Sky Gem Central Hotel

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Sky Gem Central Hotel valokuvagalleria

Ulkouima-allas avoinna 6.30–21.30, aurinkotuoleja
Vastaanotto
Ravintola
Ravintola
Ulkopuoli

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla
  • Pyykinpesu

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
26-28 Dong Du Street, District 1, Ho Chi Minh City, 70000
  • Place, Dong Khoi Street
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Vincom Center -ostoskeskus
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Ho Chi Minhin oopperatalo
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Airport, Hồ Chí Minhin kaupunki (SGN-Tân Sơn Nhấtin kansainvälinen lentoasema)
    ‪15 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen deluxe-huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(4 arvostelua)
  • 20 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen executive-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 25 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Sky Double Room

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(8 arvostelua)
  • 35 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Executive River View Room

  • 25 m²
  • Näkymä joelle
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Sky Gem River View Room

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 35 m²
  • Näkymä joelle
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe Double Room

  • 2 henkilöä

Executive Room

  • 2 henkilöä

Sky Gem Room

  • 2 henkilöä

Executive River View Room

  • 2 henkilöä

Sky Gem River View Room

  • 2 henkilöä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Sky Gem Central Hotel

Ostoskeskuksen yhteydessä sijaitseva kaupungin keskustassa oleva hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ulkouima-allas
Ulkouima-allas, ravintola ja kuivapesulapalvelu kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, portteri/kantaja ja juhlasali. Jokaisessa 50 huoneessa on ilmainen Wi-Fi, minibaari sekä älytelevisio, josta voit katsella kaapelikanavia. Asiakkaiden käytössä on televisiot, ilmainen pullovesi ja hiustenkuivaajat. Pyyhkeiden vaihto on saatavilla pyynnöstä
Sky Gem Central Hotel tarjoaa 50 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. 49-tuumainen älytelevisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy tohvelit, ilmaiset hygieniatuotteet, hiustenkuivaaja ja hammasharjat ja -tahna.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle). Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Lisäksi huoneissa on ilmainen pullovesi ja pimennysverhot. Pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas.
Sky Gem Central Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä, ja Dong Khoi Street on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ulkouima-allas ja ravintola. Tässä vuonna 2019 rakennetussa 3 tähden hotellissa on 50 huonetta 11 kerroksessa. Jokainen huone tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja älytelevision.
  • Ilmastoidut majoituspaikat, joissa asiakkaille on tarjolla älytelevisiot, minibaari ja ilmainen pullovesi
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, portteri ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Dong Khoi Street ja 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Bến Thànhin markkinat
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Sky Gem Central Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, kuivapesulan/pesulapalvelut ja portterin/kantajan.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 6.30–9.30.
Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 6.30–9.30; 300 000 VND per henkilö
  • Ravintola

Tekemistä

  • Ulkouima-allas

Perheystävällinen

  • Ulkouima-allas

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Laukunkantaja
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Puutarhakalusteet

Esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Laattalattia yleisissä tiloissa

Muuta

  • 1 rakennus
  • 11 kerrosta
  • Rakennettu vuonna 2019
  • Savuton majoituspaikka
  • Vastaanottosali

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hammasharja ja -tahna
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Tohvelit
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 49−tuumainen älytelevisio ja premium-kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi
  • Minibaari

Muuta

  • Ilmastointi
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 48 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikkaan autolla ajavien asiakkaiden tulee ottaa tähän majoituspaikkaan yhteyttä etukäteen (esim. reittiohjeita varten)
Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Sky Gem Central Hotel ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 350000 VND:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 300000 VND per henkilö
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 900000 VND per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)
  • Lisävuode: 350000 VND per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin ja turvajärjestelmä
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sky Gem Central Hotel tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 48 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Majoituspaikkaan autolla ajavien asiakkaiden tulee ottaa tähän majoituspaikkaan yhteyttä etukäteen (esim. reittiohjeita varten). Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Paikallisten lakien mukaisesti naimattomat asiakkaat eivät välttämättä voi jakaa huonetta. Asiakkaiden tulee esittää vihkitodistus, jos majoituspaikka pyytää sitä.
  • Uima-allasta voi käyttää klo 6.30–21.30.
  • Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Sky Gem Central Hotel Hotel
Sky Gem Central Hotel Ho Chi Minh City
Sky Gem Central Hotel Hotel Ho Chi Minh City

