B&B HOTEL Paris Nord 18ème

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan B&B HOTEL Paris Nord 18ème valokuvagalleria

Baari (majoituspaikassa)
Vastaanotto
Kolmen hengen huone, esteetön, tupakointi kielletty | Kylpyhuone | Erillinen kylpyamme ja suihku, ilmaiset hygieniatuotteet
Majoituspaikan julkisivu
Kahden hengen huone, tupakointi kielletty | Ylelliset vuodevaatteet, ilmaiset minibaarituotteet

Arvostelut

7,4 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Kuntosali
  • Pysäköinti saatavilla
  • Lemmikkiystävällinen
  • Aamiainen saatavilla
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Map
1 Impasse Marteau, Paris, Paris, 75018
  • Stade de France
    ‪4 min ajomatka‬
  • Parc de la Villette (puisto)
    ‪6 min ajomatka‬
  • Louvre
    ‪16 min ajomatka‬
  • Pariisi (CDG-Pariisi-Charles de Gaulle)
    ‪29 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kolmen hengen huone, tupakointi kielletty

  • 16 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Kolmen hengen huone, esteetön, tupakointi kielletty

  • 16 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Kolmen hengen comfort-huone, tupakointi kielletty

  • 16 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Neljän hengen huone, tupakointi kielletty

  • 16 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone, tupakointi kielletty

  • 13 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

B&B HOTEL Paris Nord 18ème

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu kuntokeskus ja joka sijaitsee kohteen Millennium Mall lähellä
Kuntosali, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kahvila, itsepalvelupysäköinti ja concierge-palvelut.
B&B HOTEL Paris Nord 18ème tarjoaa 187 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmaiset minibaarituotteet ja minibaari. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. LCD-televisio, kaapelikanavat, ensi-iltaelokuvat ja maksulliset elokuvat. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia jääkaappi, mikroaaltouuni ja espressokoneet. Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää kiinteää tai langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työhuoneet ja työpöydät sekä puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on tallelokerot ja ilmainen pullovesi. Jääkaappi ja silitysrauta/-lauta ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä hotellissa käytössäsi on kuntosali.
B&B HOTEL Paris Nord 18ème on saanut hyvää palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Millennium Mall. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä kuntosalin ja baarin.
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan kahvilassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, tallelokero vastaanotossa ja kielitaitoinen henkilökunta
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali
  • Asiakkaat ovat antaneet hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja yleiskunnosta
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Millennium Mall ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Stade de France
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Majoituspaikasta löytyy kahvila ja välipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. B&B HOTEL Paris Nord 18ème tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kuntokeskuksen, kielitaitoisen henkilökunnan ja concierge-palvelut. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.

Tämä 4 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 6.00–10.00.
Espace Bar – baari paikanpäällä. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista.

Puhutut kielet

Arabia, englanti, ranska, italia ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
  • Paikan päällä pysäköinti (EUR 20 per per päivä)

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 6.00–10.00; 18,50 EUR per aikuinen ja 4,50 EUR per lapsi
  • Baari/aulabaari
  • Kahvila
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Espace Bar

Tekemistä

  • Kuntosali

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Mikroaaltouuni huoneessa
  • Välipalabaari/herkkukauppa
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Avustavia kuuntelulaitteita
  • Hissi
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • 1 rakennus
  • 9 kerrosta
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Pimennysverhot
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Erillinen kylpyamme ja suihku
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Ensi-iltaelokuvat
  • LCD-televisio ja premium-kaapelikanavat
  • Maksulliset elokuvat

Ruoka ja juoma

  • Espressokeitin
  • Ilmainen pullovesi
  • Ilmainen täytetty minibaari
  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni

Muuta

  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmastointi
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Työhuone
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 2.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit: 6 EUR per lemmikki per päivä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 16 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 8.45 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 18.5 EUR aikuisille ja 4.5 EUR lapsille
  • Omatoiminen pysäköinti: 20 EUR per päivä
  • Lemmikit: 6 EUR per lemmikki per päivä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Majoituspaikka vahvistaa, että se noudattaa seuraavan tahon suosituksissa annettuja puhtaanapito- ja desifiointimenetelmiä: ALLSAFE (Accor Hotels).
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Korkeintaan 16 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Joidenkin tilojen käyttöoikeudet voivat olla rajalliset. Saat lisätietoja ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.

Kansallinen luokitus

Tämän majoituspaikan virallisen tähtiluokituksen on myöntänyt Ranskan turismin kehitysjärjestö ATOUT.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Chapelle Paris
Suite Novotel Paris
Suite Novotel Paris Chapelle
Suite Novotel Paris Porte
Suite Novotel Paris Porte Chapelle
Suite Novotel Porte Chapelle
Suite Novotel Porte Chapelle Hotel
Suite Novotel Porte Chapelle Hotel Paris
Novotel Suites Paris Nord Porte Chapelle Hotel
Novotel Suites Nord Porte Chapelle Hotel
Novotel Suites Paris Nord Porte Chapelle
Novotel Suites Nord Porte Chapelle

B&B HOTEL Paris Nord 18ème – arvostelut

Arvostelut

7,4

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 222 kautta 1000 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 408 kautta 1000 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 208 kautta 1000 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 92 kautta 1000 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 70 kautta 1000 arvostelua

8,2/10

Siisteys

7,8/10

Henkilökunta ja palvelu

7,2/10

Palvelut/mukavuudet

7,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,6/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Toni

