Koko loma-asunto
Ylellinen huvila merinäköalalla, sisäinen ja ulkoinen uima-allas, oma kokki, aamiainen
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Ylellinen huvila merinäköalalla, sisäinen ja ulkoinen uima-allas, oma kokki, aamiainen valokuvagalleria





Koko koti
Suositut palvelut/mukavuudet
- Näkymä merelle
- Uima-allas
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Ilmastointi
Tutustu alueeseen
Positano, Campania
- Spiaggia Grande (ranta)Place, Spiaggia Grande (ranta)2 min kävelymatka
- Santa Maria Assuntan kirkkoPlace, Santa Maria Assuntan kirkko2 min kävelymatka
- Positanon lauttalaituriPlace, Positanon lauttalaituri3 min kävelymatka
- Napoli (NAP-Napolin kansainvälinen lentoasema)Airport, Napoli (NAP-Napolin kansainvälinen lentoasema)88 min ajomatka
Huonevaihtoehdot
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Villa Mary Suites
Villa Mary Suites
Liparlati
- Uima-allas
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 136 arvostelua
5
Poikkeuksellisen hyvä
136 arvostelua
Hinta on 300 €
300 €
sisältää verot ja maksut
25.3.–26.3.

Palazzo Margherita Positano
Palazzo Margherita Positano
Positanon kaupungin keskusta
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
4.8 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 135 arvostelua
4,8
Poikkeuksellisen hyvä
135 arvostelua

La Bizantina
La Bizantina
Ylä-Positano
- Poreallas
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
4.7 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 84 arvostelua
4,7
Poikkeuksellisen hyvä
84 arvostelua
Hinta on 387 €
387 €
sisältää verot ja maksut
27.3.–28.3.

Villa Principe Giovanni
Villa Principe Giovanni
Fornillo
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
- Baari
4.4 kautta 5, Loistava, 58 arvostelua
4,4
Loistava
58 arvostelua

Villa Settemari
Villa Settemari
Ylä-Positano
- Keittiö
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 3 arvostelua
5
Poikkeuksellisen hyvä
3 arvostelua
Hinta on 292 €
292 €
sisältää verot ja maksut
21.4.–22.4.

Hotel Residence - Amalfi
Hotel Residence - Amalfi
Amalfi
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
4.7 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 809 arvostelua
4,7
Poikkeuksellisen hyvä
809 arvostelua
Hinta on 233 €
233 €
sisältää verot ja maksut
8.4.–9.4.

Casa Margherita ..... Positano, täydellinen paikka lomallesi Positanossa
Casa Margherita ..... Positano, täydellinen paikka lomallesi Positanossa
Positanon kaupungin keskusta
- Näkymä merelle
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Ilmainen Wi-Fi
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 52 arvostelua
5
Poikkeuksellisen hyvä
52 arvostelua

Casa Bettina: Tyypillinen vanha talo yhdessä kerroksessa.
Casa Bettina: Tyypillinen vanha talo yhdessä kerroksessa.
Positanon kaupungin keskusta
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 4 arvostelua
5
Poikkeuksellisen hyvä
4 arvostelua
Tietoja majoituspaikasta
Kokonaan sinun
Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Ylellinen huvila merinäköalalla, sisäinen ja ulkoinen uima-allas, oma kokki, aamiainen
VILLA DEL VESCOVO on ylellinen barokkityylinen huvila, joka sijaitsee Positanossa, vain 2 km päässä rannasta. Siinä on 5 makuuhuonetta, 6 pesuhuonetta ja mahtuu 9 henkilöä. Huvilassa on ilmastointi, langaton internet, sisäuima-allas, sauna ja puutarha.
Huomaa: Suuremmille ryhmille voi vuokrata Villa del Vescovon yhdessä Villa Angelinan kanssa, joka on 100 metrin päässä ja molemmat yhdessä majoittavat 37 henkilöä.
Siellä on suuri satelliitti-taulutelevisio, nopea langaton internet, spa-alue, jossa on turkkilainen kylpyamme, sauna ja lämpöallas.
