Koko huoneisto

Mafalda 1: za 2 osobe, 250m od plaže, u centru Levanta

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Mafalda 1: za 2 osobe, 250m od plaže, u centru Levanta valokuvagalleria

Ulkoruokailutilat
Yksityiskohta ulkoa
Jääkaappi, uuni, liesi, kahvin-/teenkeitin
1 makuuhuone, ilmainen Wi-Fi
Jääkaappi, uuni, liesi, kahvin-/teenkeitin

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä35 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Levanto, Liguria
  • Place, Levanton ranta
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Chiesa di Sant'Andrean kirkko
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Levanton satama
    ‪11 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Mafalda 1: za 2 osobe, 250m od plaže, u centru Levanta

MAFALDA APARTMENTS LEVANTO.
Kaksi huoneistoa Levanton vanhassakaupungissa, vain 250 metrin päässä rannasta!
-- "Apartment Mafalda n° 1": 35 neliömetriä, 2 hengelle, kahden hengen makuuhuone.
-- "Apartment Mafalda n° 2": 45 neliömetriä, enintään 3 hengelle, kahden hengen makuuhuone ja vuodesohva olohuoneessa.

Jokaisessa huoneistossa on varustettu keittiö, kylpyhuone suihkulla, pesukone ja ilmastointi. Wi-Fi, Smart-TV.

Jokaisella "Aparment Mafaldalla" on oma sisäänkäynti, mutta ne voidaan vuokrata myös yhdessä, koska ne ovat samalla tasolla kulkukäytävän kanssa.
Tämä ilmoitus on tarkoitettu vain YHDEN asunnon vuokraamiseen.
Suurin kapasiteetti, vuokraamalla molemmat, on 5 henkilöä, 2 makuuhuonetta ja 2 kylpyhuonetta. Lisävuodesohva on saatavilla (5. henkilölle).

*KAHDEN ASUUNNON VUOKRAUS YHDESSÄ ON SAATAVUUSVAIHTOEHTOJA: portaalissa ilmoitettua enimmäiskapasiteettia ei saa ylittää*.

Tärkeä huomautus: huoneistot sijaitsevat historiallisen rakennuksen toisessa kerroksessa, ilman hissiä.
Ei suositella vanhuksille tai kävelyvaikeuksista kärsiville: portaikko koostuu korkeista portaista.
Kuvia portaista näet kuvagalleriassa.

Huoneisto sijaitsee vanhassakaupungissa jalankulkualueella: sinne ei pääse suoraan autolla, mutta lähin parkkipaikka on noin 100 metrin päässä talosta.
Yksityistä pysäköintitilaa ei ole, mutta pyynnöstä voimme tarjota sinulle erikoislipun (lisämaksu 5 € per päivä), jolla voit pysäköidä ilmaiseksi kaikkialla Levantossa.
Kuvia portaista näet kuvagalleriassa.

Lisätietoja ja matkailutietoa:
Levanto on täydellinen lähtökohta vierailla "Cinque Terressä" junalla, veneellä ja polkuja pitkin.
Kaupunki on perinteinen Ligurian kylä tyypillisine rannoineen, ympäristöineen, sisämaan ja nähtävyyksineen.
Se on "hidas kaupunki", jossa elämänlaatu ja ruoka ovat korkealla, joten se on ihanteellinen paikka perheille.
Sen hiekkarannat, jotka sopivat täydellisesti loman viettoon, ovat helpon kävelymatkan päässä vain 2 minuutissa.
Jotkut näistä ovat ilmaisia ja toiset ovat hyvin varustettuja laitoksia.
Sen vieraanvarainen pyörätie merellä upeine näkymineen ulottuu vanhaa rautatietä pitkin, joka yhdistää Levanton läheisiin Bonassolan ja Framuran kaupunkeihin.

Tärkeää tietoa: Vieraan ja isännän välinen viestintä on välttämätöntä.
Yritämme aina parhaamme tarjotaksemme erinomaista palvelua, mutta tätä varten tarvitaan tietoja ennen saapumistasi.
- Jos haluat löytää valmiiksi pedatut sängyt, ota meihin yhteyttä muutama päivä ennen saapumistasi ja kerro tarvittavat tiedot siitä, minkä sänkykokoonpanon haluat. Muuten emme voi valmistaa niitä etukäteen.
- Jos et anna meille matkapuhelinnumeroasi, etkä kerro arvioitua saapumisaikaasi, saatat joutua odottamaan jonkin aikaa vastaanottovirkailijan saapumista ja toivottaa sinut tervetulleeksi.
Joten kommunikoinnin helpottamiseksi (etenkin saapumispäivänäsi) kerro meille puhelinnumerosi ja, jos käytät sellaista, mitä pikaviestisovellusta haluat.

Tärkeät muistiinpanot:
- Sisäänkirjautumisaika: klo 16.00 jälkeen Uloskirjautumisaika: ennen klo 10.00. Tämä aikataulu on välttämätön, jotta siivouspalvelu voi siivota ja tilata uudelleen asunnon.
- Sisäänkirjautumisen yhteydessä kaikkien asiakkaiden, myös lasten, on esitettävä voimassa oleva henkilöllisyystodistus. Tämä on tarpeen vieraiden viestimiseksi ja rekisteröimiseksi viranomaisille Italian lain edellyttämällä tavalla.
- Sisäänkirjautumisen yhteydessä asiakkaiden on maksettava vero 1 € per henkilö per päivä, vain ensimmäiseltä 3 päivältä ja vain yli 14-vuotiaista vieraista. Jos mahdollista, varaa oikea määrä etukäteen. Kiitos.

===== ACCOMMODATION DESCRIPTION =====
Asunto "MAFALDA n°1", noin 35 neliömetriä, koostuu makuuhuoneesta parivuoteella, keittiöstä pöydällä ja tuoleilla, kylpyhuoneesta ja erittäin pienestä parvekkeesta, jolta on näkymät sisäpihalle.
Varusteltu keittiö, kylpyhuone suihkulla, pesukone.
Ilmastointi.
Wi-Fi.
Smart-TV makuuhuoneessa; Satelliittikanavat.

Tärkeä huomautus: asunto sijaitsee historiallisen rakennuksen toisessa kerroksessa, ilman hissiä.
Ei suositella vanhuksille tai kävelyvaikeuksista kärsiville: portaikko koostuu korkeista portaista.
Kuvia portaista näet kuvagalleriassa.

Huoneisto sijaitsee vanhassakaupungissa jalankulkualueella: sinne ei pääse suoraan autolla, mutta lähin parkkipaikka on noin 100 metrin päässä talosta.
Yksityistä pysäköintitilaa ei ole, mutta pyynnöstä voimme tarjota sinulle erikoislipun (lisämaksu 5 € per päivä), jolla voit pysäköidä ilmaiseksi kaikkialla Levantossa.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Levanton ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja parveke
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Levanton ranta ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Chiesa di Sant'Andrean kirkko
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Liesi
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Kylässä
  • Lähellä meren rantaa

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 35 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT011017B4MVHXXHST
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

99001

Mafalda 1: for 2 people, 250m from the beach, in the centre of Levanto – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Sigge T.

Hyvää: Siisteys

Very good

Perfect
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024