Huoneistohotelli

The Quarters Swiss Cottage

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan The Quarters Swiss Cottage valokuvagalleria

Ravintola
Parveke
Kuntosali
Minijääkaappi, mikroaaltouuni, vedenkeitin, pakastin
Majoituspaikan julkisivu

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesu
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
120 Finchley Rd, London, England, NW3 5HT
  • Place, Freud-museo
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Primrose Hill
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Place, Hampstead Heath
    ‪6 min ajomatka‬
  • Airport, Lontoo (LHR-Lontoon Heathrow)
    ‪71 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Standard-studiosviitti, 1 suuri parisänky

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-studiosviitti, 1 suuri parisänky

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Superior-studiosviitti, 1 suuri parisänky

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

The Quarters Swiss Cottage

Tämän savuttoman huoneistohotellin palveluihin kuuluu concierge-palvelut, pyykinpesutilat ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ilmaiset sanomalehdet, kielitaitoinen henkilökunta ja viherseinä. Jokaisessa huoneistossa on lämmitetty lattia (kylpyhuone) sekä ilmainen Wi-Fi ja keittonurkkaus. Asiakkaiden käytössä on LED-televisio, kaapelikanavat sekä mikroaaltouuni ja vedenkeitin. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
The Quarters Swiss Cottage tarjoaa 102 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja pimennysverhot. Tämän 4 tähden huoneistohotellin huoneissa on keittonurkkaus, jossa on mikroaaltouuni.

Tämä huoneistohotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 50+ Mbit/s. 42-tuumainen LED-televisio, kaapelikanavat. Siivous viikottain ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla rajoitettuina aikoina.

The Quarters Swiss Cottage sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Regent's Park (puisto). Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä concierge-palvelut ja pyykinpesutilat. Tässä 4 tähden huoneistohotellissa on 102 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, LED-television ja mikroaaltouunin
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, pyykinpesutilat ja kielitaitoinen henkilökunta
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Regent's Park (puisto) ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta ZSL London Zoo
  • Majoituspaikkaan voi tuoda koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
The Quarters Swiss Cottage tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, concierge-palvelut ja ilmaiset sanomalehdet aulassa. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. The Quarters Swiss Cottage tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös pyykinpesutilat, hissin ja viherseinän.

Tämä 4 tähden huoneistohotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittonurkkaus

  • Mikroaaltouuni
  • Minijääkaappi
  • Pakastin
  • Teepussit/pikakahvi
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Lämmitetty kylpyhuoneen lattia
  • Saippua
  • Sampoo
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 42–tuumainen LED-televisio ja kaapelikanavat

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain koirat ovat tervetulleita
  • Korkeintaan 3 kg per lemmikki
  • Maksu: GBP 200 per majoitustila per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja
  • Takuumaksu: GBP 250 per yöpyminen
  • Kertaluonteinen siivousmaksu: GBP 100

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi (201 senttimetriä leveä ovi)
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva concierge-tiski
  • Pääsy pyörätuolilla (rajoituksia saattaa olla)
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Concierge-palvelut
  • Ilmaiset sanomalehdet aulassa
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Pimennysverhot
  • Siivouspalvelu kerran viikossa
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Tallelokero
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tekemistä

  • Pysäköinti polkupyörille

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Palosammutin

Yleistä

  • 102 majoitustilaa
  • Energiaa säästävät katkaisimet huoneissa
  • Kaksilasiset ikkunat
  • Kasviseinä
  • Polkupyöräpysäköinti
  • Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta peräisin LED-lampuista
  • Äänieristys

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 72 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistasi varauksen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit: 200 GBP per majoitustila (vaihtelee yöpymisen keston mukaan). Lisäksi veloitetaan kertaluonteinen 100 GBP:n suuruinen siivousmaksu ja 250 GBP:n suuruinen takuumaksu per yöpyminen.
  • Vain koirat sallitaan
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 3 kg per lemmikki)
  • Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • 500 GBP:n suuruinen vahinkotakuumaksu veloitetaan ennen sisäänkirjautumista.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikkitakuumaksu: 250 GBP per yöpyminen
  • Lemmikkimaksu: 200 GBP per majoitustila (vaihtelee yöpymisen keston mukaan) sekä 100 GBP:n suuruinen kertaluonteinen siivousmaksu
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistaan ennen saapumista. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 72 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 11118143
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

The Quarters Swiss London
The Quarters Swiss Cottage London
The Quarters Swiss Cottage Aparthotel
The Quarters Swiss Cottage Aparthotel London

The Quarters Swiss Cottage – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Michael

Hyvää: Siisteys
Glimrende lejlighedshotel til et mellemlangt ophold, med fin forbindelse til det centrale London. Køkkenet manglede dog virkelig en ovn og kogeplade. Kun mikroovn tilgængelig.
Yöpyi 28 yötä marraskuussa 2025