Ulkojulkisivu on maalattu kuumalla punaisella värillä ja vaaleankeltaisella. Tämä granaattiomenapunainen oli alun perin keksitty ja käytetty roomalaisten keskuudessa ja erittäin tyypillinen alueella. Sekä huvilan ulko- että sisätilat on ylläpidetty barokkityylillä, alun perin Napoletanolla, jolle on ominaista aikakausi, jolloin se rakennettiin.
Villa del Vescovossa on kauniit upeat näkymät merelle, Positanolle ja päärannalle. Etäisyyden ansiosta voit myös ihailla saaret dei Galli.
Ensimmäinen kerros
Pohjakerros on jaettu kahteen osaan, jotka erottaa pääsisäänkäynti, joka johtaa ulos joko terassille tai portaikasarjaan, joka johtaa joko ensimmäiseen kerrokseen tai pohjakerrokseen.
Huvilan pääsisäänkäynti vie sinut suureen keittiöön ja ruokasaliin. Molemmissa holvikatot on maalattu lämpimään, kelta-beige-väriin. Keittiössä on suuri antiikkinen kivitakka, joka oli osa alkuperäistä taloa, ja kupariruukut paljastetaan keittiön seinien läpi. Keittiössä on puinen pöytä, 6 tuolia ja puinen penkki. Siellä on antiikki puinen lautalevy ja taulutelevisio.
Suuressa ja täysin varustetussa keittiössä on antiikkilaatoitetut lattiat, ja siinä on 8-alueinen liesi, uuni, kaksinkertainen marmorinen pesuallas ja astianpesukone. Siellä on erillinen pesutupa, jossa pesuallas, iso jääkaappi erillisellä pakastimella. On olemassa suuria ranskalaisia puisia ovia, jotka johtavat ulos terassille.
Muodollinen ruokasali kirjastoineen avautuu teehuoneeseen ja studiohuoneeseen. Ruokailutilassa on iso puinen pöytä, jossa on 6 antiikkista puutuolia, jotka ovat peräisin 1700-luvulta. Ruokasalia voidaan käyttää aamiaiseksi tai yksityiskohtaisesti lounaaseen tai illallisiin. Vieraat voivat myös nauttia kirjastosta, joka on täynnä harvinaisia taiteen ja historian kirjoja, sekä nykyaikaisemmista lukemista monilla vierailla kielillä. Teehuoneessa on upea antiikkitakka ja kaksi isoa, mukavaa nojatuolia. Studionurkassa on puinen työpöytä, jossa on taulu-tietokone ja nopea internetyhteys. Studiohuoneen upeat vanhat maalaukset kuvaavat Alessandro Magnoa ja kuten keittiössä, suuri joukko ranskalaisia puisia ovia johtaa terassille.
Kaunis terassi toimii terrakottalaatoilla vuoratun talon jatkeena ja sisäänrakennettuna penkillä. Terassi on ihanteellinen paikka rentoutua ja nauttia upeista näkymistä Positanon värikkäisiin ja kirkkaisiin taloihin, siniselle Välimerelle, ympäröiville rannoille sekä viehättäville ja romanttisille Galli-saarille, jotka sijaitsevat aivan rannikon edessä ja kuuluvat kerran rannalle pahamaineinen venäläinen baleriini, Nurijev. Terassi on ihanteellinen myös ulkoisille aterioille ja auringonlaskun cocktaileille. Siinä on takorautapöydät, joissa on keraamiset laatat ja mukavat tuolit istumiseen ja rentoutumiseen. Suuret sateenvarjot voivat myös suojata terassia.
Maantaso
Maineikkaasta kivestä valmistettu 19 askelmainen portaikko vie sinut täysin rentouttavaan wellness-keskukseen, joka on yksinkertaisesti uskomaton. Lattia on valmistettu antiikkisista terrakottalevyistä vuorotellen majolikan kanssa, ja sen huoneissa on holvatut katot, jotka ovat peräisin 1600-luvulta ja joissa on kultaiset stukkikoristeet, osittain kultaiset, jotta saavutetaan sama kirkkaankeltainen väri kuin muulle omaisuudelle.
