Koko huoneisto

Aqua Palace Chatan by Coldio Premium

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Aqua Palace Chatan by Coldio Premium valokuvagalleria

Ulkouima-allas
Premium-huoneisto, tupakointi kielletty | Untuvapeitot, työpöytä, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Premium-sviitti, tupakointi kielletty | Untuvapeitot, työpöytä, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Välipalabaari
Ostoskeskus

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
1-9-37 Kuwae, Chatan-cho, Chatan, Okinawa, 904-0102
  • Place, American Village
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Depot Island
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Place, Auringonlaskun ranta
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Airport, Naha (OKA)
    ‪39 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Premium-sviitti, tupakointi kielletty

  • 75 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 11 henkilöä
  • 4 yhden hengen suurta sänkyä ja 3 futonia (74–100 cm leveää)

Premium-huoneisto, tupakointi kielletty

  • 75 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 11 henkilöä
  • 4 yhden hengen suurta sänkyä ja 3 futonia (74–100 cm leveää)

Premium Suite Condo

  • 7 henkilöä

Premium Suite Condo On The Upper Floor

  • 7 henkilöä

Deluxe-huvila, tupakointi kielletty (ANNEX YUI NO IE II)

  • 168 m²
  • 3 makuuhuonetta
  • 15 henkilöä
  • 5 yhden hengen suurta sänkyä ja 6 futonia (74–100 cm leveää)

Perushuvila, tupakointi kielletty (ANNEX YUI NO IE I)

  • 3 makuuhuonetta
  • 12 henkilöä
  • 4 parisänkyä ja 1 yhden hengen sänky

Huoneisto, tupakointi kielletty (ANNEX Clover)

  • 75 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 11 henkilöä
  • 4 parisänkyä ja 2 futonia (74–100 cm leveää)

ANNEX YUI NOIE Ii

  • 11 henkilöä

ANNEX YUI NOIE I

  • 9 henkilöä

ANNEX Clover

  • 7 henkilöä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Aqua Palace Chatan by Coldio Premium

Tämän asuinrakennuksen palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ravintola ja baari/aulabaari. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on allasbaari ja myyntiautomaatti. Jokaisessa huoneistossa on taulutelevisio, digitaalikanavat ja keittiö, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on pyykinpesukone/kuivausrumpu, vedenkeitin, ilmainen Wi-Fi ja parveke.
Aqua Palace Chatan by Coldio Premium tarjoaa 24 huonetta, joissa on pyykinpesukone/kuivausrumpu ja riisinkeitin. Huoneessa on parveke. Vuoteissa on untuvapeitot. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, tohvelit, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Taulutelevisio, digitaalikanavat.

Tässä huoneistossa käytössäsi on ulkouima-allas.
Aqua Palace Chatan by Coldio Premium sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta American Village. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ulkouima-altaan. Tässä 3 tähden asuinrakennuksessa on 24 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen/kuivausrummun ja parvekkeen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos japanilainen keittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi 大衆割烹足立屋北谷店
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat hissi, terassi ja myyntiautomaatti
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista American Village ja Depot Island
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu allasbaari ja baari/lounge. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Aqua Palace Chatan by Coldio Premium tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, terassin ja myyntiautomaatin. Rajoitettuja pysäköintipaikkoja on saatavilla.

Tämä 3 tähden huoneisto sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

大衆割烹足立屋北谷店 – ravintola, jonka erikoisuutena on japanilainen keittiö. Ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen.
A la Bar - Uima-altaan äärellä sijaitseva kattoterassibaari. Auki joka päivä

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Hiekkaranta lähistöllä

Uima-altaat/kylpylä

  • Ulkouima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitettu määrä omatoimisia pysäköintipaikkoja per majoitustila
  • Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia

Perheystävällinen

  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Paikan päällä olevat ravintolat

  • a la Bar
  • 大衆割烹足立屋北谷店

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Paistolaatta
  • Pakastin
  • Riisinkeitin
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Allasbaari
  • Baari/aulabaari
  • Ravintola

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Untuvapeitto

Kylpyhuone

  • Hammasharja ja -tahna
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sampoo
  • Tohvelit
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Ulkotilat

  • Parveke
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesuaine
  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Määrätyt tupakointialueet (sakkorangaistus)

Palvelut ja mukavuudet

  • Myyntiautomaatti

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Turvajärjestelmä
  • Palosammutin

Yleistä

  • 24 majoitustilaa

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 4 korkeintaan 5 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja turvajärjestelmä
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Uima-allasta voi käyttää klo 9.00–23.00.
  • Enintään 4 korkeintaan 5 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
  • Huomaathan, että jotkin majoituspaikat eivät salli tatuoitujen asiakkaiden käyttävän paikan päällä sijaitsevia julkisia kylpytiloja.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Coldio Aqua Palace Chatan
Aqua Chatan By Coldio Chatan
Aqua Palace Chatan by Coldio Premium Chatan
Aqua Palace Chatan by Coldio Premium Apartment
Aqua Palace Chatan by Coldio Premium Apartment Chatan

