Econo Lodge

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Econo Lodge valokuvagalleria

Ulkopuoli
Aula
Standard-huone, 2 keskisuurta parisänkyä, tupakointi kielletty | Kylpyhuone | Suihkun ja ammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet, hiustenkuivaaja
Standard-huone, 2 keskisuurta parisänkyä, tupakointi kielletty | Ylelliset vuodevaatteet, untuvapeitot
Ilmainen päivittäinen mukaan otettava aamiainen

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Pysäköinti saatavilla
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Siivous
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
1683 Rue Saint-Hubert, Montreal, QC, H2L3Z1
  • Old Port of Montreal
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Montreal Convention Centre
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Notre Damen basilika
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Montreal, Quebec (YUL-Montreal–Trudeaun kansainvälinen lentoasema)
    ‪23 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Standard-huone, 2 keskisuurta parisänkyä, tupakointi kielletty

  • 14 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Standard-huone, 1 keskisuuri parisänky, tupakointi kielletty

  • 9 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Econo Lodge

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja joka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Sainte-Catherine-katu
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu itsepalvelupysäköinti, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja concierge-palvelut. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen mukaan otettava aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, ilmaiset sanomalehdet ja kiertoajelu-/lippupalvelu.
Econo Lodge tarjoaa 44 ilmastoitua huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneessa on Select Comfort -patjallinen sänky sänky, untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Tyynyvalikoima on saatavilla. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää kiinteää tai langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja työtuolit sekä puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Econo Lodge on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Sainte-Catherine-katu. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja concierge-palvelut.
  • Ilmainen mukaan otettava aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja siisteistä huoneista
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Sainte-Catherine-katu ja Place des Arts -teatteri
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Econo Lodge tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja concierge-palvelut. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.

Tämä hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mukaan otettava aamiainen joka päivä klo 7.00–10.00.

Puhutut kielet

Englanti, ranska, hindi ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautinen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella (CAD 25 per per päivä); alennuksia saatavilla
  • Paikan päällä pysäköinti (CAD 25 per per yö)

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mukaan otettava aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–10.00

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Ilmainen vauvansänky
  • Jääkaappi huoneessa

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 4 kerrosta
  • Rakennettu vuonna 2007
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansänky
  • Select Comfort -patja
  • Tyynyvalikoima
  • Untuvapeitto
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi

Muuta

  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmastointi
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Työpöytä
  • Työtuoli

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 2.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 10.0 CAD:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Omatoiminen pysäköinti: 25 CAD per yö
  • Pysäköintimaksu lähistöllä sijaitsevalla pysäköintialueella: 25 CAD per päivä(20 metrin päässä; avoinna vuorokauden ympäri)
  • Lisävuode: 10.0 CAD per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit, mobiilimaksut ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ikkunakalterit
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 2024-12-31, 221554

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Elegant Montreal
Hotel Elegant
Hotel Elegant Montreal
Elegant Hotel Montreal
Hotel Elegant Montreal
Hotel Elegant
Econo Lodge Hotel
Econo Lodge Montreal
Econo Lodge Hotel Montreal

Econo Lodge – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 204 kautta 501 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 158 kautta 501 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 70 kautta 501 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 38 kautta 501 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 31 kautta 501 arvostelua

7,8/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

7,2/10

Palvelut/mukavuudet

7,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,4/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Austin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
A lot of construction and a poor man breakfast but the hotel and rooms were good
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Luc, Ottawa

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great value for money!
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Joan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel was great. Only problem was the construction on the street. A very convenient location otherwise. Will definitely stay there again.
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2025

4/10 Huono

Carlene

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel is not convenient at all. Property has construction right out front making parking confusing. Had to call the hotel for clarification because it looks like the road is closed to the hotel. No prior warning about the construction was provided. The room was well kept but very small. Only suitable for a one night stay, wouldn’t recommend for longer. They provide you with an ice bucket but there are no ice machines. There is a vending machine that says it takes cards but it doesn’t. There is no option for bills, bring coins, preferably quarters as most loonies are rejected. The room had a great size mini fridge but no microwave. Bathroom looks newly renovated but definitely done as a landlord special. Hallway and stairways make it look like a dive, completed with puke and blood stains. Wifi works really well, shockingly. The one clerk was friendly and professional however her counterpart was useless and couldn’t be bothered to make pleasantries with the guests. She preferred to stay sitting on the counter and look annoyed that you were checking in. If you ask the one worker for help she will blankly stare at you and just point to the one woman who was doing literally everything.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

D

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

EYAL SHIMON

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 6 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Arshiya

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The stay at Econo Logde was very good. The room was small and clean, had all the necessary amenities. The check-in and check out procedures were quick and smooth. Staff was super friendly.The hotel is nearby to a metro station, was easy to access the public transportation. The only issue was the road was under construction on which the hotel is located. Other than that, my overall stay was excellent for 2 nights.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Marcos

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I liked the hotel and the amenities available (breakfast). They have a Keurig coffee machine with a variety of options. The parking lot is underground and across the street, which if you go during Winter time, could be an inconvenience, but not for us though. We love Winter time... During the time we spent in the hotel (Feb 2025), the City was running some renovations on the front building therefore there were lots of obstacles on the left side of the street. Because we stayed there during one weekend, I cannot tell if it is noisy during their working period. Summary: We enjoyed our stay and the price was great too.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Srikant Bimal

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Reserved a room with a queen bed, received a room with a double/full sized bed. The fan in the bathroom runs whenever the light is on, but an odor would come from the fan when it was running. There were times we had to leave the bathroom to air out form the fan after only brushing teeth/getting ready for bed. Staff was very helpful and pleasent. Breakfast was well stocked, and offered a good amount of variety of food and drink.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Réjean

Liikematkailija, Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Bien
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Channing

Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Kilian

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good, to just stay for a couple nights. Clean, included breakfast, kind staff
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Tyler

Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Pierre

Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Sébastien

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
There were some disturbance from outside the room but I didn't mind it. The bathroom door is touching the floor so if you want to close it you need to lift the door the whole way. The door fixure need to be repaired. I needed a room for a night for convenience and service was simple and efficient. Thanks!
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

France

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Très bien situé dans le quartier des spectacles.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Josh

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Dennis

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Convenient to subway and lots of good restaurants by UQOM.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024

8/10 Hyvä

Mehtab, Moncton

Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Al

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Neat coffee Machine! Simple but nice and clean room.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Alanda

Matkusti perheen kanssa
A good budget hotel in a convenient location when visiting old Montreal
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Maria

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We’re satisfied in our stay here. Room is clean & spotless. The price is reasonable. We will comeback definitely here in Montreal & will stay here again! Kudos😃
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

4/10 Huono

David

Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

2/10 Hirveä

Jia

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
No service at all.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024