Portaikkojen kapeissa on 2 kauniita suuria ja arvokkaita antiikki posliini-maljakoita, jotka heijastavat samaa tyyliä kuin Napolin kansallistaiteen taidemuseossa Capodimonte. Maljakot juontavat juurensa 1700-luvulle, ja ne on maalattu kohtauksilla mytologisista ja napolilaisista maisemista, joissa näkyy Vesuvius.
Pohjakerrokseen saavuttaessa löydät heti vasemmallesi kauniin turkkilaisen antiikkilaatoitetun kylpyammeen, terrakottalaatoitetun lattian ja suomalaisen saunan kahdelle. Kaksi suihkua, jotka on tunnistettu kauniilla marmorisella kasvotulostuksella, josta vesi poistuu, ympäröimällä antiikin mosaiikkilaattoja, jotka ovat peräisin 1700-luvulta ja jotka ovat peräisin Napolilaisen koulusta Giustinianista.
Sauna ja turkkilainen sauna sijaitsevat rentouttavan oleskelutilan vieressä, jossa on sohvia ja tyynyjä, valmentajatuoleja, suuria ja antiikkisia terrakottamaljakoita, jotka ovat peräisin 17–1800-luvulta. Polttopiste, ikään kuin tämä ei riittäisi, on suuri sisätiloissa toimiva, lämmitetty lämpöallas vihreissä ja turkkilaisissa terrakottalevyissä (8,5 metriä pitkä x 3, 90 metriä leveä x 2 metriä syvä).
Allas on todellinen hydroterminen terapia-allas, jossa on vesiputouksia, poreallasistuimia, vesisuihkuja kohdunkaula- ja lannehierontaan sekä kiertovirta.
Siellä on myös oma pukuhuone, jota varustetaan jatkuvasti suurilla uimapyyhkeillä, kylpytakilla ja tohvelilla. Altaan vastakkaisella puolella on huviloita, koristeellisia, pyhitettyjä katolisia kappeleita, joissa on oma hierontaalue, jossa on hierontasänky.
Kylpylä johtaa ranskalaisten puisten ovien sarjan kautta pohjakerroksen terassille, joka on varustettu aurinkotuolituoleilla, jotka ovat ihanteellisia aurinkoa tai rentoutumista varten samalla kun nauttivat drinkin ja uskomattomat näkymät. Terassilla on myös erittäin koristeellinen uima-allas vesihieronta-vuoteella, jossa on majolikalaatat, jolloin mahtuu 2 henkeä.
Toinen kerros
On olemassa kaksi kultaisella tavalla sisustettuja puisia veistoksia, jotka vievät sinut kauniin kiviportaikon 26 askelmaan, joka vie sinut ensimmäiseen kerrokseen, jossa sijaitsevat kaksi ylellistä ja ylellistä päämakuuhuonetta.
Jokainen makuuhuone on erittäin tilava ja siinä on korkeat katot, ilmastointi ja kylpyhuone. Molemmat sviitit on sisustettu tyylikkäällä ja lämpimällä napolilaisella barokkityylillä, joka on ominaista koko asunnolle. Lämpimät ja kirkkaat värit sekoittuvat antiikkisilla puukalusteilla ja muilla barokkityylillä sisustuselementeillä vastaamaan hienoimpia tekstiilejä, kuten makuuhuoneissa esiintyviä organzoja ja tummanpunaisia sametteja. Ikkunalaudat on asetettu epoque baldachiiniin kultaisilla stukkokoristeilla, ja ne on ommeltu hienoimmista korallikivistä ja äitihelmikoristeista. Sisäkatot on maalattu vanhalle tapetille neapololiiton barokkityylillä, palauttaen alkuperäisen mallin kirkkain värein, jotka kunnioittavat täysin makuuhuoneiden viehätysvoimaa ja tyyliä. Terrakottalaatoitetut lattiat on peitetty itämaisilla mattoilla. Sohva, kaksi mukavaa nojatuolia ja pouf-tuoli täydentävät istuinrakennuksen ja kaikki ovat hienostuneita kuuluisten paikallisten kangasvalmistajien silkkitekstiileillä San Leuciosta Napolin lähellä, joten molemmat makuuhuoneet ovat ihanteellisia rentoutumiseen päivällä ja yöllä.
Molemmissa makuuhuoneissa on antiikkipuiset lipastot, iso parivuode, yöpöydät ja lamput. Ensimmäisessä makuuhuoneessa on ikkunat ja 3 parveketta, joista kahdessa on merinäköala, värikkäitä taloja ja Positanon pääranta. Sen kylpyhuone on täynnä majolikalaattoja. Siinä on erillinen pukuhuone ja vaatekaappi, iso suihku ja marmorinen pesuallas. Toisessa makuuhuoneessa on pieni alttari ja ranskalaiset ovet, joista pääsee parvekkeelle. Kylpyhuone on saman tyylin kuin ensimmäinen. Merinäköalalla olevalla parvekkeella on myös vanha pieni vartiotorni, jossa viehättävä ja ominainen kupoli on päällystetty keraamisilla laattoilla, mikä on yksi Amalfin rannikon symboleista.
Parvi - kolmas kerros
Kolmannessa kerroksessa on kaksi muuta ihanaa kahden hengen huonetta, joissa molemmissa on oma kylpyhuone. Tässä kerroksessa on myös kaunis ja iso kolmas kylpyhuone. Huvilan yläosassa on myös pieni terassi, joka on varustettu ulkopöydällä ja tuolilla ulkoista ruokailua varten.
Tärkeitä asioita tietää
- Turistivero: 1,50 euroa henkilöä kohden päivässä ensimmäisten 7 yön ajan 1. huhtikuusta 31. lokakuuta. Alle 18-vuotiaat lapset on vapautettu tästä verosta.
- Vahinkotakuumaksu luottokortilla tai käteisellä: 10. 000,00 euroa. Vahinkotakuumaksu palautetaan ennen lähtöä, ellei omaisuudelle aiheudu vahinkoja vahingossa.
- Ruoka- ja juomatakuumaksu käteisellä: 2 000 euroa maksetaan saavuttaessa.
- Sisäänkirjautuminen lauantaina klo 16.00–20.00.
- Lähtö klo 10.00 asti.
- Lapset sallitaan lastenvahtien kanssa (saatavana myös huvilassa lisämaksusta)
- Lemmikkieläimet sallittuja koiranhoitajalla (saatavana myös huvilassa lisämaksusta)
MUKANA
- Lämmityksen, ilmastoinnin, uima-altaan, saunan ja turkkilaisten kylpypalveluiden, veden, kaasun ja sähkön käyttö yhteensä 1000 kWh. Sisältyvät vuokraan. Lisäkilowatti on maksettava paikallisesti kulutuksen perusteella.
- Taulutelevisiot makuuhuoneissa, studiossa, ruokailutilassa sekä uima-allas- ja kylpyläalueella (yhteensä 6) satelliittitelevisio SKY: llä ja maksutelevisiolla vieraiden kielten elokuvien katselemiseksi.
- Internet (ADSL) -linja, joka on yhteydessä huvilatietokoneeseen ja langaton, sisältyy koko kiinteistöyn
- 2 turvalaatikkoa (yksi jokaisessa makuuhuoneen sviitissä)
- Lämmitetty sisäuima-allas vesihieronnalla (happeahoito) (8. 5 mt x 3. 90 mt x 2 mt). Altaan normaali lämpötila on 31 astetta (voidaan lämmittää 36 asteeseen).
- Turkkilainen sauna
- Suomalainen sauna
- Hierontasänky
- DVD-soitin molemmissa makuuhuoneen sviiteissä ja olohuoneessa
- Stereo CD-soittimella
- HI-FI-audiojärjestelmä sisä- ja ulkotiloissa (voidaan ohjata jokaisesta huoneesta)
- Mannermainen aamiainen sisältyy vuokraan
- Pizzauuni
- Pesutupa, jossa pesukone ja silitysvälineet
- Päivittäiset liinavaatteet ja kylpypyyhkeet ovat mukana
- 1 vauvansänky
- Taulutelevisio, jossa on Sky ja Pay TV.
