Tämän kapselihotellin palveluihin kuuluu ravintola, kahvila ja mikroaaltouuni yleisissä tiloissa. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, televisio yleisissä tiloissa ja myyntiautomaatti.
TOWN HOTEL Forty One tarjoaa 37 ilmastoitua huonetta, joissa on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Näissä yksilöllisesti kalustetuissa huoneissa on työpöytä. Vuoteissa on untuvapeitot. Taulutelevisio, digitaalikanavat.
Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hammasharjat ja -tahna. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja pimennysverhot. Siivous on saatavilla päivittäin.
TOWN HOTEL Forty One sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kenrokuenin puutarha. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja kahvila.
Ilmainen Wi-Fi
Jos italialainen keittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi ナポリ金沢
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat hissi, myyntiautomaatti ja televisio yleisissä tiloissa
Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Kenrokuenin puutarha ja 21st Century Museum of Contemporary Art (nykytaiteen museo)
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. TOWN HOTEL Forty One tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, huonepalvelun (rajoitettuina aikoina) ja television yleisissä tiloissa.
ナポリ金沢 – ravintola, jonka erikoisuutena on italialainen keittiö. Ravintola tarjoilee brunssin, lounaan, illallisen ja kevyitä aterioita. Muun muassa happy hour -tarjouksia kuuluu tämän ravintolan palveluihin.
千の升(せんのさかずき) – Tämä kuppila tarjoilee vain illallisen. Auki tiettyinä päivinä
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Ruoka ja juoma
Kahvila
Ravintola
Paikan päällä olevat ravintolat
ナポリ金沢
千の升(せんのさかずき)
Tekemistä
Televisio yleisissä tiloissa
Mukavuudet
Jaettu mikroaaltouuni
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Opaskirjoja
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Hissi
Sileä lattia huoneessa
Muuta
1 rakennus
9 kerrosta
Merkityt tupakointialueet
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Pimennysverhot
Untuvapeitto
Kylpyhuone
Erillinen kylpyamme ja suihku
Hammasharja ja -tahna
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Tohvelit
Vessapaperi
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Taulutelevisio ja digitaaliset kanavat
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
Ravintolaoppaita
Muuta
Ilmastointi
Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
Lämmitys (säädettävä)
Pistokeadapterit
Silitysrauta/-lauta
Työpöytä
Yksilöllinen sisustus
Äänieristetyt huoneet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 17.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Alle 17-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 17-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY
per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Korkeintaan 17 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
TOWN HOTEL Forty·One Kanazawa
TOWN Forty·One Kanazawa
TOWN Forty·One
TOWN HOTEL Forty·One
Book TOWN HOTEL Forty·One
TOWN HOTEL Forty One Kanazawa
TOWN HOTEL Forty One Capsule hotel
TOWN HOTEL Forty One Capsule hotel Kanazawa
TOWN HOTEL Forty One – arvostelut
Arvostelut
8,2
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 28 kautta 70 arvostelua
10–Loistava
28
Arvosana 8 - Hyvä. 29 kautta 70 arvostelua
8–Hyvä
29
Arvosana 6 - OK. 7 kautta 70 arvostelua
6–OK
7
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 70 arvostelua
4–Huono
2
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 70 arvostelua
2–Hirveä
4
8,2/10
Siisteys
7,8/10
Henkilökunta ja palvelu
7,8/10
Palvelut/mukavuudet
8,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
2/10 Hirveä
健一朗
19.11.2025
健一朗
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
MAKOTO
17.11.2025
室内はきれいにされていてスタッフさんの対応も丁寧でした。
MAKOTO
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
8/10 Hyvä
Caroline
17.11.2025
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
L’hôtel est extrêmement bien situé à Kanazawa. Proche de tout. L’entrée de l’hôtel se situe dans un restaurant (ça fait un peu peur à l’arrivée, vu l’odeur de cigarette et l’état du bâtiment qui n’est pas de première jeunesse). Mais une fois arrivée dans la chambre, elle est spacieuse, propre et ne sens aucune odeur de tabac (chambre non fumeur). Le personnel n’est pas polyglotte, mais on comprend très bien et le sourire est au rendez-vous.
Caroline
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
8/10 Hyvä
Federico
10.11.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The room had great view!
Location couldn't have been better. It was clean and confortable, quiet with nice towels and robes. Enough space to relax on small couch. If you like shopping there is no better space.
Staff was very friendly and communicated clearly, even though through translator.
Love Kanazawa.
A couple of tea bags for the kettle and cups provided, would have been nice. The hallways need updating.
Federico
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Sue
10.11.2025
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Room basic however heaps of extra amenities & staff outstanding very helpful and friendly. Shown to my room & how things work. Hotel a little dated but location great I got a taxi from the station then could walk to the castle grounds & famous gardens also right next to main st & could also walk to Ninja shrine/museum, shops & Samurai area. Would recommend if you are on a budget.
Sue
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Enrique
3.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Personal amable y servicial
Enrique
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
hirotaka
31.10.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
部屋が広くて快適、お風呂が大きくて快適でした。
hirotaka
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
8/10 Hyvä
TOMOKO
Matkusti perheen kanssa
19.10.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat