Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Florence San Lorenzo-sviitti, josta on näkymät Medici Chapelleille - ilmainen WiFi

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Florence San Lorenzo-sviitti, josta on näkymät Medici Chapelleille - ilmainen WiFi valokuvagalleria

Ulkopuoli
Sisätilat
Ruokailu
Jääkaappi, mikroaaltouuni, liesi, astianpesukone
1 makuuhuone, tallelokero huoneessa, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Koko huoneisto

1 makuuhuone3 henkilöä35 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesu
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Firenze, Toscana
  • Place, Keskustan markkina-alue
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Piazza di Santa Maria Novella
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Santa Maria del Fioren katedraali
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Airport, Firenze (FLR-Peretola)
    ‪12 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Florence San Lorenzo-sviitti, josta on näkymät Medici Chapelleille - ilmainen WiFi

Erinomainen sijainti San Lorenzo -alueella, josta on upeat näkymät Medici-kappeleille ja kuuluisalle Keskustorille. Asunto, kolmannessa kerroksessa ilman hissiä, on täynnä valoa ja erittäin mukava. Hyvin valoisa, se sijaitsee historiallisen keskustan kävelyalueella, lähellä SMN-asemaa, Duomo-aukioa ja Firenzen tärkeimpiä historiallisia ja taiteellisia nähtävyyksiä, kaikki kävelyetäisyydellä. Huoneistossa on kaunis 1800-luvun rakennus, joka on remontoitu kokonaan vuonna 2016, ja se korvaa alkuperäiset koristeet, jotka korostavat firenzeläistä luonnetta ja lisäävät sen charmia ja kauneutta. Se koostuu eteisestä, kahden hengen huoneesta, vaatekaapista / wc: stä, keittiö / ruokailutila / olohuone, jossa on yhden hengen vuodesohva ja kylpyhuone suihkulla. Vieraille tarjolla: turvallinen, Wi-Fi, keittiö astianpesukoneella, mikroaaltouuni, vedenkeitin, Nespresso-kahvinkeitin. Se on varustettu ilmastoinnilla, lämmityksellä ja kaksoisikkunalla, jotta hiljaiset yöt pysyvät keskellä. Talo on suunniteltu ja tehty niin kuin meille, joten olen varma, että toivottaa sinut tervetulleeksi Firenzen unohtumattomaan oleskeluun parhaalla mahdollisella tavalla. Talon alapuolella on tyypillinen San Lorenzo Market ja Central Market, mutta myös kauppoja, supermarketteja, tyypillisiä toscanalaisia ​​ruokia, pizzerioita ja ravintoloita jokaiseen makuun.

Erinomainen sijainti San Lorenzo naapurustossa, josta on upeat näkymät Medici-kappelille ja kuuluisalle Keskustorille. Asunto on pieni mutta täynnä valoa ja erittäin mukava. Erittäin kirkas sijaitsee vanhankaupungin kävelyalueella lähellä SMN-asemaa, Duomoa ja tärkeimpiä historiallisia nähtävyyksiä, jotka sijaitsevat kävelymatkan päässä. Asunto on kauniissa yhdeksästoista vuosisadan rakennuksessa, ja se on remontoitu kokonaan vuonna 2016, ja se korvaa alkuperäisen sisustuksen kattojen, jotka korostavat firenzeläistä luonnetta ja lisäävät sen charmia ja kauneutta. Se koostuu sisäänkäynnistä, makuuhuoneesta, vaatekaapista / wc: stä, keittiö / ruokailutila / olohuone, jossa on yksi vuodesohva ja kylpyhuone suihkulla. Asiakkaille: turvallinen, Wi-Fi, keittiö astianpesukoneella, mikroaaltouuni, vedenkeitin, Nespresso-kone hyvää kahvia varten. Se on varustettu ilmastoinnilla, lämmityksellä ja kaksoisikkunalla makuuhuoneessa. Talo on suunniteltu ja tehty minulle, joten olen varma, että se toivottaa sinut tervetulleeksi Firenzeen. San Lorenzo Market ja Central Market San Lorenzo Market ja Central Market, mutta myös kauppoja, supermarketteja, tyypillisiä Toscanan ravintoloita, pizzerioita ja ravintoloita jokaiseen makuun.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Santa Maria del Fioren katedraali. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittiön ja vuodesohvan.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, vuodesohva ja olohuone
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Keskustan markkina-alue ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Piazza di Santa Maria Novella
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Autoa ei tarvita
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Televisio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta
  • Tallelokero

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä outlet-ostoskeskusta
  • Sairaalan lähellä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Yksikön koko: 35 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton aukioloajat vaihtelevat
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tämän majoituspaikan vastaanoton aukioloajat vaihtelevat. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT048017C2NU3N5UL9

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Suite Overlooking Medici Chapels Free Wifi Apartment
Florence San Lorenzo Suite Overlooking Medici Chapels Free Wifi
Suite Overlooking Medici Chapels Free Wifi
Suite Overlooking Medici Chapels Free Wifi Apartment
Florence San Lorenzo Suite Overlooking Medici Chapels Free Wifi
Suite Overlooking Medici Chapels Free Wifi Apartment
Suite Overlooking Medici Chapels Free Wifi

Florence San Lorenzo Suite overlooking the Medici Chapels - Free WiFi – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

Arvostelut

10/10 Loistava

Ulrike V.

Super, immer wieder!

Wunderschöne Wohnung „mittendrin“, direkt neben der großen Markthalle und nah an den Haupt-Sehenswürdigkeiten. Vom Bahnhof etwa 5 Minuten zu Fuß entfernt. Sehr geschmackvoll möbliert, alles neuwertig und sauber. Es war alles da, was man brauchte. Das geräumige Schlafzimmer hat ein Doppelfenster, sodass es nachts auch leise war. Dazu eine sehr nette Vermieterin - was will man mehr. Wir waren 6 Tage dort und haben es sehr genossen.
Yöpyi 6 yötä huhtikuussa 2019

8/10 Hyvä

Patricia G.

We really enjoyed our stay here in. The apt was clean and great location. Close to Duomo and

The apt wasn't huge or luxurious but was very comfortable and spotlessly clean. The location was perfect--short walk to the Duomo and the all the fantastic museums thete. It was also 5-8 minutes walk to the rail station. AND it was right next to a huge indoor market and several blocks of street vendors, so there was lots of shopping. And lots of restaurants. The bed was comfortable and the bathroom appeared to have very new fixtures, so it was a great place to stay to explore Florence.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2017