- Hi-Fi-järjestelmä
- Minibaari
- Kohteliasarja
- Kokki 8 tuntia päivässä
- Portinvartija 8 tuntia päivässä
- Siivooja klo 8.00–16.00
Huomaa: Suuremmille ryhmille voi vuokrata Villa del Vescovon yhdessä Villa Angelinan kanssa, joka on 100 metrin päässä ja molemmat yhdessä majoittavat 37 henkilöä.
Siellä on suuri satelliitti-taulutelevisio, nopea langaton internet, spa-alue, jossa on turkkilainen kylpyamme, sauna ja lämpöallas.
Ulkojulkisivu on maalattu kuumalla punaisella värillä ja vaaleankeltaisella. Tämä granaattiomenapunainen oli alun perin keksitty ja käytetty roomalaisten keskuudessa ja erittäin tyypillinen alueella. Sekä huvilan ulko- että sisätilat on ylläpidetty barokkityylillä, alun perin Napoletanolla, jolle on ominaista aikakausi, jolloin se rakennettiin.
Villa del Vescovossa on kauniit upeat näkymät merelle, Positanolle ja päärannalle. Etäisyyden ansiosta voit myös ihailla saaret dei Galli.
Ensimmäinen kerros
Pohjakerros on jaettu kahteen osaan, jotka erottaa pääsisäänkäynti, joka johtaa ulos joko terassille tai portaikasarjaan, joka johtaa joko ensimmäiseen kerrokseen tai pohjakerrokseen.
Huvilan pääsisäänkäynti vie sinut suureen keittiöön ja ruokasaliin. Molemmissa holvikatot on maalattu lämpimään, kelta-beige-väriin. Keittiössä on suuri antiikkinen kivitakka, joka oli osa alkuperäistä taloa, ja kupariruukut paljastetaan keittiön seinien läpi. Keittiössä on puinen pöytä, 6 tuolia ja puinen penkki. Siellä on antiikki puinen lautalevy ja taulutelevisio.
Suuressa ja täysin varustetussa keittiössä on antiikkilaatoitetut lattiat, ja siinä on 8-alueinen liesi, uuni, kaksinkertainen marmorinen pesuallas ja astianpesukone. Siellä on erillinen pesutupa, jossa pesuallas, iso jääkaappi erillisellä pakastimella. On olemassa suuria ranskalaisia puisia ovia, jotka johtavat ulos terassille.
Muodollinen ruokasali kirjastoineen avautuu teehuoneeseen ja studiohuoneeseen. Ruokailutilassa on iso puinen pöytä, jossa on 6 antiikkista puutuolia, jotka ovat peräisin 1700-luvulta. Ruokasalia voidaan käyttää aamiaiseksi tai yksityiskohtaisesti lounaaseen tai illallisiin. Vieraat voivat myös nauttia kirjastosta, joka on täynnä harvinaisia taiteen ja historian kirjoja, sekä nykyaikaisemmista lukemista monilla vierailla kielillä. Teehuoneessa on upea antiikkitakka ja kaksi isoa, mukavaa nojatuolia. Studionurkassa on puinen työpöytä, jossa on taulu-tietokone ja nopea internetyhteys. Studiohuoneen upeat vanhat maalaukset kuvaavat Alessandro Magnoa ja kuten keittiössä, suuri joukko ranskalaisia puisia ovia johtaa terassille.
Kaunis terassi toimii terrakottalaatoilla vuoratun talon jatkeena ja sisäänrakennettuna penkillä. Terassi on ihanteellinen paikka rentoutua ja nauttia upeista näkymistä Positanon värikkäisiin ja kirkkaisiin taloihin, siniselle Välimerelle, ympäröiville rannoille sekä viehättäville ja romanttisille Galli-saarille, jotka sijaitsevat aivan rannikon edessä ja kuuluvat kerran rannalle pahamaineinen venäläinen baleriini, Nurijev. Terassi on ihanteellinen myös ulkoisille aterioille ja auringonlaskun cocktaileille. Siinä on takorautapöydät, joissa on keraamiset laatat ja mukavat tuolit istumiseen ja rentoutumiseen. Suuret sateenvarjot voivat myös suojata terassia.
