Enelani 2 Apartment sijaitsee Kastel Stafilicissa, vain 200 metrin päässä lähimmältä rannalta. Muotoilu on moderni ja tila huokuu miellyttävää sisä- ja ulkotilaa. Se tarjoaa ilmaisen WiFin, ilmaisen pysäköintimahdollisuuden, terassin ja ilmastoitua majoitusta.
Huoneisto sijaitsee pohjakerroksessa. Siinä on yksi makuuhuone isolla parivuoteella 2 hengelle, mukava olohuone, jossa taitettu vuodesohva ylimääräiselle 2 hengelle, täysin varustettu keittiö astianpesukoneella, kylpyhuone suihkulla ja pesukone, terassi edessä, ilmastointi, LCD TV, autopaikka ja ulkogrilli ruokapöydällä.. Puutarhassa on paljon urheilutoimintaa lapsille ja aikuisille. Ulkokuntosali, pöytätennis, pöytäjalkapallo, koripallo, jalkapallo, keinut ja paljon muuta.
Splitin historiallinen kompleksi ja Unescon suojeluksessa oleva Diocletianuksen palatsi ovat 20 km:n päässä ja Trogirin historiallinen kaupunki, joka on myös Unescon suojeluksessa, on 7 km:n päässä huoneistoista. Bussipysäkki, jolta on säännölliset yhteydet Splitiin ja Trogiriin, on 300 metrin päässä, ja Splitin kansainvälinen lentoasema on 4 km:n päässä. Splitin lauttasatama, josta on yhteydet lukuisille Dalmatian saarille, on 22 km:n päässä. Kaupat, ravintolat, baarit, matkatoimistot, huoltoasemat ja pankkiautomaatit löytyvät myös lähimmältä etäisyydeltä.
Tämä sijainti sopii lomalle riittävän etäisyyden kaupungin hälinästä ja on myös sopiva, koska se on lähellä kaikkia kulttuurikohteita ja nähtävyyksiä, jotka tekevät lomastasi unohtumattoman. Olemme täällä tarjotaksemme sinulle miellyttävän ja mukavan loman, ja olemme käytettävissä kaikkiin tarpeisiisi ja kaikkiin kysymyksiin ja ehdotuksiin.
Kaštelan kaupunki sijaitsee Kastelan lahdella, Ciovo-saaren ja Marjanin niemimaan välissä, Trogirin ja Splitin kaupunkien välissä. Se on luonnollista alueelle, jota suojelee Kozjak-vuori pohjoisesta ja jota ympäröivät Keski-Dalmatian saaret etelästä, joten ei ole yllättävää, että ihmisen turvapaikan esihistoria.
Suojellakseen itseään tavallisilta Turkin hyökkäyksen aikaan läheisten kaupunkien aateliset rakensivat linnoituksen meren rantaan. 1400-luvun lopulla rakennettiin kuusitoista linnoituspalatsia, ja nämä linnoitettu linnat toimivat mantereelle todella linnoituksena torneineen, vallihaukoineen, siirrettävin siltoineen, kun taas merelle päin rakennettiin renessanssihuviloita leveine ikkunoineen ja parvekkeineen, ja niistä noin seitsemän muodostavat kaupunkia ja asutusta, jotka kasvavat lopulta Kastelaan. ytimet tähän päivään asti aitoa dalmatialaista arkkitehtuuria, aurinkotaloja, kaiteita, kellareita, katuja ja aukioita.