VILLA LANIZZI

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Don Chelini, 102, Lucca, LU, 55100
  • Place, Lucca Polo Fiere
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Place, Luccan muurit
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Place, Piazza Napoleone (aukio)
    ‪6 min ajomatka‬
  • Airport, Pisa (PSA-Galileo Galilei)
    ‪22 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen superior-huone

  • 18 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen huone

  • 15 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kolmen hengen superior-huone

  • 25 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Kolmen hengen huone

  • 15 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä)

  • 25 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Neljän hengen huone

  • 35 m²
  • 4 henkilöä
  • 4 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

VILLA LANIZZI

Tämän savuttoman aamiaismajoituksen palveluihin kuuluu ulkouima-allas, puutarha ja ilmainen aamiainen. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
VILLA LANIZZI tarjoaa 6 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä.
Tässä aamiaismajoituksessa käytössäsi on ulkouima-allas.
VILLA LANIZZI sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Lucca Polo Fiere. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Sijaitsee 12 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Lucca Polo Fiere ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Porta Sant'Anna
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. VILLA LANIZZI tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, puutarhan ja hissin. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä aamiaismajoitus on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 8.30–10.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.30–10.00

Tekemistä

  • Ulkouima-allas

Perheystävällinen

  • Ulkouima-allas

Palvelut asiakkaille

  • Ei siivouspalvelua

Ulkotilat

  • Puutarha

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Yksityinen kylpyhuone

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 19.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisen sisäänkirjautumisen hinta: 18 EUR, jos sisäänkirjautuminen tehdään klo 19.00–1.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 19.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 3.50 EUR per henkilö per yö korkeintaan 3 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 14 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan 18 EUR:n suuruinen lisämaksu klo 19.00–1.00

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 19.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

VILLA LANIZZI B&B Lucca
VILLA LANIZZI B&B
VILLA LANIZZI Lucca
VILLA LANIZZI Lucca
VILLA LANIZZI Bed & breakfast
VILLA LANIZZI Bed & breakfast Lucca

VILLA LANIZZI – arvostelut