Maantaso
Maineikkaasta kivestä valmistettu 19 askelmainen portaikko vie sinut täysin rentouttavaan wellness-keskukseen, joka on yksinkertaisesti uskomaton. Lattia on valmistettu antiikkisista terrakottalevyistä vuorotellen majolikan kanssa, ja sen huoneissa on holvatut katot, jotka ovat peräisin 1600-luvulta ja joissa on kultaiset stukkikoristeet, osittain kultaiset, jotta saavutetaan sama kirkkaankeltainen väri kuin muulle omaisuudelle.
Portaikkojen kapeissa on 2 kauniita suuria ja arvokkaita antiikki posliini-maljakoita, jotka heijastavat samaa tyyliä kuin Napolin kansallistaiteen taidemuseossa Capodimonte. Maljakot juontavat juurensa 1700-luvulle, ja ne on maalattu kohtauksilla mytologisista ja napolilaisista maisemista, joissa näkyy Vesuvius.
Pohjakerrokseen saavuttaessa löydät heti vasemmallesi kauniin turkkilaisen antiikkilaatoitetun kylpyammeen, terrakottalaatoitetun lattian ja suomalaisen saunan kahdelle. Kaksi suihkua, jotka on tunnistettu kauniilla marmorisella kasvotulostuksella, josta vesi poistuu, ympäröimällä antiikin mosaiikkilaattoja, jotka ovat peräisin 1700-luvulta ja jotka ovat peräisin Napolilaisen koulusta Giustinianista.
Sauna ja turkkilainen sauna sijaitsevat rentouttavan oleskelutilan vieressä, jossa on sohvia ja tyynyjä, valmentajatuoleja, suuria ja antiikkisia terrakottamaljakoita, jotka ovat peräisin 17–1800-luvulta. Polttopiste, ikään kuin tämä ei riittäisi, on suuri sisätiloissa toimiva, lämmitetty lämpöallas vihreissä ja turkkilaisissa terrakottalevyissä (8,5 metriä pitkä x 3, 90 metriä leveä x 2 metriä syvä).
Allas on todellinen hydroterminen terapia-allas, jossa on vesiputouksia, poreallasistuimia, vesisuihkuja kohdunkaula- ja lannehierontaan sekä kiertovirta.
Siellä on myös oma pukuhuone, jota varustetaan jatkuvasti suurilla uimapyyhkeillä, kylpytakilla ja tohvelilla. Altaan vastakkaisella puolella on huviloita, koristeellisia, pyhitettyjä katolisia kappeleita, joissa on oma hierontaalue, jossa on hierontasänky.
Kylpylä johtaa ranskalaisten puisten ovien sarjan kautta pohjakerroksen terassille, joka on varustettu aurinkotuolituoleilla, jotka ovat ihanteellisia aurinkoa tai rentoutumista varten samalla kun nauttivat drinkin ja uskomattomat näkymät. Terassilla on myös erittäin koristeellinen uima-allas vesihieronta-vuoteella, jossa on majolikalaatat, jolloin mahtuu 2 henkeä.
Toinen kerros
On olemassa kaksi kultaisella tavalla sisustettuja puisia veistoksia, jotka vievät sinut kauniin kiviportaikon 26 askelmaan, joka vie sinut ensimmäiseen kerrokseen, jossa sijaitsevat kaksi ylellistä ja ylellistä päämakuuhuonetta.
Jokainen makuuhuone on erittäin tilava ja siinä on korkeat katot, ilmastointi ja kylpyhuone. Molemmat sviitit on sisustettu tyylikkäällä ja lämpimällä napolilaisella barokkityylillä, joka on ominaista koko asunnolle. Lämpimät ja kirkkaat värit sekoittuvat antiikkisilla puukalusteilla ja muilla barokkityylillä sisustuselementeillä vastaamaan hienoimpia tekstiilejä, kuten makuuhuoneissa esiintyviä organzoja ja tummanpunaisia sametteja. Ikkunalaudat on asetettu epoque baldachiiniin kultaisilla stukkokoristeilla, ja ne on ommeltu hienoimmista korallikivistä ja äitihelmikoristeista. Sisäkatot on maalattu vanhalle tapetille neapololiiton barokkityylillä, palauttaen alkuperäisen mallin kirkkain värein, jotka kunnioittavat täysin makuuhuoneiden viehätysvoimaa ja tyyliä. Terrakottalaatoitetut lattiat on peitetty itämaisilla mattoilla. Sohva, kaksi mukavaa nojatuolia ja pouf-tuoli täydentävät istuinrakennuksen ja kaikki ovat hienostuneita kuuluisten paikallisten kangasvalmistajien silkkitekstiileillä San Leuciosta Napolin lähellä, joten molemmat makuuhuoneet ovat ihanteellisia rentoutumiseen päivällä ja yöllä.
