Tämän hotellin palveluihin kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Pyyhkeiden vaihto on saatavilla pyynnöstä
The Old City tarjoaa 50 huonetta. Huoneissa on oleskelualue ja myös työpöytä. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 25+ Mbit/s. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
The Old City sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kamakshi Ammanin temppeli.
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s)
Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Kamakshi Ammanin temppeli ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kailsanathan temppeli
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 25+ Mbit/s
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä voi pysäköidä vain pyynnöstä
Mukavuudet
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Ei hissiä
Huoneen palvelut/mukavuudet
Kylpyhuone
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Suihku
Yksityinen kylpyhuone
Muuta
Erillinen oleskelualue
Työpöytä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 20
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain käteisen.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
THE OLD CITY Hotel
THE OLD CITY Kanchipuram
THE OLD CITY Hotel Kanchipuram
The Old City – arvostelut
Arvostelut
6,0
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
10–Loistava
0
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 1 arvostelua
6–OK
1
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua
2–Hirveä
0
4,0/10
Siisteys
6,0/10
Henkilökunta ja palvelu
2,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
6/10 OK
Renganathan
Matkusti perheen kanssa
17.12.2025
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The washroom drainage system was pathetic. it was like a swimming pool.
Staff was courteous
Location--central but difficult to find...there was no entrance. Had to enter from the side of another shop.
Manager was not present.
overall not to be recommended