Huoneistohotelli

Hotel Les Suites Labelle

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Les Suites Labelle valokuvagalleria

Business center
Vastaanotto
Aamiaishuone
Superior-huone, 2 keskisuurta parisänkyä | Työpöytä, pimennysverhot, äänieristys, silitysrauta/-lauta
Terassi/patio

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Siivous
  • Pesulapalvelut
  • Pysäköinti saatavilla
  • Keittiö
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
1205 Labelle, Montreal, QC, H2L4C1
  • Place, Old Port of Montreal
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Montreal Convention Centre
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Place, Notre Damen basilika
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Airport, Montreal, Quebec (YUL-Montreal–Trudeaun kansainvälinen lentoasema)
    ‪23 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Junior-sviitti, 1 suuri parisänky

  • 40 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Standard-huone, 1 keskisuuri parisänky

  • 23 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Standard-huone, 2 keskisuurta parisänkyä

7,2 kautta 10
Hyvä
(5 arvostelua)
  • 35 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Superior-huone, 1 suuri parisänky

  • 40 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Superior-huone, 2 keskisuurta parisänkyä

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 50 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Les Suites Labelle

Huoneistohotelli, jonka tarjontaan kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja joka sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Sainte-Catherine-katu
Tämän savuttoman huoneistohotellin palveluihin kuuluu itsepalvelupysäköinti, business center ja kokoushuone. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on pyykinpesutilat, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja tietokonepiste. Jokaisessa huoneistossa on LCD-televisio, satelliittikanavat ja keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi, kahvin-/teenkeitin ja ilmaiset paikallispuhelut.
Hotel Les Suites Labelle tarjoaa 97 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. 37-tuumainen LCD-televisio, satelliittikanavat. Tämän 3 tähden huoneistohotellin huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluu työpöydät; ilmaiset paikallispuhelutovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja pimennysverhot. Siivous on saatavilla päivittäin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hotel Les Suites Labelle on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Sainte-Catherine-katu. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä business centerin ja pyykinpesutilat. Tässä vuonna 2005 rakennetussa 3 tähden huoneistohotellissa on 97 huoneistoa 9 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, LCD-television ja jääkaapin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat business center, kokoushuone ja tietokone
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan siisteistä huoneista ja aamiaisesta
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Sainte-Catherine-katu ja 13 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Old Port of Montreal
Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Business center ja kokoushuone ovat asiakkaiden käytössä. Hotel Les Suites Labelle tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, myyntiautomaatin ja kielitaitoisen henkilökunnan. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 3 tähden huoneistohotelli on savuton.

Palkinnot ja jäsenyydet

Ympäristösertifioitu majoituspaikka
Tämä majoituspaikka on mukana Green Key Global -ohjelmassa, joka mittaa majoituspaikan vaikutusta yhteen tai useampaan seuraavista asioista: ympäristö, yhteisö, kulttuuriperintö ja paikallinen talous.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
  • Paikan päällä katettu pysäköinti (CAD 25 per yö; sisältää saapumis- ja poistumisoikeuden)
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja

Perheystävällinen

  • Ilmainen vauvansänky
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä

Viihdetarjonta

  • 37–tuumainen LCD-televisio ja satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Business center
  • Kokoushuone
  • Tietokonepiste
  • Työpöytä

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pääsy pyörätuolilla (rajoituksia saattaa olla)
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Pimennysverhot
  • Siivouspalvelu (päivittäin)
  • Silitysrauta/-lauta
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Sijainti

  • Lähellä metroasemaa

Tekemistä

  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • 9 kerrosta
  • 97 majoitustilaa
  • Juhlasali
  • Rakennettu: 2005
  • Äänieristys

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 7 päivää ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 12 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 250.00 CAD per majoitustila per yöpyminen

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Katettu omatoiminen pysäköinti: 25 CAD per yö (ilman kulkurajoituksia)
  • Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 7 päivää ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 216742, 2026-09-30
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 12 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Labelle
Hotel Les Suites Labelle
Hotel Les Suites Labelle Montreal
Hotel Suites Labelle
Labelle Suites
Les Suites Labelle
Les Suites Labelle Montreal
Suites Labelle
Hotel Les Labelle
Hotel Suites Labelle Montreal
Suites Labelle Montreal
Les Suites Labelle Montreal
Hotel Les Suites Labelle Montreal
Hotel Les Suites Labelle Aparthotel
Hotel Les Suites Labelle Aparthotel Montreal

