Toyoko Inn Hiroshima-eki Shinkansen-guchi No.2

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Toyoko Inn Hiroshima-eki Shinkansen-guchi No.2 valokuvagalleria

Majoituspaikan sisäänkäynti
Myyntiautomaatti
Työpöytä, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Vastaanotto
Ilmainen päivittäinen buffetaamiainen

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
1-13-27 Hikarimachi, Hiroshima, Hiroshima, 732-0052
  • Place, Mazda Zoom-Zoom Stadium
    ‪16 min kävelymatka‬
  • Place, Hiroshiman keskustan ostosalue
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, Kamiyachō
    ‪5 min ajomatka‬
  • Airport, Hiroshima (HIJ)
    ‪93 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen huone, tupakointi kielletty

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(18 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhden hengen huone, tupakointi sallittu

8,8 kautta 10
Loistava
(10 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone, tupakointi kielletty

8,8 kautta 10
Loistava
(13 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone, tupakointi sallittu

8,8 kautta 10
Loistava
(5 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

8,8 kautta 10
Loistava
(13 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä), tupakointi sallittu

8,8 kautta 10
Loistava
(8 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhden hengen premium-huone, tupakointi kielletty

  • 11 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 yhden hengen suuri sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Toyoko Inn Hiroshima-eki Shinkansen-guchi No.2

Itsepalvelupysäköinti, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen buffetaamiainen. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
Toyoko Inn Hiroshima-eki Shinkansen-guchi No.2 tarjoaa 272 huonetta, joissa on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Taulutelevisio, kaapelikanavat ja Netflix.

Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, WC-istuin sähköisellä bideellä ja ilmaiset hygieniatuotteet. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla viikottain.

Toyoko Inn Hiroshima-eki Shinkansen-guchi No.2 on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Hiroshima Tōshō-gū -pyhäkkö. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja omatoiminen pysäköinti (lisämaksusta).
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat hissi ja jaettu mikroaaltouuni
  • Sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Mazda Zoom-Zoom Stadium ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Hiroshiman keskustan ostosalue
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Toyoko Inn Hiroshima-eki Shinkansen-guchi No.2 tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös hissin ja mikroaaltouunin yleisissä tiloissa. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 6.30–9.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti (JPY 1 000 per per yö)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 6.30–9.00

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa

Mukavuudet

  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Matkatavarasäilytys
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Siivouspalvelu (viikoittain)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • Merkityt tupakointialueet

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Tohvelit
  • WC elektronisella bideellä
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Netflix
  • Suoratoistopalveluita
  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Teepussit/pikakahvi
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
0–12-vuotiaiden lasten pyyhkeistä veloitetaan 50–100 JPY:n suuruinen lisämaksu, jos lapset käyttävät huoneessa valmiiksi olevia sänkyjä vanhempansa kanssa. Maksut veloitetaan majoituspaikassa.
Jos olet varannut seitsemän yötä tai enemmän, saatat joutua vaihtamaan huonetta oleskelusi aikana.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 12 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Omatoiminen pysäköinti: 1000 JPY per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 22.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Siivouspalvelua on tarjolla 4 päivän välein.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 12 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hiroshima eki Shinkansen guchi No.2
Toyoko Inn Hiroshima eki Shinkansen guchi No.2
Toyoko Inn Hiroshima-eki Shinkansen-guchi No.2 Hotel
Toyoko Inn Hiroshima-eki Shinkansen-guchi No.2 Hiroshima
Toyoko Inn Hiroshima-eki Shinkansen-guchi No.2 Hotel Hiroshima

Toyoko Inn Hiroshima-eki Shinkansen-guchi No.2 – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 215 kautta 502 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 184 kautta 502 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 73 kautta 502 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 15 kautta 502 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 15 kautta 502 arvostelua

9,0/10

Siisteys

8,4/10

Henkilökunta ja palvelu

8,2/10

Palvelut/mukavuudet

8,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Gerald

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Incredible staff and an amazing location. Extremely close to the JR station and they are extremely accommodating. I 100% recommend staying here if you're visiting Hiroshima.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

David

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A nice buffet breakfast is prepared for guests.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Michael

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Close to all amenities.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Douglas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Everything was nearby with transportation and shopping.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Geoffrey

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Close to yransport, shopping, dining and very safe
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Minako

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very close to train station and grocery store.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Timmy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Only issues is limited seating spaces for breakfast ! Long Q for breakfast. Hotel location is close to Hiroshima JR and Shinkansen station and bus tram. Next to Lawson and close to a major supermarket.
Hiroshima station
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Michael

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
A few minutes walk from Hiroshima train station this new hotel is convenient for travellers to the city.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jinho

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is great place to stay if you are on a budget. You may compensate a bit of room space for that price, but it's only 5 mins walk to station and naturally, you get variety of options for shopping, dining and transportations.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Anthony

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The breakfast is great but it gets quite busy. Plan to take a paper plate back to your room.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Dinithi

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The location was great. The staff was ok. No smile or greet.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Toru

Hotel was little hard to find and I had to walk more than needed.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Danielle

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great place.

Was a great place to stay near the train station and lots of food options too. The bed was quite hard but slept ok
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

daniel

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Basic amenities only but clean and ok for overnight stay
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

LEI

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very convenience, has everything around hotel
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Alfonso

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
THIS IS THE HOTEL! All friendly staff, great and numerous facilities. Grocery store close by, omiyage store next door. Bakeries within walking distance. Great views. I hope to stay here again. Even if I don't get lucky enough to be top floor.
This was the view from my room.
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Geoffrey

Excellent location for services, dining options, safety and some shopping. Staff are very obliging and helpful.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Highly recommend!
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

fatima

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very convenient to train and bus station. Staff is very helpful. Neat and clean place except rooms are too small.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

YUE KI IVAN

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A bit hard to find when come by Hiroshima JR station Lawson next to the hotel is a bonus
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Steven

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
The desk staff on the first day was excellent. Very helpful, very friendly. The desk staff on the second day was above average. The morning breakfast staff was also excellent. The breakfast was far better on Tuesday than Wednesday...
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Diana Sze

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Near to Hiroshima station in a quiet area. Room amenities are good. A bit crowded at breakfast time
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

John

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Free breakfast!
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Marc-Antoine

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
- the corridor and the room smelled like cigarettes. We were not aware this was a smoker hotel. - the beds were very, very firm. It had an impactin the quality of our sleep.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

MARCELO

Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very small room, but ok. near the Station. i would stay again
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024