Hotellit Langenleuba-Niederhain
Vertaa 625 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 57 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Langenleuba-Niederhain: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Langenleuba-Niederhain

Congress Hotel Chemnitz

PLAZA INN Chemnitz

Hotel Chemnitzer Hof

co56 Hotel Chemnitz

ACHAT Hotel Chemnitz

Modern lomamökki suoraan Hainer järvi veneellä

Best Western Plaza Hotel Zwickau

Huoneisto Hainer-järvellä Leipzigin portilla

Riff Resort

limehome Zwickau Magazinstr.

Super 8 by Wyndham Chemnitz

BIENDO Hotel Chemnitz

B&B Hotel Chemnitz

Ferienwohnung am Hainer See vor den Toren Leipzigs

ACHAT Hotel Zwickau
Kohteeseen Langenleuba-Niederhain tutustuminen
Langenleuba-Niederhain tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Langenleuba-Niederhain ja sen lähellä kuuluu:
- Wolkenburgin linna
- Schloss Rochsburg
- Meerane Steep Wall
- Rochlitzin linna
- Sachsenring
- Hainerjärvi
- Colditzin linna
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Langenleuba-Niederhain?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Langenleuba-Niederhain, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Langenleuba-Niederhain, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 158 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 165 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 214 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 178 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Langenleuba-Niederhain on 716 cm.
Langenleuba-Niederhain: Hotellitiedot
Majoitukset | 625 |
---|---|
Halvin hinta | 57 € |
Korkein hinta | 130 € |
Suositut hotellit | Congress Hotel Chemnitz, PLAZA INN Chemnitz, Hotel Chemnitzer Hof, co56 Hotel Chemnitz , ACHAT Hotel Chemnitz, Modern lomamökki suoraan Hainer järvi veneellä, Best Western Plaza Hotel Zwickau, Huoneisto Hainer-järvellä Leipzigin portilla, Riff Resort, limehome Zwickau Magazinstr. , Super 8 by Wyndham Chemnitz, BIENDO Hotel Chemnitz, B&B Hotel Chemnitz, Ferienwohnung am Hainer See vor den Toren Leipzigs, ACHAT Hotel Zwickau |
Viimeksi varatut hotellit Langenleuba-Niederhainebookersn tarkistamat arvostelut