Arvostelut

Hotel Les Suites Labelle – arvostelut

8,6

Loistava

9,0/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

8,4/10

Palvelut/mukavuudet

8,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,4/10

Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 983 kautta 2418 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1087 kautta 2418 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 247 kautta 2418 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 64 kautta 2418 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 37 kautta 2418 arvostelua

Arvostelut

6/10 OK

Janne

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Tosi huono aamiainen

Hyvällä paikalla ja hyvä palvelu, mutta aika kulunut, äänekäs vanha ilmastointi ja järkyttävän huono aamiainen.

8/10 Hyvä

Alyna

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

ELIF

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Really good stay

Checkin/checkout was super quick. The room was exceptionally clean. Bed was super comfortable. Receptionist staff was super friendly. 1 minute walk to Berri UQAM station and downtown. Super close to Saint Catherine street and restaurants. Only bad thing was lots of homeless on the Labelle Street, which didnt feel safe at night. I ran from the metro at night, but other than that, great stay.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Shu

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

Fanis

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Nice hotel nice breakfast
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

catherine

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Très bien placé pour visiter. Juste à côté du métro Berri ukam ! Très bon petit déjeuner ❤️
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Erica

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice rooms, bigger than expected which is always a nice surprise. Breakfast was limited mostly coffee, croissants, bread and cereal but still appreciated. And there's many breakfast places nearby should you need more than that.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Balaji

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

John

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Eastern Canada trip

Great location across the road from Berri-UQAM metro station, the link for 3 lines across the city and also the 747 bus to the airport. Great room, very comfortable to relax after a day exploring the sights.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Louise

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Overall great hotel for families, close to metro, st-denis street. Would stay there again no problem. The only problem out of their control is the construction around the hotel and the building is old.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Silviu

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean, practical for our purposes, good breakfast, parking in building.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys

Je ne recommande pas

Je suis arrivée à 15:45 On me dit que la chambre n’est pas prête et que c’est normal .. c’est à 16:00 qu’elle doit être prête… on attends. À 16:00 elle n’est toujours pas prête. On fini par nous en attribuer une autre Urine sur le siège de toilette, cheveux dans le bain..
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

fatime

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Bel établissement a part quelques cheveux sur le lit (d'où ma note de 4). Correct dans l'ensemble
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Serge

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

stéphanie

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

stéphanie

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Nous venons pour la 4eme fois a l hotel labelle Tres bon accueil toute réclamation est rapidement traitée Le seul bemole est le bruit de la climatisation la nuit Nous sommes obliges de l éteindre pour dormir et apres.... on a chaud.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

2/10 Hirveä

Barbara

Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Sebastien Duc

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Les chambres sont très propres et bien insonorisées. Le petit déjeuner est très complet avec des oeufs durs, des croissants et pains au chocolat (attendre que le personnel remplisse les paniers car les viennoiseries sont de la veille si vous arrivez à 7h.) des céréales, des yaourts, du fromage, du jambon, plusieurs sortes de pain... Le personnel est très aimable. Nous avons passé un excellent séjour. Tout près du métro berri ukam...
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

steven

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I've been a regular customer and it's not for nothing. Je suis un client régulier et ce n'est pas pour rien.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

dream

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
No fuss hotel, easy check-in, great breakfast, clean, quiet area, central area, short walk to subway. Only place we stay in Montreal
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Debbie

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Robert, Evansville

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
I've stayed here several times over the years and keep coming back. Rooms are nice and the price is affordable. The breakfast offerings have been scaled back, but they are more than adequate to get you started in the morning. Bed was comfortable. I had a problem with the coffee maker in the room, and they sent a repairman up quickly and he took care of everything. No complaints at all. Would be glad to have a return visit.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Dariusz

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Candida

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This hotel is very accessible to train and walking distance to all location downtown. As usual what i did not like and mention before TV options not enough channels especially english.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025