Sky Gem Central Hotel – arvostelut

Arvostelut

8,6

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 145 kautta 290 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 91 kautta 290 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 36 kautta 290 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 11 kautta 290 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 7 kautta 290 arvostelua

8,8/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,2/10

Palvelut/mukavuudet

8,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotelli oli uusi ja hyvällä sijainnilla. Ainut miinus oli aamupala, joka oli pelkästään aasialaiseen makuun.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2020

10/10 Loistava

Talia

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Nathan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Breakfast was solid
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Mitsuhiro

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Mina

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent place to stay at, staff are amazing and helpful, rooms tidy and clean
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

6/10 OK

luca

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Kerri

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Les personnes qui travaillent dans l’hôtel était très sympa et notre chambre était très bon. Le petit déjeuner était délicieux et il y avait beaucoup de choses de manger. Il y était beaucoup de magasins et restaurants à proximité de l’hôtel.
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Fiona

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good area for bars and food options
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

YEN-TING

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
:)
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

??

Matkusti ryhmän kanssa, Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
The bed was comfortable. The staff were really friendly and helpful.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

nooshin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bra läge

Bra läge, vänlig personal. Det enda problemet var poolen. Det fanns ingen stege in i poolen. För en kort person som jag var väldigt svårt att komma ur poolen.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

AKINORI

Liikematkailija
フロントがよい
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Stephen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
In a great location being in the centre of the tourist attractions, surrounded by good quality bars and restaurants. The staff are excellent and our room was very comfortable with a good view. The only dissapointment was that there actually is no restaurant, and the hotel details say there is and the hotel guide in the room says there is.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Justin

Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Sho

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
ドアマンのひとりが日本語での挨拶をしてくれました。 とても気持ちいい滞在をありがとう! また、受付ではレストランの予約の代行をしてくれました。 とても親切です。 エントランスを出てすぐのところにセブンイレブンもあり、直ぐに食料、飲料を購入することが出来ます。 プールは小型ですが、眺めは非常にいいです!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Jamie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Really lovely hotel with exceptionally friendly and helpful staff, close to many interesting parts of the city
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

James

Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

alan

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Would stay here again
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Olaf

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Davina

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
hotel had friendly helpful staff, unfortunately the pool was under repair which was one of the mains reasons for booking, management did upgrade our room to compensate unfortunately it was a big pubic holiday and celebratory parade on our last day which meant the roads were blocked and we could not get transport any where near the hotel for our flight out which meant we needed to book a hotel close to the airport so we paid for a night we couldn't use, this was also when the pool was back in use so we didn't get to use the pool even when it was re-opened. breakfast wasn't our best and was the same everyday
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

2/10 Hirveä

Luis, Newburgh

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
This place is a rip off. I paid for a room with a city view. What they offered was a room facing a wall. No view. It was a no refund reservation. What I didn't know was that Expedia will not force it's vendor to refund the money, even when the hotel misrepresentats what it offered. So if you book any hotel via expedia you have no rights, even if they put you in the basement.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Erik

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Rooms in nice decorated but the breakfast area could do an upgrade. Breakfast very basic. Nice central location
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

STANLEY, Cleves

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
I probably rate hotels differently than most people and I say that because I spend very little time in the hotel or room!!! Location was wonderful, room worked well for me, breakfast was good, but the staff was wonderful!!! Thanks for a nice stay!!!
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

4/10 Huono

SHINYA

Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Caroline

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice small hotel. Well located. Clean and friendly. Breakfast was very good. Nice view of the river from the rooftop pool. Very close to ferry port. Would stay again and recommend.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025