Koko loma-asunto

New Arabian Holiday Homes - Residence 8

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan New Arabian Holiday Homes - Residence 8 valokuvagalleria

Huoneisto, 1 makuuhuone (2404) | Parveke
Kaupunkihuoneisto | Silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Luksushuoneisto, 3 makuuhuonetta, kaupunkinäköala | Parveke
Kaupunkihuoneisto | Silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Huoneisto, 2 makuuhuonetta | Oleskelualue | LED-televisio

Arvostelut

6,0 kautta 10.

Koko koti

2 henkilöä84 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Burj Residene, Sheikh Mohammed bin Rashid Boulevard, Dubai
  • Place, Dubai Fountain
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Dubai Mall
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Burj Khalifa
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubain kansainvälinen lentoasema)
    ‪13 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

New Arabian Holiday Homes - Residence 8

Tämän savuttoman loma-asunnon palveluihin kuuluu ulkouima-allas, kuntosali ja ilmainen omatoiminen pysäköinti. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Loma-asunnossa on LED-televisio, satelliittikanavat ja keittiö, jossa on jääkaappi, mikroaaltouuni ja astianpesukone. Asiakkaiden käytössä on pyykinpesukone/kuivausrumpu, ruokailualue, ilmainen Wi-Fi ja parveke.
Lomakoti tarjoaa 2 ilmastoitua huonetta, joissa on pyykinpesukone/kuivausrumpu ja kahvin-/teenkeitin. Huoneessa on parveke. Huoneissa on oleskelualue. Keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, mikroaaltouuni, erillinen ruokailualue ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. LED-televisio, satelliittikanavat. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä loma-asunnossa käytössäsi on ulkouima-allas ja kuntosali.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Dubai Fountain. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ulkouima-altaan. Tässä loma-asunnossa on 2 kotia. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone/kuivausrumpu ja parveke
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali
  • Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Dubai Fountain ja 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Dubai Mall
Lomakoti tarjoaa asiakkaidensa käyttöön ulkouima-altaan ja kuntokeskuksen. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Ulkouima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen, turvallinen ja omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Perheystävällinen

  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Mikroaaltouuni
  • Täysikokoinen jääkaappi/pakastin
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Yksityinen kylpyhuone

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue

Viihdetarjonta

  • LED-televisio ja satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Päivittäinen siivouspalvelu
  • Silitysrauta/-lauta

Tekemistä

  • Kuntosali

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 2 majoitustilaa

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 12 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 2000 AED per yöpyminen
  • Kaupungin perimä vero: 10.00 AED per majoitustila per yö
  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan turismimaksun. Maksu on 10.00 AED ensimmäisestä makuuhuoneesta per yö, ja se nousee 10.00 AED:lla per yö jokaisen lisämakuuhuoneen myötä.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Siivous on saatavilla lisämaksusta, joka vaihtelee yksikön koon mukaan.

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
  • Yksi korkeintaan 12 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

New Arabian Holiday Homes Residence 8 House Dubai
New Arabian Holiday Homes Residence 8 House
New Arabian Holiday Homes Residence 8 Dubai
New Arabian Holiday Homes Residence 8
New Arabian s Resince 8 Dubai
New Arabian Homes 8 Dubai
New Arabian Holiday Homes - Residence 8 Dubai
New Arabian Holiday Homes - Residence 8 Private vacation home

New Arabian Holiday Homes - Residence 8 – arvostelut

Arvostelut

6,0
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

4,0/10

Siisteys

2,0/10

Henkilökunta ja palvelu

6,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Lori

Huonoa: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Poor management and misrepresentation in the ad

The condo did not match the photo on Hotels.com, the photo oversold the unit. We arrived late at night after 24+ hrs travel. We were met by the manager Abbas. There were insufficient supplies in the condo: No kitchen dish cloth and dish towel, no dish soap (only dishwasher soap), no kitchen knives, no bedding for the living room futon! which were needed. Only one towel and hand towel each, no facecloths. The bedroom mattress cover was stained and not clean. I had to use part of the linen from the bedroom bed to supply the living room futon for my son. The worst of it all, Abbas argued about the living room bedding and the lacking kitchen basics instead of offering right away to resolve the issues. Bedding did arrive the next day but nothing else, including the change from the 100 dirham given to Abbas for the 40dirham room tax. I had to text him for two days before the change was brought. There was no hair dryer in the unit. It was promised for delivery by Abbas but did not happen. I bought one. On the plus side, the location of the condo was good and appreciated. Your management left us frustrated and greatly disappointed.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2018