Master Homestay

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Master Homestay valokuvagalleria

Ravintola
Ravintola
Majoituspaikan julkisivu
Deluxe-huone, valtamerinäköala | Ylelliset vuodevaatteet, työpöytä, ilmainen Wi-Fi
Näkymä majoituspaikasta

Arvostelut

7,2 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kylpylä
  • Aamiainen saatavilla
  • Huonepalvelu
  • Ilmastointi
  • Siivous
  • Pesulapalvelut

Tutustu alueeseen

Map
Jalan I Ketut Natih, Karangasem, Bali, 80852
  • Amedin ranta
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Amed
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Jemelukin ranta
    ‪4 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Deluxe-huone, näköala puutarhaan

  • 32 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-huone, valtamerinäköala

  • 32 m²
  • Näkymä valtamerelle
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Master Homestay

Rannalla sijaitseva majoituspaikka, jossa on kylpyläpalvelut
Master Homestay tarjoaa asiakkaittensa käyttöön ravintolan ja rannan, jossa on mahdollisuus käydä sukeltamassa.
Master Homestay tarjoaa 4 ilmastoitua huonetta, joissa on kylpytakit ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneessa on parveke tai terassi. Huoneissa on oleskelualue ja myös työpöytä. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Tämä majatalo tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluvat syväkudoshieronta ja hierontapalvelu.
Master Homestay sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Amedin ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja kahvilan.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos haluat käydä nauttimassa jotain syötävää, majoituspaikasta löytyy kahvila ja ravintola
  • Tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Pysäköinti vain moottoripyörille
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla skoottereiden/mopojen vuokrausmahdollisuus, maastopyöräilymahdollisuus ja polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Amedin ranta ja 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Amed
  • Lentokenttäkuljetukset, alueelliset kuljetukset ja rantakuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Rantakuljetukset ja lentokenttäkuljetukset ovat saatavilla lisämaksusta. Master Homestay tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kylpyläpalvelut, terassin ja grillejä. Rajoitettuja maksullisia pysäköintipaikkoja on saatavilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia tilauksen mukaan valmistetun aamiaisen joka päivä klo 7.00–11.00.
Majoituspaikassa on ravintola.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Puhutut kielet

Englanti ja indonesia

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Alueelliset kuljetukset (lisämaksusta)
  • Rantakuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä on pysäköintipaikkoja vain moottoripyörille

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla tilauksen mukaan valmistettava aamiainen lisämaksusta klo 7.00–11.00; 50 000–100 000 IDR per aikuinen ja 25 000–50 000 IDR per lapsi
  • Kahvila
  • Ravintola

Tekemistä

  • Laitesukellus
  • Maastopyöräily
  • Polkupyörien korjauspiste
  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Polkupyöräretkiä
  • Polkupyörävarasto
  • Purjevene
  • Skoottereiden/mopojen vuokraus
  • Taidegalleria
  • Vene
  • Veneretkiä

Perheystävällinen

  • Erillinen makuuhuone
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat

Asiakaspalvelut

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha
  • Rannalla
  • Terassi
  • Vuoristossa

Kylpylä

  • Syväkudoshierontaa

Muuta

  • Hyttysverkot

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpytakit
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)

Muuta

  • Erillinen oleskelualue
  • Ilmastointi
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 15

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–22.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 12.00 jälkeen

Remontit ja kiinniolokaudet

Paikallisten säädösten mukaan kaikkien asiakkaiden on pysyttävä majoituspaikan tiloissa hiljaisuuden päivänä (Nyepi) / hindulaisena uutenavuotena 24 tunnin ajan (alkaen klo 6.00). Hiljaisuuden päivä on tavallisesti maaliskuussa tai huhtikuussa (päivämäärä vaihtelee vuosittain). Sisään- tai uloskirjautuminen ei ole tuona päivänä mahdollista. Myös Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema (Densaparin kansainvälinen lentoasema) on suljettu hiljaisuuden päivänä.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti, avaimen haku

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu tilauksen mukaan valmistetusta aamiaisesta: noin 50000–100000 IDR aikuisille ja 25000–50000 IDR lapsille
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 500000.00 IDR per ajoneuvo menopaluu

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–22.00.
Klo 12.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaat saavat ohjeet avaimen hakemiseen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Master Homestay Guesthouse Karangasem
Master Homestay Guesthouse
Master Homestay Karangasem
Master Homestay Guesthouse
Master Homestay Karangasem
Master Homestay Guesthouse Karangasem

Master Homestay – arvostelut

Arvostelut

7,2

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 7 kautta 19 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 19 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 7 kautta 19 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 19 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 19 arvostelua

7,0/10

Siisteys

7,8/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

6,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

6/10 OK

mael

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Mal situer. Difficile à trouver. Aucun grab ni aucun Gojek et peu de taxi disponible donc avons du marcher. Lit sal drap était taché..
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

2/10 Hirveä

Hans-Erik

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It did not a good feeling. They dont taking care of the place.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Michelle

