Hotel Veler

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Veler valokuvagalleria

Majoituspaikan sisäänkäynti
Majoituspaikan julkisivu
Yhden hengen executive-huone | Kylpyhuone | Suihku, sadesuihkupää, ilmaiset hygieniatuotteet, pyyhkeet
Vastaanotto
Kahden hengen comfort-huone | 1 makuuhuone, minibaari, tallelokero huoneessa

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Huonepalvelu
  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Siivous
  • Ilmastointi
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Carrera 36 #8A-33, Medellín, 050021
  • Place, Lleras-puisto
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Parque del Poblado
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Santa Fen ostoskeskus
    ‪2 min ajomatka‬
  • Airport, José María Córdovan kansainvälinen lentoasema (MDE)
    ‪22 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen comfort-huone

  • 2 henkilöä
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Yhden hengen executive-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Veler

Vain aikuisille tarkoitettu hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, välipalabaari/deli ja ympärivuorokautinen huonepalvelu. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, ilmainen täysi aamiainen ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, kiertoajelu-/lippupalvelu ja puutarha. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Hotel Veler tarjoaa 15 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Hotel Veler sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lleras-puisto. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut.
  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kielitaitoinen henkilökunta ja myyntiautomaatti
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Lleras-puisto ja 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Clínica Medellín - El Pobladon sairaala
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja välipalabaari/deli. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä, ja asiakkaille järjestetään myös hotellinjohtajan kutsut joka ilta. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Hotel Veler tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun.

Tämä 3,5 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen täysi aamiainen joka päivä klo 7.30–9.30. Tämä hotelli järjestää hotellinjohtajan kutsut joka päivä.
Veler Grill – Tämä ravintola tarjoilee vain lounaan.
Ympärivuorokautinen huonepalvelu on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta
  • Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.30–9.30
  • Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä
  • Ravintola
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Veler Grill

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Puutarha

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • 1 rakennus
  • 3 kerrosta
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Minibaari
  • Täysikokoinen jääkaappipakastin
  • Ympärivuorokautinen huonepalvelu

Muuta

  • Ilmastointi
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Yksilöllinen sisustus

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 13.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Alle 12-vuotiaita ei sallita tässä vain aikuisille tarkoitetussa majoituspaikassa. Kaikki vähintään 12-vuotiaat ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinun on kenties maksettava ALV (19 %) majoituspaikassa. Arvonlisävero (19 %) ei välttämättä koske niitä maassa oleskelevia matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun) ja jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 90000 COP per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Hotel Veler tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.
  • Tämä on vain aikuisille tarkoitettu majoituspaikka, eikä alle 12 vuoden ikäisiä lapsia sallita.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Veler Medellin
Veler Medellin
Hotel Veler Hotel
Hotel Veler Medellín
Hotel Veler Hotel Medellín

Arvostelut

Hotel Veler – arvostelut

8,8

Loistava

9,2/10

Siisteys

9,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,8/10

Palvelut/mukavuudet

8,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,8/10

Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 67 kautta 128 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 42 kautta 128 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 13 kautta 128 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 4 kautta 128 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 128 arvostelua

Arvostelut

10/10 Loistava

Santosh, Pearland

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
The location is a big plus. The front desk staff, Stefany was super helpful. Overall, a very good experience.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Michael

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Edgar Omar

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excelente ubicación y excelente trato del personal
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Thuman

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I liked my room but it could have been larger. But, it was OK for the price
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Adelita

Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Eddy

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff was very helpful… make you feel like family … Stefa Gomez was very knowledgeable about tours, restaurants and points of interest… She make me feel like family .. Definitely coming back and I will book this hotel .. Everything it’s within walking distance… Hotel was very clean and cozy….
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

FRANCIS

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excellent sejour

Excellent accueil , chambre attribuée des le matin, ce que j' ai beaucoup apprécié. Chambre très confortable et bon petit déjeuner. L ensemble du personnel est très aimable . Endroit très recommande
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Neil, Telkwa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very freindy staff and accomodating.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Keila

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Me encantó el servicio,la comodidad, estuve 10 días hospedandome y son muy atentos. Es mucho mas de lo que esperaba. Cuando regrese quiero hospedarme de nuevo.
Yöpyi 6 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Keila

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Estuve 10 días y el trato y servicio espectacular. Quiero volver.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

melvin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

ANA

Liikematkailija
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Está en una de las mejores ubicación de todo Medellín, muy buenas atenciones.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Sheila

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
El personal muy amables y atentos a la seguridad del inquilino
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Salatiel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The hotel is very well situated, you can just walk to night life in Provenza.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Faviola

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Me encantó el lugar, cerca de todo. El servicio fue excelente, el desayuno está incluido y fue muy bueno. Tomamos un tour a través del hotel y todo fue excelente.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

guadalupe adriana

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
El personal es muy amable y el desayuno bien, las camas muy buenas quiza lo unico que anexo es que como no hay ventilacion en la habitacion se genera mucha humedad
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Jenitza

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

10/10 Loistava

jean-pierre

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Hiram

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
My favorite place to stay
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Alexandra

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
the staff at this place were amazing ! the price and what you get is sooooo great -i did have a-room with no windows but i asked to change rooms and they did with no problem ! they noticed i smoked so they put me next to the smoking area in the basement (so perfect for me ) the rooms have a fridge and hot water And breakfast included so it doesnt get much bettr a friend of mine stayed next door and didnt have a fridge or hot water nor breakfast and paid more ! the cleanliness could be better sheets are stained alot of humidity needs alittle tlc from the owner but the staff made the trip so great they booked tours gave me recommendations for food checked on me let me use the umbrella made me feel like family i will def go back

10/10 Loistava

Philip

Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Natalie

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy buena opción para quedarse en el Poblado, la ubicación es inigualable. Pese a estar rodeado de bares y restaurantes no se escucha nada el ruido. El personal fue super que amable, incluso nos permitieron hacer el check in super pronto. La habitación es pequeña y sin ventanas, pero tenía todo lo necesario. El desayuno muy rico
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

Jesus

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Buen descanso.

Me gustó el hotel, buena atención, personal muy amable. Habitación aunque pequeña, era cómoda y acogedora, sin ventanas, oscurita para descansar. Buen aire acondicionado, bien iluminada, baño con buen espacio. Desayuno muy básico, pero bien. La zona es bastante movida, encuentras varias opciones para comer, como a dos cuadras está el parque lleras, lugar muy movido.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

10/10 Loistava

Nestor Daniel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
El personal fue lo más agradable de la estancia. Volvería a hospedarme ahí.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024

4/10 Huono

Jeff

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
The hotel is in an excellent location within a block of the bars and clubs in Poblado, yet removed enough that I couldn’t hear the noise in the hotel. However, the rooms are very small, and none have windows. Hotel Veler could do so much more if they install warm lights and improve the decor. But the room is lighted by harsh bright fluorescent ceiling lights that emphasized that you’re just in a box, and can be a tad claustrophobic.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024