Heinzler am See

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Heinzler am See valokuvagalleria

Ulkoalueet
Kahden hengen huone | Tallelokero huoneessa, ilmaiset vauvansängyt, lisävuoteet
Ulkoruokailutilat
Majoituspaikan julkisivu
Ravintola

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kylpylä
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Strandbadstraße 3, Immenstaad am Bodensee, BW, 88090
  • Place, Pyöräretki Friedrichshafen
    ‪8 min ajomatka‬
  • Place, Teemakävelyreitit Friedrichshafen
    ‪8 min ajomatka‬
  • Place, Meersburg Thermen kylpylä
    ‪10 min ajomatka‬
  • Airport, Friedrichshafen (FDH-Friedrichshafen - Bodenjärvi)
    ‪16 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen huone

  • 20 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen huone

  • 24 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Heinzler am See

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, sauna ja kylpyläpalvelut. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kuivapesulapalvelu ja puutarha.
Heinzler am See tarjoaa 24 huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen sanomalehti. Taulutelevisio, satelliittikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden.

Tässä hotellissa käytössäsi on sauna.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluu hierontapalvelu. Kylpylästa löytyy turkkilainen sauna / hamam.
Heinzler am See sijaitsee lähellä kohdetta Pyöräretki Friedrichshafen. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ravintola. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut ja matkatavarasäilytys
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla sauna
  • Sijaitsee 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Pyöräretki Friedrichshafen ja 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Teemakävelyreitit Friedrichshafen
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
  • Saatavilla on lemmikkiystävällisiä palveluita, kuten ruoka- ja vesikulhot
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Heinzler am See tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös saunan, kylpyläpalvelut ja terassin. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.00–10.00.
Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.00–10.00; 10 EUR per aikuinen ja 10 EUR per lapsi
  • Ravintola

Tekemistä

  • Sauna

Perheystävällinen

  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Vauvansänky huoneessa

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys

Palvelut asiakkaille

  • Kuivapesula-/pesulapalvelu

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet
  • Terassi

Kylpylä

  • Hierontaa
  • Kylpyläpalveluita
  • Turkkilainen sauna

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansänky
  • Lakanat saatavilla
  • Lisävuode (lisämaksusta)

Kylpyhuone

  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja satelliittikanavat

Muuta

  • Ilmaiset sanomalehdet päivittäin
  • Lämmitys
  • Turvalokero

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit: 10 EUR per lemmikki per päivä
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 35 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–31.3. välisenä aikana 1.20 EUR per henkilö per yö
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 2.50 EUR per henkilö per yö

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 10 EUR aikuisille ja 10 EUR lapsille
  • Lemmikit: 10 EUR per lemmikki per päivä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Lisävuode: 35 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn ja lisä-/varavuoteen
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 22.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Heinzler am See Hotel
Heinzler am See Immenstaad am Bodensee
Heinzler am See Hotel Immenstaad am Bodensee

Heinzler am See – arvostelut