Molemmissa makuuhuoneissa on antiikkipuiset lipastot, iso parivuode, yöpöydät ja lamput. Ensimmäisessä makuuhuoneessa on ikkunat ja 3 parveketta, joista kahdessa on merinäköala, värikkäitä taloja ja Positanon pääranta. Sen kylpyhuone on täynnä majolikalaattoja. Siinä on erillinen pukuhuone ja vaatekaappi, iso suihku ja marmorinen pesuallas. Toisessa makuuhuoneessa on pieni alttari ja ranskalaiset ovet, joista pääsee parvekkeelle. Kylpyhuone on saman tyylin kuin ensimmäinen. Merinäköalalla olevalla parvekkeella on myös vanha pieni vartiotorni, jossa viehättävä ja ominainen kupoli on päällystetty keraamisilla laattoilla, mikä on yksi Amalfin rannikon symboleista.
Parvi - kolmas kerros
Kolmannessa kerroksessa on kaksi muuta ihanaa kahden hengen huonetta, joissa molemmissa on oma kylpyhuone. Tässä kerroksessa on myös kaunis ja iso kolmas kylpyhuone. Huvilan yläosassa on myös pieni terassi, joka on varustettu ulkopöydällä ja tuolilla ulkoista ruokailua varten.
Tärkeitä asioita tietää
- Turistivero: 1,50 euroa henkilöä kohden päivässä ensimmäisten 7 yön ajan 1. huhtikuusta 31. lokakuuta. Alle 18-vuotiaat lapset on vapautettu tästä verosta.
- Vahinkotakuumaksu luottokortilla tai käteisellä: 10. 000,00 euroa. Vahinkotakuumaksu palautetaan ennen lähtöä, ellei omaisuudelle aiheudu vahinkoja vahingossa.
- Ruoka- ja juomatakuumaksu käteisellä: 2 000 euroa maksetaan saavuttaessa.
- Sisäänkirjautuminen lauantaina klo 16.00–20.00.
- Lähtö klo 10.00 asti.
- Lapset sallitaan lastenvahtien kanssa (saatavana myös huvilassa lisämaksusta)
- Lemmikkieläimet sallittuja koiranhoitajalla (saatavana myös huvilassa lisämaksusta)
MUKANA
- Lämmityksen, ilmastoinnin, uima-altaan, saunan ja turkkilaisten kylpypalveluiden, veden, kaasun ja sähkön käyttö yhteensä 1000 kWh. Sisältyvät vuokraan. Lisäkilowatti on maksettava paikallisesti kulutuksen perusteella.
- Taulutelevisiot makuuhuoneissa, studiossa, ruokailutilassa sekä uima-allas- ja kylpyläalueella (yhteensä 6) satelliittitelevisio SKY: llä ja maksutelevisiolla vieraiden kielten elokuvien katselemiseksi.
- Internet (ADSL) -linja, joka on yhteydessä huvilatietokoneeseen ja langaton, sisältyy koko kiinteistöyn
- 2 turvalaatikkoa (yksi jokaisessa makuuhuoneen sviitissä)
- Lämmitetty sisäuima-allas vesihieronnalla (happeahoito) (8. 5 mt x 3. 90 mt x 2 mt). Altaan normaali lämpötila on 31 astetta (voidaan lämmittää 36 asteeseen).
