Koko huoneisto

AwesHome - Sea Sensation Apartment

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan AwesHome - Sea Sensation Apartment valokuvagalleria

Ulkopuoli
Comfort-huoneisto, 5 makuuhuonetta (Salita Quintino Sella 7) | Oleskelualue | 50–tuumainen äly-TV, jossa digitaalikanavat
Yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu, ilmainen Wi-Fi
Comfort-huoneisto, 5 makuuhuonetta (Salita Quintino Sella 7) | Yksityinen keittiö
Comfort-huoneisto, 5 makuuhuonetta (Salita Quintino Sella 7) | Näkymä kaupungille

Arvostelut

4,8 kautta 10.

Koko huoneisto

12 henkilöä120 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Salita Quintino Sella 7, La Spezia, SP, 19121
  • Place, Castello San Giorgio (linna)
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Piazza Garibaldi
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, La Spezian risteilyterminaali
    ‪11 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

AwesHome - Sea Sensation Apartment

Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Huoneistossa on pyykinpesukone ja ruokailualue sekä ilmainen Wi-Fi, älytelevisio ja digitaalikanavat. Asiakkaiden käytössä on parveke, oleskelualue ja sadesuihku. Siivouspalvelu on saatavilla rajoitetusti.
Huoneissa on ilmastointi. Huoneessa on parveke. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on erillinen ruokailualue. 50-tuumainen älytelevisio, digitaalikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja sadesuihkupää. Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Castello San Giorgio (linna). Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa. Huoneistossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja parvekkeen.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla pyykinpesukone, parveke ja ruokailualue
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Castello San Giorgio (linna) ja Museo Civico Etnografico Giovanni Podenzana (museo)
Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Tämä 3,5 tähden huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Kylpyhuone

  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihkupää
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue

Viihdetarjonta

  • 50–tuumainen älytelevisio ja digitaaliset kanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu rajoitetusti

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäisen sisäänkirjautumisen hinta: 20 EUR, jos sisäänkirjautuminen tehdään klo 20.00–0.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet avaimen hakemiseen sähköpostitse aikaisintaan 2 viikkoa ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Remontit ja kiinniolokaudet

Majoituspaikka on suljettu uudenvuodenpäivänä.

Sisäänpääsy

Avaimen haku, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänky on saatavilla 10.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 300.0 EUR per yöpyminen
  • Kaupungin perimä vero: 2.50 EUR per henkilö per yö korkeintaan 5 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 16 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan 20 EUR:n suuruinen lisämaksu klo 20.00–0.00
  • Vauvansänky: 10.0 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet avaimen hakemiseen sähköpostitse. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 011015aff0085
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

AwesHome Sea Sensation Apartment La Spezia
AwesHome Sea Sensation Apartment
AwesHome Sea Sensation La Spezia
AwesHome Sea Sensation
Aweshome Sea Sensation
AwesHome - Sea Sensation Apartment Apartment
AwesHome - Sea Sensation Apartment La Spezia
AwesHome - Sea Sensation Apartment Apartment La Spezia

AwesHome - Sea Sensation Apartment – arvostelut

Arvostelut

4,8
Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 10 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 10 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 10 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 10 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 10 arvostelua

7,0/10

Siisteys

4,8/10

Henkilökunta ja palvelu

5,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2018

10/10 Loistava

Diego Osc

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Sobresaliente!!!

Estuve en el departamento de la calle Via Chiodo 161. Comenzamos con el pie izquierdo debido a una demora en el check in de mas de 1 hora. Pero el departamento es espectacular, super amplio, con todos los artefactos y servicios de calidad y muy bien ubicado. Recomendable y para repetir.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2017

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Do not select this place!

1, This place should not be in the list for people to choose! because even we pre-payed to hotels.com, once we arrived at the actual place, we had to pay again for the cleaning and for the tax, so, what was showing on hotels.com, was only 70% of the price, we payed more! 2. On hotels.com said: one bedroom apartment, the actual room was a studio! 3. I will never recommend this place to any my friend!
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2017

6/10 OK

sara, Belgium

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

A lot of stairs and not so friendly staff

The adress is wrong and because of that we were searching for one hour. We had to do 30 steps to reach the apartment. One rollerblind is broken so there is a lot of light coming in the room in the morning. The room is nice but not practical. The bathroom is nice. It is a nice building and modern. The staff was unfriendly, I would not recommend to stay here.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2017

2/10 Hirveä

tony

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Couldn't find the hotel. No address or ohoney

Their website shows their address listed as "various addresses ". They didn't answer the phone. And I'm especially disappointed with Expedia because they won't refund my money
Yöpyi 1 yön elokuussa 2017

4/10 Huono

まなみ, 日本

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Just a clean room

One big problem is bad organize making a contact with staff. They even don't give me an email address only telephone number. The location isn't so bad though, it wasn't easy to find. We also needed to wait a staff in front of the apartment because they were having lunch!! I cannot understand why they had lunch during check in time. チェックインをするためだけにめちゃくちゃ苦労しました。メールアドレスも教えてくれないので、連絡は電話だけ。公衆電話からかけても留守番電話に何回なったことか、、その後なんとか連絡が取れてアパート前まで辿り着いたはいいがスタッフがランチ食べてるだとかでなかなか来ない。愛想のかけらもない。 わたしたちはなんとかなりましたが、普通に旅行されるのであれば絶対おすすめしません。
Yöpyi 1 yön elokuussa 2017

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Décevant

Photos mensongères: la chambre que nous avons eu ne correspondait pas du tout à l'annonce! Sentiment aussi d'insécurité : quartier, partage d'un appartement + de la salle de bain avec d'autres voyageurs.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2017

2/10 Hirveä

anna

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Very Disappointed

My Daughter turned 15 and wanted to get to experience Italy. But she specially wanted to experience Cinque Terre it's an area of northern Italy . We could not find a place to stay in the area of Cinque Terre. So the next big town was La Spezia. So I did my research and found a 3 bedroom apartment in the area and looked nice. So I decided to book it. Wow was I in for an awakening. It was close to the train station so we walked there with luggage an everything a family of seven. Cab didn't even want to drive us because it wasn't worth it for him.So I call the gentleman in charge of the place and he gave some directions and it took 20 minutes to walk there not bad. So when we get to the address he flagged us down he was screaming up here. So I looked up and I saw him and he said it's up here. I saw a lot of stairs to get to the apartment roughly 160 steps just to the gate then another three flight of stairs to get to the door. So we all dragged our luggage 160 steps to the front door and the gentleman didn't even offer to help. So we went up the third floor and we followed him to the apartment and it was really really hot in there. We were all trying to catch our breath and sweating like crazy! I asked him does the place have ac he said nope. He said open the windows and you will be fine. Then there was only one bathroom that smelled really bad. For a family of seven. He then said you need to pay so I can leave as soon as possible. There was no toilet paper. Just a bad place.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2017

10/10 Loistava

Emilia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Superbra

Fint och stort, vi fick en lägenhet med balkong utöver la spezia med fantastiskt utsikt och sol hela dagen. Lite svårt att hitta då den markerade vägen på kartan egentligen är en trapp. Fantastisk service och hjälp från David som tog hand om uthyrningen.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2017

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus

Not a great stay. Leaky shower. No toilet paper.

Nice looking apartment, but upon arrival, there was no air conditioning and no toilet paper, paper towels, napkins or tissues. The shower was leaky, and after a short shower, the entire bathroom was flooded with a half-inch of water and no floor drain.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2017