Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

SAATAVILLA UUSI VUOSI! 7 makuuhuoneen taideteollisuusmökki Lymingtonissa lähellä rannikkoa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan SAATAVILLA UUSI VUOSI! 7 makuuhuoneen taideteollisuusmökki Lymingtonissa lähellä rannikkoa valokuvagalleria

Ulkopuoli
Televisio, takka
7 makuuhuonetta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Ruokailu
Ulkoruokailutilat

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko koti

7 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta14 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Takka

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Lymington
  • Place, Lymington Health and Leisure Centre
    ‪20 min kävelymatka‬
  • Place, St Barbe Museum and Art Gallery
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, Lymington Pier -lauttasatama
    ‪5 min ajomatka‬
  • Airport, Southampton (SOU)
    ‪39 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

SAATAVILLA UUSI VUOSI! 7 makuuhuoneen taideteollisuusmökki Lymingtonissa lähellä rannikkoa

Tämä kaunis 'Taide ja käsityö' New Forest -mökki on koskematon, ja alkuperäiset piirteet säilyttävät kaiken luonteensa. Siellä on paljaat puiset lattialaudat, alkuperäiset ovet ja puutyöt, ja niitä täydentävät taideteollisuus William Morris -taustakuvat ja verhot. Kaikki alkuperäiset, mutta kauniisti laajennetut, 7 makuuhuonetta ja täydet sängyt jopa 20 hengelle - ilman vuodesohvaa tai kerrossänkyä! Täydellinen tutkimaan New Forestia, Lymingtonia, rannikkoa ja Wightin saarta. Tämä suuri mökki sijaitsee Lymingtonin, erottuvan Georgian kaupunkikaupungin laidalla, jossa on laituri ja venesatama, tunnetuimmin purjehduksesta ja Wightin saarelle autolautalla tai pienemmällä jalan matkustajaveneellä. Suuri iso mökki useille perheille nauttia uudesta metsästä yhdessä, lähellä olevaa metsää ja kauniita kävelyretkiä heti mökiltä.

Keittiö / ruokailutila vieressä on suuri oleskelutila / ruokasali, jossa on suuri keskeinen puinen keittiöpöytä, jossa on kahdeksan tuolia, ja lisäksi 12 paikkaa ruokapöydässä aivan oven kautta, joka yhdistää kaksi huonetta. Täällä kaikki vieraat voivat aterioida ja seurustella yhdessä keittiön, ruokailutilan ja asuintilan välillä.

Ajotiellä on parkkipaikka kahdelle autolle ja rajoittamaton rajoittamaton pysäköinti tien varrella kiinteistön ulkopuolella.

"Varaamme ehdottomasti uudelleen itsesi kanssa ja toivottavasti pian"

"Kiitos ihanasta vierailusta, nautimme todella itsestämme ja mökki oli täydellinen."

"Meillä oli fantastinen aika, kiitos"

"Asun ehdottomasti jälleen yhdessä mökissäsi"

"Ja palautteena - mökki oli upea."

"Paljon kiitoksia kaikille jälleen kerran loistavasta viikonloppusta."

"Meillä oli upea aika"

"erittäin helppo varata verkossa ja järjestää talletuksia jne."

"Se toimi hyvin molemmille perheillemme!"

"sopii erinomaisesti ryhmäämme"

"olet vastannut kysymyksiisi ja antanut paljon tietoa vierailumme alueesta"

"Kiitos loistavasta vierailusta!"

"Ensinnäkin halusin vain kiittää suurta kiitosta siitä, että pysyt 28.-30. Joulukuuta. Meillä oli hauskaa ja mökki oli täydellinen. "

"Kiitos! Mökki oli upea ja itse talo on loistava. Se on ensimmäinen kerta, kun olemme jääneet uudelle metsälle ja olemme varmasti palanneet! "

"erittäin nautinnollinen oleskelu"

Nautimme perusteellisesti vierailustamme, suuri perhe kokoontui, kiitos paljon "

"Meillä oli super viikonloppu kiitos! Talo oli täydellinen vaatimuksillemme. Suosittelemme varmasti sitä "

"Halusin vain kiittää ihanaa viikonloppua - mökki oli täydellinen!"

"Meillä oli loistava oleskelu. Hampshire on niin kaunis osa maata!"

”Vain kertoakseni, että meillä oli upea viikonloppu. Ei mitään asioita talossa ollenkaan. "

"Paluumme eilen lomamökiltä. Meillä oli upea aika, joten kiitos paljon laadukkaasta majoituksesta! ”

"Erittäin hyvä sijainti"

"Hei, sanon vain, että meillä oli upea pitkän viikon loppupää. Kiitos."

"Kiitos järjestämästäsi hiljattain lomamökissämme, meillä oli loistava viikonloppu ja käyttäisimme ehdottomasti uudestaan!"

"Meillä oli ihana aika - paljon kiitoksia! Harkitsemme varmasti palaamista toiselle vierailulle "

"Paljon kiitoksia erinomaisesta majoituksesta"
Tämä mökki sijaitsee lähellä kohdetta JW Day Spa and Beauty. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön ja 3 kylpyhuonetta.
  • Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 3 kylpyhuonetta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta New Forest National Park ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta JW Day Spa and Beauty
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Kokkipalvelu
  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 7 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 3 kylpyhuonetta
  • Kylpyamme
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: £25 per dog, must not be left alone in the cottage

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vrbo Property

Large Arts & Crafts Cottage with 7 bedrooms in Lymington near the coast – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

8,0/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tina J.

Hyvää: Siisteys

Characterful house close to New Forest & Lymington

Stayed with 10 friends with average age of 60. Photos of house interior on Vrbo are generally accurate - those on the website for Wheathill show different furniture and soft furnishings. Overall1930s shabby chic vibe is very nice and as expected. Good location in rural residential area10 mins walk to nearest shop and a pub. Neighbours are very close by and pay close attention to people coming and going. Rooms were clean and beds had clean white bedding. Mattresses were very comfortable. There are three showers in the house but water pressure not great so we tried not to all shower at the same time. Heating was efficient and open fire in the lounge worked very well. Kitchen generally well equipped if you want to cook but second fridge/freezer did not work during our stay - it was not on when we arrived - so little cold storage for such a big group. Two large tables - one in kitchen and one in lounge meant we could all eat together with no problem. Only one tea towel provided so had to buy more. Garden not as shown on listing - no flower beds, lawn at front is now part of driveway and little grass at rear. Shrubs and trees at rear are overgrown, what grass there is was not cut so very limited open area and three massive bench tables take up a lot of space. Some cigarette butts/rubbish left around a table outside the back door. We were away from the house most of the time so not a big problem for us but something to consider if you want to use the garden in summer/have children. Finally, access details were sent by email from an address starting 'cottagehousekeeping' - not from Vrbo - so they went into my email Junk folder and we initially had a problem getting the entry code which is not put on the Vrbo app. Having searched Junk I found it but something to watch out for if you book. Generally recommended for a large group happy with clean, simply furnished, characterful, accommodation.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2022