- Turkkilainen sauna
- Suomalainen sauna
- Hierontasänky
- DVD-soitin molemmissa makuuhuoneen sviiteissä ja olohuoneessa
- Stereo CD-soittimella
- HI-FI-audiojärjestelmä sisä- ja ulkotiloissa (voidaan ohjata jokaisesta huoneesta)
- Mannermainen aamiainen sisältyy vuokraan
- Pizzauuni
- Pesutupa, jossa pesukone ja silitysvälineet
- Päivittäiset liinavaatteet ja kylpypyyhkeet ovat mukana
- 1 vauvansänky
- Taulutelevisio, jossa on Sky ja Pay TV.
- Hi-Fi-järjestelmä
- Minibaari
- Kohteliasarja
- Kokki 8 tuntia päivässä
- Portinvartija 8 tuntia päivässä
- Siivooja klo 8.00–16.00
Tämä huvila sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Piazza dei Mulini. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen sekä sisäuima-altaan ja concierge-palvelut. Huvilassa tarjoaa asiakkaille yksityisen uima-altaan ja keittiön.
- Ilmastoitu huvila, jossa asiakkaille on tarjolla yksityinen uima-allas, keittiö ja pyykinpesukone
- Ilmainen aamiainen saatavilla
- Voit käydä uimassa majoituspaikan sisäuima-altaassa ja ulkouima-altaassa
- Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge ja limusiini- tai town car -palvelu
- Majoituspaikan alueella on tarjolla sauna
- Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Spiaggia Grande (ranta) ja Positanon lauttalaituri
Huvila tarjoaa asiakkaidensa käyttöön sisäuima-altaan, ulkouima-altaan ja saunan. Ilmainen aamiainen on saatavilla. Tämä huvila, joka on liikematkustukseen soveltuva majoituspaikka, tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan, concierge-palvelut ja pyykinpesutilat.
Tämä huvila on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen aamiainen.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ranta
- Rantapyyhkeet
- Rantatuolit
Uima-altaat/kylpylä
- Lämmitetty allas
- Sauna
- Sisäuima-allas
- Ulkouima-allas
- Yksityinen uima-allas
Internet
- Saatavilla huvilassa: Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
- Limusiini- / town car -palvelu
- Autoa ei tarvita
Keitti ö
- Astianpesukone
- Jääkaappi
- Jääkone
- Kahvin-/vedenkeitin
- Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
- Leivänpaahdin
- Liesi
- Mikroaaltouuni
- Paperipyyhkeet
- Uuni
- Vedenkeitin
Ruokailu
- Ilmainen aamiainen saatavilla
- Kokkipalvelu
Makuuhuoneet
- 5 makuuhuonetta
- Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
- 6 kylpyhuonetta
- Bidee
- Hiustenkuivaaja
- Pyyhkeet saatavilla
- Saippua
- Sampoo
- Suihku
- Vessapaperi
Oleskelutilat
- Erillinen ruokailualue
- Olohuone
- Takka
Viihdetarjonta
- DVD-soitin
- Kirjoja
- Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
Ulkotilat
- Parveke
- Puutarha
- Puutarhakalusteet
Pesulapalvelu
- Pyykinpesukone
- Pyykinpesutilat
Työtilat
- Työpöytä
Ilmastointi ja lämmitys
- Ilmastointi
- Lämmitys
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
- Laattalattia yleisissä tiloissa
- Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
- Concierge-palvelut
- Puhelin
- Siivouspalvelu rajoitetusti
- Silitysrauta/-lauta
- Tallelokero
Sijainti
- Lähellä outlet-ostoskeskusta
- Sairaalan lähellä
Tekemistä
- Lämmitetty allas
- Kalastusmahdollisuus lähistöllä
- Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
- Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
- Snorklausmahdollisuus lähistöllä
- Uintimahdollisuus lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
- Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
- Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
- Ensiapulaukku
- Palosammutin
- Suoratelkilukko
Yleistä
- Puutarha
- Yksikön koko: 497 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
- Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Sallitut tapahtumat: perhejuhlat, syntymäpäiväjuhlat, häät
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien (kuten perhejuhlat, syntymäpäiväjuhlat ja häät) järjestäminen on sallittua majoituspaikassa; enimmäisosallistujamäärä: 24
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
- Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
- Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 USD:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Vrbo Property