf. Dresden-Niedersedlitz. Vuodesta Dresden-Niedersedlitz ottaa paikallinen bussi nro 89-suunta Dresden Lockwitz ja Lockwitz. Vaihtoehtoisesti voit käyttää väylän linjaa nro. 66 - päärautatieasemalta. Lockwitzin suuntaan käytä terminaalia Lockwitz.

Lopullisessa pysäkillä Lockwitz kulkee kohti Sparkassea ja seuraa päätietä oikealle ja ylitä se sillalle. Välittömästi sillalla on sääpylväs, jossa on sammakko. Sieltä kävelet pitkin hyvin tunnistettavaa polkua (Am Wehr). Kävelytie muuttuu noin 100 metrin päästä tielle. Seuraa tietä, kunnes tulet suurelle pysäköintialueelle. Tämä näkyy jo kaukaa. Pysäköintialueelta pysy vasemmalle Kreischaa kohti. Kun lähdet parkkipaikalta, olet suoraan kohteen päällä.

Julkinen liikenne on kävelymatkan päässä. Kaupungin keskustaan pääsee julkisilla liikennevälineillä noin 25 minuutissa.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee lähellä kohdetta Dresdener Rennverein (hevosrata). Huoneistossa tarjoaa asiakkaille parvekkeen ja vuodesohvan.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille parvekkeen, vuodesohvan ja olohuoneen
  • Sijaitsee 14 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Semperoper ja 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Dresden Panometer (taidemonumentti)

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Paperipyyhkeet
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Itsepalvelupesula lähistöllä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä eläintarhaa
  • Sairaalan lähellä

Tekemistä

  • Valinnaisia golfetuja
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Kelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Yksikön koko: 78 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Your holiday apartment Alte Kelterei Nr. 2 in Dresden-Lockwitz – arvostelut