Blue Diamond Resort

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Blue Diamond Resort valokuvagalleria

Pool View Twin Bed | Tallelokero huoneessa, työpöytä, ilmainen Wi-Fi
Superior Garden View Bungalow Double Bed | Tallelokero huoneessa, työpöytä, ilmainen Wi-Fi
Triple Bungalow | Kuisti
Deluxe Family | Tallelokero huoneessa, työpöytä, ilmainen Wi-Fi
Aula

Arvostelut

8,2 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Aamiainen saatavilla
  • Siivous
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
24/1 Moo 2, Koh Tao, Surat Thani, 84360
  • Mae Haad Pier (laituri)
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Island Muay Thai
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Sairee Beach (ranta)
    ‪2 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Perhehuone

  • 30 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 kerrossänky (74–100 cm leveä)

Kahden hengen standard-huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 20 m²
  • Näkymä merelle
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Pool View Double Bed

  • 40 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Deluxe Bungalow Double Bed

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 40 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Triple Bungalow

  • 30 m²
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä

Superior Garden View Bungalow Double Bed

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 25 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Deluxe Bungalow Twin Bed

  • 40 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Pool Access Double Bed

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 40 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Pool View Twin Bed

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 40 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Deluxe Family

  • 50 m²
  • 6 henkilöä
  • 3 parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Blue Diamond Resort

Rannalla sijaitseva majoituspaikka, jossa on ulkouima-allas
Ulkouima-allas, ravintola ja kiertoajelu-/lippupalvelu kuuluvat tämän lomakeskuksen palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on puutarha ja tallelokero vastaanotossa.
Blue Diamond Resort tarjoaa 25 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen pullovesi. Huoneessa on parveke. LCD-televisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Tämä lomakeskus tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous päivittäin ja hiustenkuivaaja on saatavilla pyynnöstä.

Tässä lomakeskuksessa käytössäsi on ulkouima-allas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Blue Diamond Resort sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Mae Haad Bay. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ulkouima-altaan.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos thaimaalainen keittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi Blue Diamond Resort
  • Aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa ja terassi
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Mae Haad Bay ja Mae Haad Pier (laituri)
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Blue Diamond Resort tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, terassin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Asiakkaat voivat nauttia aamiaisen joka päivä lisämaksusta.
Blue Diamond Resort – ravintola, jonka erikoisuutena on thaimaalainen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen.

Puhutut kielet

Englanti ja thai

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta; 300–500 THB per henkilö
  • Ravintola

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Blue Diamond Resort

Tekemistä

  • Ulkouima-allas

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Ulkouima-allas

Mukavuudet

  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Asiakaspalvelut

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Rannalla
  • Rantapyyhkeitä
  • Rantatuoleja
  • Terassi

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • LCD-televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi
  • Jääkaappi
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Lemmikit

  • Blue Diamond Resort ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu aamiaisesta: noin 300–500 THB per henkilö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Uima-allasta voi käyttää klo 8.00–20.00.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Blue Diamond Koh Tao
Blue Diamond Resort Koh Tao
Blue Diamond Resort Resort
Blue Diamond Resort Koh Tao
Blue Diamond Resort Resort Koh Tao

Blue Diamond Resort – arvostelut

Arvostelut

8,2

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 49 kautta 133 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 52 kautta 133 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 20 kautta 133 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 9 kautta 133 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 133 arvostelua

8,2/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,4/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2019

4/10 Huono

Nina

Huonoa: Huoneen mukavuus

Tulipahan käytyä...

Hotelli oli eristäytynyt muista hotelleista ja hieman vaikeasti löydettävissä. Mietimme hetken, että olimmeko edes tulleet oikeaan paikkaan, koska jouduimme kävelemään alkavan työmaan läpi. Uima-allas oli poissa käytöstä korjauksen takia. Meille kerrottiin tästä vasta, kun kirjauduimme hotelliin sisään. Paikan omistaja ja muu henkilökunta puhui huonoa englantia. Huoneesta oli kiva näkymä merelle, mutta äänieristystä ei juurikaan ollut mikä teki nukkumisesta vaikeaa. Ensimmäisenä iltana sähköt katkesivat muutamaksi tunniksi, ja huoneessamme tuli todella kuuma ja kosteaa. Wifi ei toiminut kunnolla, joten päätimme hankkia oman simmin, josta jaoimme yhteyden toisiin laitteisiin. Aamupala oli mitäänsanomaton ja mautonta. Listalta sai valita kaksi vaihtoehtoa mitä halusi syödä. Yhtenä aamuna heräsimme työkoneiden hurinaan ja kolinaan. Lähtiessämme huomasimme tien olevan suljettu ja meidän piti kiertää skootterillamme viereisen resortin kautta ja kantaa menopeliä muutama porras, jotta pääsimme kiertotielle. Vaihdoimme varattujen öiden jälkeen toiseen hotelliin.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2018

6/10 OK

minna

Hyvää: Huoneen mukavuus

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Tunnelmallinen hotelli lähellä rantaa

Hotelli sopi erinomaisesti perheellemme. Jo saapuminen hotellille oli elämys rantakävelykadun varrella. Hotelli on hyvällä paikalla. Kaikki Koh Taolla tarvitttavat palvelut olivat kävelyetäsiyydellä. Huoneisto oli sopivan kokoinen perheellemme ja hotellialue muutenkin siisti. Pienenä harmina oli runsaiden sateiden aiheuttama viemärien ajoittainen toimimattomuus. Aamiainsen syöminen rantaterassilla oli elämys. Hotelli tarjosi ilmaiset kyydit lauttalaiturilta kumpaankin suuntaan. Respa olisi saanut olla auki pidempään. Avaimet piti luovuttaa sinne siivouksen ajaksi ja avaimet piti noutaa ennen 21.00 ennen respan kiinnimenoa. Muuten respan palvelu oli erinomaista. Sieltä osattiin mm.antaa hyviä neuvoja lähialueen palveluista. Jos hakee Koh Taon tunnelmaa, tämä on ehdottomasti oikea paikka vierailulle.

