Koko loma-asunto

Rosmarino - Huvila 6 hengelle, oma uima-allas, ilmainen wifi, lähellä merta, poreallas

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Rosmarino - Huvila 6 hengelle, oma uima-allas, ilmainen wifi, lähellä merta, poreallas valokuvagalleria

Terassi/patio
Terassi/patio
Ulkopuoli
3 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Uima-allas

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

3 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta6 henkilöä90 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Näkymä merelle
  • Uima-allas
  • Poreallas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Reitani, Sicily
  • Place, Spinazza-ranta
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Lido Aguan ranta
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Place, San Lorenzon uimaranta
    ‪17 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Rosmarino - Huvila 6 hengelle, oma uima-allas, ilmainen wifi, lähellä merta, poreallas

Rosmarino on kaunis, Välimeren tyyliin rakennettu huvila, vain noin 100 metrin päässä rannasta. Se sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä rannalta San Lorenzo - pienessä, hienossa merenrantakohteessa, jonka rannat ovat Sisilian kauneimpia. Sisilian loma-asuntoa ympäröi kaunis ja hyvin hoidettu puutarha, jossa on erilaisia terasseja, joissa on grilli- ja ruokailutila, sekä terassin ensimmäisessä kerroksessa porealtaalla ja upeat näkymät merelle.
Talo sijaitsee kaukana viehättävästä Marzamenin kalastajakylästä, ja täältä voit käydä Sisilian kauneimmissa paikoissa - Notossa, Syrakusassa, Val di di Notossa, mutta myös Taorminassa ja Etna-puistossa.

===== MAJOITUKSEN KUVAUS =====
Talo rakennettiin hiljattain ja tarjoaa valoisan ja raikkaan tunnelman, tyylikkäästi ja käytännöllisesti sisustettuja. Olohuoneessa on vuodesohva, 2 makuuhuonetta ja kolme kylpyhuonetta ovat vieraiden käytettävissä. Lomatalossa on myös ilmastointi, langaton internet, satelliitti-TV, iPod-telakka, pesukone, astianpesukone, tallelokero ja ulkosuihku.
Jakelu: Pohjakerros - keittiö, olohuone, jossa vuodesohva kahdelle, 1 kylpyhuone suihkulla, 2 kahden hengen huonetta, joissa suihkuhuone.
Ulkopuolella: kuisti, terassi grillauksella ja puutarha.


Yksityinen uima-allas
Mitat (metrit) 3,00 x 5,00 - syvyys min 1,20 - max 1,20
Avoinna 01.3.-30.11

Sähkö: Vuokrahinta sisältää sähkönkulutuksen jopa 300 kWh viikossa. Lisää kulutusta veloitetaan paikan päällä 0,40 eurolla / kWh.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Joonianmeri. Majoituspaikassa on saatavilla poreallas ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja yksityisen uima-altaan.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla yksityinen uima-allas, keittiö ja pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Joonianmeri ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Lido Aguan ranta
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön porealtaan, grillejä ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas
  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 3 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Stereot
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä meren rantaa
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 90 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00
Myöhäisen sisäänkirjautumisen hinta: 50 EUR
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sähkömaksu: 0.6 EUR per kilowattitunti

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Myöhäisestä saapumisesta perittävä lisämaksu: 50 EUR

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT089013C2DA87JKX5
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Rosmarino Villa for 6 Free Wifi Private Pool Jacuzzi Sea View
2415001

Rosmarino - Villa for 6, Free WiFi, Private Pool, Jacuzzi, Sea View – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

Arvostelut

10/10 Loistava

Julio C.

Fantastic House, Amazing Vacation

We stayed for a week at Villa Rosmarino at the end of August 2018. The house was absolutely gorgeous, very well decorated and pleasant. It was also super functional, with a great kitchen, appliances etc (including a much used espresso machine!). Our kids loved the pool and Jacuzzi. Corrado received us very well (despite our late arrival at the house) and was very pleasant throughout the stay. The house is only a few minutes walk from the rocky part of the San Lorenzo beach. I recommend walking to the sandy part (another 10 minutes or so). The San Lorenzo Lido is nice and we had a good lunch there. Better still, drive to the beginning of the Vendicari reserve and enjoy the beach there. Also, the old square at Marzamemi at night for dinner is unmissable. Very pretty town. I would highly recommend Villa Rosmarino.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2018