Kaunis ylellinen lapsiystävällinen kahden makuuhuoneen pohjakerroksen huoneisto, joka sijaitsee takaisin uima-altaan alueelta halutuimmalla Limnaria Gardens -kompleksilla, Pafoksen sydämessä lähellä rantaa ja pääsatama-aluetta. Kaksi isoa makuuhuonetta, yksi parivuode ja yksi yhden hengen sekä perheen kylpyhuone kylpyammeella ja suihkulla. Huoneistossa on oma tilava oma terassi, jossa on aurinkotuoleja ja bbq. Täysin kalustettu korkealaatuisilla kalusteilla ja varusteilla, hyvällä internet- ja kaapeli-TV: llä ja turvallisella arvoesineilläsi. Täydellinen sekä kesälomailuun että talviseen aurinkoon.
Limnaria Gardens -kompleksissa on kolme uima-allasta ja se sijaitsee 2 minuutin päässä ravintoloista ja kaupoista. On julkinen ranta lyhyen 5 minuutin kävelymatkan päässä (350m), ja tärkein satama-alue, jossa on monia hienoja ravintoloita ja baareja, on vain 10 minuutin kävelymatkan päässä. Kompleksi sijaitsee Kato Pafoksen keskustassa, vain 15 minuutin taksimatkan päässä lentokentältä. Autoa ei tarvita, mutta pysäköintitilaa on runsaasti, jos haluat vuokrata auton.
Meidän huoneisto on erittäin lyhyen kävelymatkan päässä rannalta, kaupungista, satamasta ja linnasta. Vanha kaupunki on myös kävelyetäisyydellä. Lähellä on paljon ravintoloita ja baareja ja vielä enemmän satamassa. Muita paikallisia nähtävyyksiä ovat Kato Pafoksen arkeologinen puisto, joka on 10 minuutin kävelymatka rannan edessä aivan satama-alueen ohi. Satamasta on linja-autoliikenne, joka kulkee usein kuninkaiden haudalle, Coral Baylle ja vesipuisto.
Jos haluat tutkia kauempana, paikalliset matkatoimistot ajavat matkoja Troodos-vuorille tai lähikaupunkeihin Limassoliin, Larnacaan ja Nicosiaan tai vuokraavat auton ja menevät tutkimaan.
Jos golf on intohimosi, niin lyhyen ajomatkan päässä on useita erinomaisia golfkenttiä, kuten Elea (suunnitellut Nick Faldo), Secret Valley, Aphrodite Hills ja Minthris Hills, ja rentouttavampaan perheen hauskanpitoon on Marios Golf Park, joka voi pääsee myös lyhyen bussimatkan päässä sataman linja-autoasemalta (linja 610).