Rautatie-/metroaseman yhteydessä sijaitseva kaupungin keskustassa oleva hotelli, jonka tarjontaan kuuluu kattoterassi
Tämän hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ravintola ja baari/aulabaari. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on allasbaari, kattoterassi ja kahvila. Pyyhkeiden vaihto on saatavilla pyynnöstä
Jam Hotel Lisbon tarjoaa 100 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Näissä yksilöllisesti kalustetuissa huoneissa on työpöytä. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle). Silitysrauta/-lauta ja pyyhkeiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas.
Jam Hotel Lisbon on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka on rautatie-/metroaseman yhteydessä, minkä lisäksi Rossion aukio on kävelyetäisyydellä. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ulkouima-altaan ja ravintolan.
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
Jos fuusiokeittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi Mojjo
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan siisteistä huoneista ja avuliaasta henkilökunnasta
Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Rossion aukio ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Avenida da Liberdade
Lentokenttäkuljetukset ja rantakuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu allasbaari ja baari/lounge. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ja rantakuljetukset ovat saatavilla lisämaksusta. Jam Hotel Lisbon tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, kattoterassin ja kielitaitoisen henkilökunnan. Jam Hotel Lisbon remontoitiin täysin heinäkuussa 2023.
Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen arkipäivisin klo 7.00–10.00 ja viikonloppuisin klo 7.00–10.30.
Mojjo – ravintola, jonka erikoisuutena on fuusiokeittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan, illallisen ja kevyitä aterioita. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista.
Cabana Rooftop - Tämä uima-altaalla sijaitseva kattoterassibaari tarjoaa vain kevyitä aterioita. Auki joka päivä
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Pysäköintipaikkoja saatavilla majoituspaikan alueen ulkopuolella kello 9.00–19.00 (12 EUR per per päivä)
Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 48 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 4.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 7 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 15 EUR aikuisille ja 15 EUR lapsille
Lentokenttäkuljetusmaksu: 70 EUR per ajoneuvo (menopaluu, korkeintaan 4 henkilöä)
Pysäköintimaksu lähellä sijaitsevalla pysäköintialueella: 12 EUR per päivä (avoinna klo 9.00–19.00)
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämä majoituspaikka hyödyntää aurinkovoimaa, ja lisäksi siellä on käytössä ympäristöystävälliset puhdistusaineet
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin, turvajärjestelmä ja ulkovalaistus
Jam Hotel Lisbon tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 48 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Jam Hotel Lisbon Hotel
Jam Hotel Lisbon Lisbon
Jam Hotel Lisbon Hotel Lisbon
Jam Hotel Lisbon – arvostelut
Arvostelut
9,4
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 578 kautta 774 arvostelua
10–Loistava
578
Arvosana 8 - Hyvä. 148 kautta 774 arvostelua
8–Hyvä
148
Arvosana 6 - OK. 27 kautta 774 arvostelua
6–OK
27
Arvosana 4 - Huono. 8 kautta 774 arvostelua
4–Huono
8
Arvosana 2 - Hirveä. 13 kautta 774 arvostelua
2–Hirveä
13
9,6/10
Siisteys
9,6/10
Henkilökunta ja palvelu
9,2/10
Palvelut/mukavuudet
9,6/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
9,4/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Heli
Liikematkailija
5.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Heli
Yöpyi 7 yöt ä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Ville
Matkusti perheen kanssa
21.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tyylikäs ja siisti hotelli
Todella siisti ja tyylikäs design-hotelli! Ainoa pieni miinus: jos huone sattuu olemaan pääkadulle päin kuten meillä, niin kannattaa varata yöksi korvatulpat. Ihan ikkunan alta menee jonkin verran liikennettä, ja tien toisella puolella junaraiteet. Mutta ei siis todellakaan iso haitta, kunhan vaan varautuu!
Ville
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
mikko
5.6.2024
mikko
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024
10/10 Loistava
Matthew
15.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Matthew
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Michael
13.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Michael
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Vianna
Matkusti ryhmän kanssa
13.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Best everything here: location, atmosphere staff, architecture, environmental friendliness
Vianna
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
6/10 OK
Lauren
12.10.2025
Lauren
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
André
Matkusti kumppanin kanssa
12.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
tout est bien dans cet hotel, près de tout personnel fort sympatique, parle francais espagnol anglais portugais
André
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Nina
11.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great hotel, nice breakfast, comfortable beds, large bathroom
Nina
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Jarrett
Matkusti perheen kanssa
11.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I like the industrial feel here. And the breakfast was really good. It’s got a nice big room. First hotel ever with no tv which I liked. I was super bored that night but it gave me time to think and I was able to actually come to the realization that I needed to start running more often. So that was great.
Jarrett
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
8/10 Hyvä
Vuslat
Matkusti perheen kanssa
11.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Trene ve otobüse yakın. Roof bar keyifli.
Vuslat
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Kyle
9.10.2025
Kyle
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Charles
8.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Charles
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Erica
8.10.2025
Erica
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
8/10 Hyvä
alejandro
7.10.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
alejandro
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Anton
6.10.2025
Anton
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
8/10 Hyvä
steve
5.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean and comforatable. Enjoyed the bar but not the pool both seemed well used and there was a good vibe in the bar area each night. Staff pleasant and helpful when engaged with. The hotel is not in th emost pictureque part of town but you can see the river from the terrace bar and my room. the walk into town was pleasant and about 30 minutes plenty of cafes on the way to stop off if needed. My only gripe was no tes or coffee in the room. Facilities are availbel near the lift but you have to ask reception for milk, which isa bit of a faff. The hotels eco vibe is interesting and quirky, whith bare walls and pipes on display. i had a good stay and would go back.
steve
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
shiraz sam
3.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
It’s a contemporary Pink Floyd style I loved it
shiraz sam
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Geena
Matkusti ryhmän kanssa
2.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Didn't expect to have a great time here because I was staying with four friends in the supra room the night before our flight, but it was fabulous! The pool and rooftop bar were great, the room and property were clean, and the bathroom was super cute. The only downside is that it got a little noisy on the 2nd floor because it was a Friday night and a popular beach club (K Urban) is nearby, and the walls were a little thin.
Geena
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
8/10 Hyvä
staffan
Liikematkailija
1.10.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
staffan
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Susan
Matkusti perheen kanssa
28.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Can highly recommend hotel Jam
Stort rummeligt og rent værelse, skønt poolområde, hyggelig atmosfære og meget venligt og hjælpsomt personale.
Susan
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Ulrike
28.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Das Frühstück im Hotel war sehr gut.
Geschäfte hätte es in der Nähe ebenfalls gegeben
Das Hotelpersonal ist sehr freundlich, und kümmert sich sofort wenn man Hilfe benötigt.
Man hat von den Zimmern einen schönen Blick.
Ulrike
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Reece
Matkusti kumppanin kanssa
26.9.2025
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
loved it here!!!!!
Reece
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Maria Sheila
Matkusti perheen kanssa
23.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Literally perfect. No complaints. Will be booking here again when I come back to Lisbon.