Koko huoneisto

Pension 101

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Pension 101 valokuvagalleria

Ulkopuoli
Ilmainen kiinteä internetyhteys
Ilmainen kiinteä internetyhteys
Ilmainen kiinteä internetyhteys
Mökki (For 2 Guests) | Ilmainen kiinteä internetyhteys

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen saatavilla
  • Pesulapalvelut
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola

Tutustu alueeseen

Map
106-14 Waizumi, Motomachi, Oshima, Tokyo, 100-0101
  • Gojinka Onsen -kylpylä
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Motomachi Hamanoyu -kylpylä
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Izu-Oshiman tulivuorimuseo
    ‪4 min ajomatka‬
  • Oshima (OIM)
    ‪4 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Mökki (For 2 Guests)

  • 2 henkilöä
  • 1 kerrossänky (74–100 cm leveä)

Mökki (For 4 Guests)

  • 4 henkilöä
  • 4 futonia (74–100 cm leveää)

Mökki (For 5 Guests)

  • 5 henkilöä
  • 5 futonia (74–100 cm leveää)

Tietoja majoituspaikasta

Pension 101

Pensionaatti, jossa on ilmainen pysäköinti
Ravintola, pyykinpesutilat ja grillejä kuuluvat tämän pensionaatin palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen kiinteä internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Jaetut kylpyhuoneet ja siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä ilmaista kiinteää internetyhteyttä. Asiakkaat voivat käyttää jaettuja kylpyhuoneita.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Pension 101 sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Gojinka Onsen -kylpylä. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen omatoimisen pysäköinnin, ilmaisen kiinteän internetyhteyden ja ravintolan.
  • Ilmainen kiinteä internetyhteys
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Täysi aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 50,3 km:n päässä kohteesta Atamin aurinkoranta ja 1,5 km:n päässä kohteesta Gojinka Onsen -kylpylä
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Pension 101 tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös grillejä ja pyykinpesutilat. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia täyden aamiaisen joka päivä klo 7.00–8.30.
Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla täysi aamiainen lisämaksusta klo 7.00–8.30; 1 080 JPY per henkilö
  • Ravintola

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat

Asiakaspalvelut

  • Ei siivouspalvelua

Ulkotilat

  • Grilli

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Jaettu kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 6.00–21.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero on 100–200 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen. Veroa ei peritä niistä yöhinnoista, jotka ovat alle 10 000 JPY. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu täydestä aamiaisesta: noin 1080 JPY per henkilö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 6.00–21.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 18.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.

Lisämaininnat

  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Pension 101 Cabin Oshima
Pension 101 Cabin
Pension 101 Oshima
Pension 101 Oshima
Pension 101 Pension
Pension 101 Pension Oshima

Pension 101 – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

8,0/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

dyg513, Tokyo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

ダイビングだけではない

中サイズのログハウス(定員5名)に宿泊しました。 部屋の設備は、フロア部分にシングルベッド1つ、布団3組、テレビ、小さなローテーブル、除湿機、3口の電源延長ケーブル、傘、下駄箱(クロックス人数分)、ファブリーズ、プラスチックハンガー6?本、スラックス用ハンガー4?本。固定されたハシゴで上がるロフトに2組の布団、エアコン(有料)。わずかな吹き抜けに天井ファン。ドアと1階部分の窓にロールカーテン。 お風呂はフロント棟に男女それぞれあるようですが、2晩とも温泉施設に入浴に出かけたので利用しませんでした。 共用の冷蔵庫と洗濯機(有料?)があります。トイレは共用で独立した棟にあります。
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2018