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was the best vacation we’ve been on! The staff is incredible! Breakfast was simple and amazing! Very attentive people and accommodating! The views were incredible with a cool room and comfortable bed to relax in!!
Yöpyi 13 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
A good value accommodation I wish I would have found earlier so I could have stayed longer (instead of one of the fancier hotels). I highly recommend this as well as having lunch/dinner at Rumba cafe and working out at the local gym. Thank you for a wonderful stay and for calling for our cheap shuttle tickets to Ubud. Hope to see you again soon!
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

2/10 Hirveä

Kamel

Hyvää: Huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Peux mieux faire

Un séjour correcte dans l’ensemble, mis à part la propreté de la chambre qui laisse à désirer, personnel inexistant… ou alors à la va vite..l’hôtel est très bien positionné et ils pourrait être vraiment top car au bord de la mer, et à côté de toutes commodités.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024

6/10 OK

Jonas Lambert

Hyvää: Huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Ok homestay til kortere ophold

Et ok lille homestay, men… Personalet kan knapt engelsk, der gøres IKKE rent dagligt, ingen opfyldning af sæber m.m. og lidt svært at finde. Vi droppede deres inkluderede morgenmad, da de ikke var parat til den angivne tid om morgenen.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

4/10 Huono

Marius

Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Vincent

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great hotel, right on the beach. So peaceful and good snorkeling right out front. Nice spot and great place to stay.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024

10/10 Loistava

Ruffat

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Très calme, sur la page, nombreux, warungs à proximité, ainsi que nombreuses écoles de plongée.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2023

6/10 OK

Russell

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Rooms very nice but to access property walk down narrow lane past pigs and delapidaded building.Not the best area in Ahmed, but ok if if you want a place to sleep only

6/10 OK

Nora Buskum

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2023

10/10 Loistava

Maxwell

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Perfect

Good service great breakfast excellent hospitality. Perfect location by the beach. I loved it
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2022

10/10 Loistava

Knud

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Friendly stay

I give this homestay top rating, not because of the room, but because I really feel welcome there and the people around the place is so nice people The owner is the kind, helpful almost feels like a good friend
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2022

6/10 OK

Coral

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Black Sandy 100m Access to Property

You need to wash feet all the time as access is over 100 metre black sand to road. Signage on road is "blink & miss it " but opposite Namkit warung. No path to wheel luggage and steep stairs too. Floor of shower really dirty so wore thongs on feet. Staff were friendly, can hire scooter to go to snorkelling beach or out to eat. It was nice sitting on balcony. Ex view of Mt Agung through bathroom window. Great spa on main road for professional massage. Can get much nicer room with ex access for less money closer to snorkelling area. If price was less it would be better value and have more guests. Would not return - it is not fun walking through sand but if that does not bother you book as nice view out front of water & boats etc
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2019

8/10 Hyvä

Lukas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hallucinant pour y accéder on passe un couloir tres sales avec des odeurs pestinantielles. Il y'a des cochons et des poules collées aux chambres. Sinon chambres nikels et super dejeuner. Cela ne vaut pas plus que le prix indique.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2019

8/10 Hyvä

Ricardo Mario, Brasil

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Bon custo benefício em frente a praia

É um homestay pé na areia de frente ao mar, com boa vista ao Monte Agung. O acesso é meio estranho por uma rua estreita e escura onde você passa por porcos e galinhas. Quartos grandes e banheiro amplo com água quente. Falta um espelho no banheiro. Além disso o banheiro molha bastante depois do banho. Internet funciona bem. Para quem tem mala pesada e baixa mobilidade o acesso é difícil pela areia e escadas. Não tem televisão no quarto. Café da manhã bem servido de frente a praia.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2019

6/10 OK

Adrien

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bon hôtel pour 1 ou 2 nuits

Hôtel bien situé, juste à côté de la plage (pour faire du Snorkeling il faut marcher 10-15min le long de la plage) Un peu difficile à trouver, il faut prendre un petit passage indiqué par un petit panneau. L'hôtel est correct pour une ou deux nuits, surtout s'il y a du vent, car les portes claques et le vent passe ce qui fait du bruit. S'il n'y avait pas eu de vent l'expérience dans cet hôtel aurait été bien mieux. Petit déjeuner un peu léger.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2018

6/10 OK

Alizée, Paris

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Idéal car vous pouvez vous baignez directement dans la mer qui est juste devant vous. Cependant, nous n’avons pas eu d’eau chaude de tout notre séjour, donc douche froide obligatoire ! Personne ne passe pour le nettoyage de la chambre. Aucune wifi dans la chambre alors qu’il était précisé que si. Il faut descendre au restaurant pour capter du signal. Nous avons retrouvé un énorme gecko à l’intérieur de notre chambre donc pas top si vous avez peur des reptiles. Ils louent des scoot à plus de 500 000 km, à méditer si vous voulez faire de la route avec. Il n’y également que 2 transat pour s’installer sur la plage.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2018