Koko loma-asunto

Cottage hotel fenice hakuba - 5 min from ski resort(pet-Friendlly!)

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Cottage hotel fenice hakuba - 5 min from ski resort(pet-Friendlly!) valokuvagalleria

2 makuuhuonetta, Wi-Fi, vuodevaatteet
2 makuuhuonetta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Hiustenkuivaaja, bidee, pyyhkeet, saippua
Ulkopuoli
Televisio

Koko koti

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Hakuba, Nagano
  • Place, Hakuba Goryu -hiihtokeskus
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Chokoku-ji-temppeli
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Place, Hakuba Happo-Onen hiihtokeskus
    ‪6 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Cottage hotel fenice hakuba - 5 min from ski resort(pet-Friendlly!)

The cottage hotel fenice hakuba is located in the Goryu area at Hakuba, Nagano. The house has two bed rooms and living room for up to stay 4 people.

Cottage Hotel Fenice Hakuba provides accommodations with free WiFi and free private parking.

Complete with a private bathroom equipped with a bidet and free toiletries, room at the hotel have a TV and air conditioning, and some rooms will provide you with a seating area. At Cottage Hotel Fenice Hakuba every room has bed linen and towels.
Tämä mökki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Hakuba Goryu -hiihtokeskus. Mökissä tarjoaa vuodesohvan ja television.
  • Ilmastoitu mökki, jossa asiakkaille on tarjolla vuodesohva, televisio ja hiustenkuivaaja
  • Sijaitsee vain 1 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Hakuba Goryu -hiihtokeskus ja 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Hakuba Happo-Onen hiihtokeskus

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Korkeintaan 25 kg per lemmikki

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Korkeintaan 10 (painoraja: 25 kg per lemmikki)
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: Additional charge 1100yen per dog per night.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Cottage hotel fenice hakuba - 5 min from ski resort(pet-Friendlly!) – arvostelut