Koko loma-asunto

Rinn Sannenzaka Yumeko

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Rinn Sannenzaka Yumeko valokuvagalleria

Ulkopuoli
Deluxe-sviitti | 3 makuuhuonetta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Deluxe-sviitti | Kylpyhuone | Suihkun ja ammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet, hiustenkuivaaja
Deluxe-sviitti | Oleskelualue
Deluxe-sviitti | 3 makuuhuonetta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

7,2 kautta 10.
Hyvä

Koko koti

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta8 henkilöä100 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
2-257-16 Kiyomizu, Higashiyama, Kyoto, Kyoto, 605-0862
  • Place, Kiyomizun temppeli
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Place, Yasakan pyhäkkö
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Kawaramachi-katu
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Airport, Osaka (ITM-Itami)
    ‪58 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Rinn Sannenzaka Yumeko

Tämän loma-asunnon palveluihin kuuluu concierge-palvelut ja kielitaitoinen henkilökunta. Loma-asunnossa on pyykinpesukoneet ja keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on 2 kylpyhuonetta, ruokailualue, ilmainen Wi-Fi ja kahvin-/teenkeitin.
Huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja tohvelit. Keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue.

Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä.

Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kiyomizun temppeli. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi concierge-palvelut. Loma-asunnossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaus, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge ja virtuaalinen vastaanotto
  • Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Kiyomizun temppeli ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kawaramachi-katu
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan ja concierge-palvelut. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Perheystävällinen

  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Keittonurkkaus

  • Grilliuuni
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 yksityistä kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hammasharja ja -tahna
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sampoo
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Tohvelit
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesuaine
  • Pyykinpesukone

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Korkeintaan 7 kg per lemmikki
  • Maksu: JPY 5 000 per majoitustila per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Määrätyt tupakointialueet (sakkorangaistus)

Palvelut ja mukavuudet

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Virtuaalinen vastaanottotiski

Sijainti

  • Historiallisella alueella

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistasi varauksen jälkeen
Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikit: 5000 JPY per majoitustila per yöpyminen
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 2 (painoraja: 7 kg per lemmikki)
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 6 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 5000 JPY per majoitustila per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Ennen saapumista asiakkaiden on suoritettava majoituspaikan verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistaan ennen saapumista. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 6 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Kyoto Villa 3 Nenzaka Kyoto
HANARE KYOTO Villa Sannenzaka
Kyoto Villa 3 Nenzaka Private vacation home
Kyoto Villa Sannenzaka by YADORU KYOTO HANARE
Kyoto Villa 3 Nenzaka Private vacation home Kyoto

Rinn Sannenzaka Yumeko – arvostelut

Arvostelut

7,2

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 5 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 5 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 5 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua

8,4/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

YUMI

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

MIYATA

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

10/10 Loistava

John

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Treasure location in Kyoto Japan.

If you want I experience Kyoto this is the area you wants to stay at. If you want to wake up early and have a quiet walk so you can takes in the charm of traditional Kyoto before 5000 other people flood the area….. This hotel is where you want to stay at. You are literally renting a house on one of the side alley of the most visited destination in all of JAPAN. Google Kyoto Japan and you will see the famous stair steps in Kyoto. This location is literally a 30 second walk from the front door to those particular steps. The house is traditional Japanese narrow, deep and multiple levels. Narrow staircase inside the home and 3rd level has a balcony over looking the alleyway.
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2024

4/10 Huono

KOHEI

Matkusti ryhmän kanssa
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2021