Aqua Palace Chatan by Coldio Premium – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 148 kautta 220 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 50 kautta 220 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 9 kautta 220 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 9 kautta 220 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 220 arvostelua

9,0/10

Siisteys

8,8/10

Palvelut/mukavuudet

9,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Mengling

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
非常推薦 房間大很乾淨 晚上很安靜
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Fanny

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
除了check-in 後搵自己住邊有困難,其他都非常好,乾淨舒服,而且換床單的工作人員也非常有禮貌。如果可以有延遲退房會更好(因是晚上8點機,想1時退房)
廚房物品都齊全
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

YI TING

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
房間很大,也很漂亮
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

4/10 Huono

ming-che

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
住宿真的標示很不清楚浪費很多時間在入住,其他不錯
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

TSUTSUI

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
清潔感 景色 場所 駐車場の広さ 全て最高です
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

KENJI

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
快適に過ごせました!
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

SUNGHYUN

Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

としき

Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
綺麗でよかったです。 週末行くと近くのコンビニで 暴走族がうるさいくらいで 他は問題なしでした。
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

HYEIN

Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Huh

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Rainbow

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
地方大,空間感十足,五大一小住都不覺得迫。兩個廁所,不用爭
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Kimerly

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is a beautiful property. This room was the most spacious of our stay in Japan. There is a separate bedroom that can comfortably sleep 4 with an en-suite. There are 2 additional beds in the main area plus an additional shower and washroom. The washer and dryer worked better than any other place we stayed (we stayed at other places in Tokyo and Hiroshima). The rooftop bar and the rooftop infinity pool are a nice touch. The property is only a 7 minute walk to American Village. The only negative was self check in. It took three of us to figure it out and check in.
View of American Village from the rooftop infinity pool.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Junghyun

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

YU

Hyvää: Siisteys
良かったですヨ^_^
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

4/10 Huono

Oscar

Huonoa: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
The room itself wasn't bad, but the stay was ruined by a few major problems: Inconsistent Hot Water: Hot water supply was very unreliable. It would run cold within 1-2 minutes of starting a shower, forcing me to turn the water off and wait for a few minutes before it got hot again. You can't even fill the bathtub because the hot water doesn't last long enough. Poor Directions: Finding the place was a nightmare. I booked the ANNEX Clover but only found out it was in a completely different location when I got to the main hotel. The "guide" they gave me was useless, and I had to figure out how to get there on my own. This meant putting all my luggage back in the car and driving again. Confusing Parking: The parking situation was a mess. I was assigned a specific spot number for the Annex, but that number wasn't actually visible when I arrived. I parked randomly at first. Only after going inside did I find a map that clarified which spots were which, forcing me to go back out and move my car. Bugs: There were bugs in one of the bedroom so keep that in mind if you plan to stay here. Keep in mind this is a self-service hotel. There's no one around to help instantly if you have an urgent issue. I guess you get what you pay for, so think twice before you book here.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Chun Yuen

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Brandon

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Huoneen mukavuus

Nice option for space and self-cooking

No staff for check-in, just a tablet which worked fine for us. No cleaning during the 3 days we stayed which again was fine for us. The separate washer and dryer on site were nice. Apartment was large and appliances worked well. Didn't get a chance to check out the rooftop pool. Only negative was mildew/mold growth in showers which seems like it might be unavoidable in Okinawa - humidity was nearly 80% with temps in the high 80's while we stayed. Ran AC and fans consistently to cut through it. Otherwise very clean - furnishings and bedding were nice and kitchen in good shape.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

MASAYUKI

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
綺麗な客室で立地も良い。 機会があればまた利用したい。
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

KOHICHI

Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

??

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
周辺に飲食店やドラッグストア、スーパーもあり、 リッチが凄く良かったです!
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
大人6名小人4人で宿泊しましたがベッド以外、和室に布団が敷けたのでゆっくり寝ることができ、バストイレは2つずつあったので混み合うこともありませんでした。屋上にはプールもあり、深さは身長120センチの子どもがギリギリ顔がのぞく程度で、プール出た後ほすぐに部屋で洗濯乾燥ができ便利! 近くにアメリカンビレッジ、その他コンビニ、お寿司、ハンバーガーと便利良かったです。室内も綺麗でした。
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

papa

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
小学生の子供4人連れて宿泊しました。 屋上のプールが最高で毎日朝晩楽しめました。 1階の居酒屋も22時まで子供OK、しかも安くて美味しい!近隣徒歩圏内アメリカンビレッジに焼肉キング、はま寿司、東洋飯店、ファミレス、コンビニ、ドラッグストア、ファストフード店と家族連れには最高の立地でした。 施設も冷蔵庫(大きい家庭用)電子レンジ、ケトル、調理器具、食器一式、洗濯機、Wi-Fi完備!とにかく広くて快適です。一点だけTVがネットTV出ないのが残念でしたがそれ以外文句のつけようのないホテルでした!!
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Mikiko

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
アメビレに近くて助かった。
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

ニッタ

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
台所洗い桶、風呂場洗面器、風呂場イス、 オープントースター、包丁、キッチンペーパー、お茶碗、があればさらに良し。
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Ryoma

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
素晴らしい✨
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025