Koko loma-asunto

Potters by the Sea

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Potters by the Sea valokuvagalleria

Mökki | Sisätilat
Mökki | Yksityinen keittiö | Astianpesukone, keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
Mökki | Sisätilat
Mökki | Oleskelualue
Mökki | 1 makuuhuone, yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu

Arvostelut

4,0 kautta 10.

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Keittiö
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ulkotilat
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Penzance, England
  • Penzance Beach
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Penzancen lauttaterminaali
    ‪8 min kävelymatka‬
  • St. Michael's Mount
  • Penzance (PZE-Penzancen helikopterikenttä)
    ‪3 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Potters by the Sea

Loma-asunto, jossa on keittiö
Puutarha, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa kuuluvat tämän savuttoman loma-asunnon palveluihin. Loma-asunnossa on keittiö, ilmainen Wi-Fi ja astianpesukone. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Keittiö, jossa astiat/ruokailuvälineet ja astianpesukone. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Market House (historiallinen rakennus). Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, astianpesukoneen ja suihkun
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen virtuaalisen vastaanoton
  • Sijaitsee 14 minuutin ajomatkan päässä kohteesta St Ives Harbour ja 15 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Minackin teatteri
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Kylpyamme tai suihku
  • Suihku

Ulkotilat

  • Puutarha

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Ei siivouspalvelua
  • Virtuaalinen vastaanottotiski

Sijainti

  • Golfkentän vieressä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse
Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse. Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Potters by the Sea Penzance
Potters by the Sea Private vacation home
Potters by the Sea Private vacation home Penzance

Arvostelut

Potters by the Sea – arvostelut

4,0

6,0/10

Siisteys

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

4,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

6,0/10

Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

Arvostelut

4/10 Huono

Andree

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
The cottage is fine and it is in a nice location BUT the details of the cottage listed on the Expedia website and Sykes Cottages are different and misleading. Expedia shows the cottage to be within the Penzance city centre & 8 minute walk from the ferry terminal. The cottage is 8 miles (13 kms.) from the Penzance city centre. Map apps and a GPS do not recognize the exact location of the cottage. It took us a long time to find the cottage. Sykes Cottages list the cottage to have a washer (there is none ) and a king size bed, it is a queen. Communication with Sykes Cottages is very poor, they don’t answer the phone number as listed on their website and email response takes forever. You need car to stay here. Expedia and Sykes Cottages, please correct the details of this property and provide a description of how to access the property with distances to road markers.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025