Koko huoneisto

Alfama Prestige by Homing

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Alfama Prestige by Homing valokuvagalleria

2 makuuhuonetta, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
2 makuuhuonetta, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Ulkopuoli
Huoneisto, 2 makuuhuonetta, 2 kylpyhuonetta | Olohuone | LCD-televisio
Huoneisto, 2 makuuhuonetta, 2 kylpyhuonetta | Olohuone | LCD-televisio

Arvostelut

6,8 kautta 10.

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta6 henkilöä59.5 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Calle Rua do Terreiro do Trigo, 50, Lisbon, 1100-139
  • Place, Lissabonin katedraali (Sé)
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, São Jorgen linna
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Rossion aukio
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Airport, Lissabon (LIS-Humberto Delgado)
    ‪9 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Alfama Prestige by Homing

Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Huoneistossa asiakkaiden käytössä on 2 makuuhuonetta sekä ilmainen Wi-Fi ja espressokone. Asiakkaiden käytössä on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja mikroaaltouuni. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Huoneissa on espressokoneet ja ilmainen pullovesi. Tämän 4 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, bidee ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. LCD-televisio, digitaalikanavat. Lisäksi huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja silitysrauta/-lauta.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä ja lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta São Jorgen linna. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta). Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista São Jorgen linna ja Praça do Comércio
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta.

Tämä 4 tähden huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Espressokeitin
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 yksityistä kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Hyönteispuitteet
  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • LCD-televisio ja digitaaliset kanavat

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Ei siivouspalvelua
  • Ilmainen pullovesi
  • Paikallisia karttoja
  • Pimennysverhot
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Historiallisella alueella
  • Kaupungin keskustassa
  • Ostoskeskuksen yhteydessä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku
  • Turvajärjestelmä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 3.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisen sisäänkirjautumisen hinta: 30 EUR, jos sisäänkirjautuminen tehdään klo 20.00–3.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Homing Office, Avenida duque de Avila 110A 1050-084, Lisbon.
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos teet varauksen samalle päivälle ja saavut kello 20.00 jälkeen, sisäänkirjautuminen tapahtuu suoraan huoneistossa. Myöhäisen sisäänkirjautumisen maksu veloitetaan.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänky on saatavilla 15 EUR:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 200.00 EUR per yöpyminen
  • Takuumaksu vaurioiden varalle: 250 EUR per yöpyminen
  • Kaupungin perimä vero: 4.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 7 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 30 EUR per ajoneuvo (menopaluu, korkeintaan 6 henkilöä)
  • Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan 30 EUR:n suuruinen lisämaksu klo 20.00–3.00
  • Vauvansänky: 15 EUR per yöpyminen

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn, vuodesohvan ja syöttötuolin
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Huoneisto tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Homing Office, Avenida duque de Avila 110A 1050-084, Lisbon
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Majoituspaikan veloittamaan hintaan sisältyvät pakolliset siivousmaksut.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Alfama Prestige Homing Apartment
Alfama Prestige Homing
Prestige Homing
Alfama Prestige by Homing Lisbon
Alfama Prestige by Homing Apartment
Alfama Prestige by Homing Apartment Lisbon

Alfama Prestige by Homing – arvostelut

Arvostelut

6,8
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 11 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 6 kautta 11 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 11 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 11 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 11 arvostelua

6,4/10

Siisteys

8,8/10

Henkilökunta ja palvelu

5,6/10

Palvelut/mukavuudet

7,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2024

6/10 OK

delfim

The inside clean, but the outside was not so nice...location was okay
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2023

8/10 Hyvä

Juan

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Good ubication.!! Utensils and kitchen towels, hair dryer and improve the internet are needed
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2023

2/10 Hirveä

Betsy

Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2023

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys
The bathroom has mold, water damage and poor plumbing. The washer did not work.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2022

8/10 Hyvä

Julieta

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Local de fácil acesso, apartamento amplo, porém faltou alguns detalhes, como detergente, pano de prato, papel higiênico. Fora isso tudo certo!
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2021

8/10 Hyvä

Farah

Yöpyi 4 yötä elokuussa 2021

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa, Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice place Nice town Nice festa Nice food Nice people
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2019

8/10 Hyvä

Claudia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

sehr charmant

Das Appartement ist liebevoll eingerichtet und sehr ruhig. Es hat sehr viele kleine Geschäfte und Restaurants in unmittelbarer Umgebung.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The bathroom sink had a bad leak so everything under the sink got really wet and the side of the countertop was falling apart which resulted in there being pieces of it in the bathtub and on the floor all the time. Other than that, the apartment was great and very convenient to what we wanted to see. The beds were also comfortable and it was quite spacious for us. A small bottle of dish soap would have been helpful too.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2019