6/10 OK

Heikki, Helsinki

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Nice 3 stars resort with a good beach

The hotel is quite good and service also very good and friendly. Also location of hotel is great because it is only 200 meters from the ferry pier and on the beach. Hotel has a very good sandy beach but it is also very suitable for snorkelling because of corals located not far from the beach. There is also a nice pool. We had a bigger family room which was spacious enough for 2 adults and 2 kids. Beds were very comfortable and sheets very soft. Actually there were only two things which reduce points from 4 stars to 3 stars and he 1st one was the toilet together with the shower. The shower was first and it means that the floor was wet after having a shower. Couldn't go to toilet before drying the floor. Luckily there were 2 towels for drying the floor which were all the time very wet. The 2nd thing was breakfast which was not a buffet. The system there was quite good with many choices with photos but not enough for 4 stars review. Altogether very recommendable resort with a helpful staff!

8/10 Hyvä

Asko, Lepsämä

Hyvää: Huoneen mukavuus

Rauhallinen hotelli

Hyvä uimaallasosasto. Kivat huoneet (vähän kuluneet) hyvällä rauhallisella paikalla.aamiainen ei kovinkaan ihmeellinen.

8/10 Hyvä

Brini

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sehr netter Aufenthalt, am Ende des Zentrums, alles gut erreichbar. Super nettes Personal!
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Jarintip, Neuenburg am Rhein

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Zufriedenheit, Sauberkeit, Sicherheit wunderbare
Yöpyi 6 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Frank

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We had a room with balcony directly into pool, was lovely and staff were great.
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Cynthia

Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Charles

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Je recommande + +

Emplacement au top, à 50m de la plage. Chambre très propre, personnel aimable. Nous devions partir tôt le matin pour le checkout, ils nous ont même préparé un petit-déjeuner à emporter. Je recommande!
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

HOLGER

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Wir kommen wieder

Wir können nicht klagen: Ein hübsches kleines Resort mit einem hübschen kleinen Zimmer mit eigener Terasse in Poolnähe. Auch die Lage (direkt am Strand, alles im Ort fußläufig erreichbar), das Frühstück und der Service ließen nichts zu wünschen übrig. Es war wirklich alles in Ordnung, wenn wir wieder nach Ko Tao kommen, dann ist das Blue Diamond unsere erste Wahl.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Adrian

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ein bisschen in die Jahre gekommen aber alles in allem ganz okay. Auf Sauberkeit wird geachtet, das Frühstück ist lecker am besten ist der Ananassaft. Man bekommt zwei Flaschen Wasser am Tag ein 7/11 ist nicht weit. Wir hatten nur das Pech das neben unserem Bungalow direkt ein Hahn wohnt der ab 4 Uhr morgens Randale gemacht hat! Aber das ist eben Natur.
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Nina

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Stephanie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Literie top

Très bon bungalow , grand , loin du bruit , matelas très confortable.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Eleonore

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Samuel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Väldigt bra!

Fin lägenhet, ren och trevlig personal!
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2025

6/10 OK

Jonathan

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
The people working in the property are lovely. The check was interesting, the focus was on rules and fines, not the most welcoming. The room needed some maintenance, the fan did not work, but the hotel team supplied a free standing fan. The shower was not great and not warm, the hotel tried to fixed, but it was still very disappointing. Other general issues, like the sink was blocked and the TV only has 4 Thai channels. On the positive the pool is lovely.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Victor

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Wonderful stay

Good budget friendly resort in less busy area, walking distance from the pier. The staff was incredibly friendly and helpful. Daily cleaning upon request. The restaurant had a nice beach location. Breakfast was simple but good. Would definitely recommend staying at Blue Diamond resort.
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

James

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The bungalow was really good, great size and clean and comfortable.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

youssef

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Un bel hôtel proche du port et clubs de plongée

L’hôtel est très bien situé proche du port et du scuba birds pour la plongée Nous avions réservés 10 nuits la chambre était un peu à l’étroit petite par contre une vue mer exceptionnelle nous avons demandés à changer de chambre pour une plus grande et plus confortable vue piscine contre un supplément de 2700bht +ou- 85 euros = 8,5 euros par nuit le personnel était accueillant toujours prêt à nous satisfaire pour rendre notre séjour agréable Le petit déjeuner était très bon et achalandé de fruits banane pastèque orange ananas corn flakes toast café thé lait machine à expresso on le choix à deux plats salé ou sucré il est situé en bord de mer direct sur la plage pour idéalement situé restos boutiques etc..pour ne pas faire des kms
Yöpyi 10 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Lawrence

Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Jalila

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Très bon hébergement accessible du port à pied . Personnel très accueillant et serviable , toujours un sourire aux lèvres , un havre de paix . Proximité des commerces et des restaurants mais en même temps sans pâtir du bruit . Très bon hôtel merci pour cette jolie semaine
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Michael

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Specious rooms and balcony Breakfast has a good veriety friendly staff Would definitely stay again Only slight criticism is the internet is not very good
Yöpyi 6 yötä maaliskuussa 2024

8/10 Hyvä

ronald

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 7 yötä tammikuussa 2024