Liikematkailija
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Noora

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotelli oli ihan ok ja rauhallinen, aamupalasta tykättiin ja huone siisti. Englannilla pärjäsi henkilökunnan kanssa. Näkymä huoneen ikkunasta hotellin taakse jollekin rakennustyömaalle oli ruma ja kaukana siitä mitä kuvittelin Pariisissa näkeväni. Plussaa oli, että matka metrolle oli lyhyt ja siten kulkeminen helppoa. Hotellin ympäristö kuitenkin oli karua, lähiömäistä, epäsiistiä, ei sitä kauneinta Pariisia. Kävely metrolle oli lyhyydestä huolimatta epämukava, matkalla piti ohittaa kellonajasta riippumatta isoja joukkoja sillan alla kadulla parveilevia kodittomia/huumeiden käyttäjiä. Lapseni näki jonkun piikittävän huumeita ja kadulla näkyi huumeneula, rikkonaisia pulloja ym roskaa. Kovin myöhään ei tehnyt mieli liikuskella enää ulkona sillä alueella. Se kuitenkin sanottakoon, että suhteellisen rauhassa saatiin kulkea joitakin yrityksiä puhekontaktiin lukuunottamatta. Turvattomalta silti tuntui ja pidettiin kasseista kovaa kiinni ohi mennessä.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2023

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2022

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Awful area but nice hotel for the price

The hotel is nice but the area is awful. The hotel is right next to a highway intersection in a shady area. Walk to the nearest metro station is short, but you wouldn't want to walk there during the night. There are no services, restaurants or shops near the hotel. The hotel was also undergoing some renovations, which was not obvious when doing the reservation.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2018

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Ajaa asiansa

Ympäristö ei ehkä otollisin ja aamupala ehkä hieman vajaa suomalaiseen makuun. Mutta huone oli hyvä.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2017

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hotelli keskiverto, alue aivan hirveä

Hotelli on siisti ja palvelu toimivaa, tähtiluokitus vastaa suomen 2-3 tähteä. Huoneet ovat tilavia, varustelu hyvä mm. kahvinkeitin, mikro, mini jääkaappi, tv + paljon kanavia. Sängyt ja vuodevaatteet olivat siistejä ja hyviä nukkua. Ilmastointi huoneessa toimi hyvin ja huneisiin ei kantaudu mitään meteliä. Hotellin henkilökunta palvelualttiita, kielitaitoisia ja ystävällisä. Siivoojat tympeän oloisia, mutta hoitivat työn hyvin. Hotellin wifi toimii hyvin ja lisäksi hotellista mahdollisuus ostaa/vuokrata käyttöönsä "mokkula" , jota voi kuljettaa taskussa ja siihen saa liittää 10 laitetta. Huoneen avainkortit temmpuilivat ja resetoituivat. Respasta aina auliisti aktivoitiin ne uudelleen. Aamiainen oli hyvä, mutta hieman yksipuolinen. Hotellin sijainti on aivan kamala. Hotellin kulmalta alkaa pakolaisten ja kodittominen alue. He asuvat sillan allan ja kaduilla teltoissa ja taivasalla. Kadut erittäin epäsiistejä. Roskaa ja ulosteita kadulla. Lähin metropysäkki on porte de chapelle ja se sijaitseee juuri tuolla alueella. Epäturvallisin oloinen seutu, en liikkuisi yksin enkä yöllä. Aluella majailevat kodittomat eivät kylläkään aiheuttaneet meille häiriötä, eivät kerjänneet eivätkä kaupustelleet lähinnä parveilivat omissa joukoissa. Suosittelen käyttämään samaisen metrolinjan päätepysäkkiä Aubervilleä, joka on tosi siisti vaikka matka onkin hieman pidempi. Siinä lähellä myös siisti iso ostoskeskus Le Millionere. Hotellista lyhyt matka kävellen Doc Pullmanniin.
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2017

10/10 Loistava

Tomi

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2017

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2017

8/10 Hyvä

Tugcenur

I Like the breakfast
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Stéphanie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Alexandre

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Séjour parfait, une équipe à l'écoute et prête à aider. On reviendra.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

cristina

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

4/10 Huono

Tharshini

Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

4/10 Huono

Vishwanath

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Its not a good hotel
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

christophe

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Karine

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Cindy

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

6/10 OK

Jenny-Kristin

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Greit hotell. Men som to venninner på 22 år ikke en plass å gå ute alene etter kl.18. Tok taxi til hotellinngangen og ut om vi skulle dra noen plasser på kvelden.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

6/10 OK

Sarah Jane

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

MARIA GUADALUPE GUZMAN

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Buen Hospedaje, mal servicio del restaurante al momento de desayunar.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Galen

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It's clean and very easy to access to the metro
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

4/10 Huono

Floryne

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

A fuir !

Pas d'électricité quand on est rentrer donc pas d'éclairage ! Des gens s'amuse a taper dans les portes en pleine nuit
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

Nergis

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Eigentlich war das Hotel unseren Erwartungen entsprechend, jedoch war es zwischen zwei Autobahnen eingebettet. Zum Glück konnte man aber nix hören, wenn das Fenster zu war. Wenn man aus dem Hotel zu der Metro oder Busstation gehen wollte, musste man immer unter einer Brücke langlaufen. Das nimmt einem jegliches Paris Gefühl und ich persönlich fühlte mich da nicht sicher. Insbesondere die Obdachlosen mit Zelt und Matratze empfand ich als unangenehm für den Start in den Tag. Ich empfehle besser in ein Hotel zu gehen, welches sich um 1-2 Kilometer stadteinwärts befindet im 18. Arrandisment (Montmartre). Da ist es sehenswerter und mit Paris Flair.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Christine

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Très bon hôtel

Week-end en famille
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024