La Casa del Atrio

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan La Casa del Atrio valokuvagalleria

Sisäpiha
Yksityiskohta sisätiloista
Junior-sviitti, 2 keskisuurta parisänkyä | Näkymä huoneesta
Junior-sviitti, 1 suuri parisänky | Egyptinpuuvillaiset lakanat, Tempur Pedic -patjalliset sängyt
Master Suite | Yksityinen kuumavesiallas

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Poreallas
  • Kylpylä
  • Huonepalvelu
  • Pesulapalvelut
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
José María Pino Suárez 14, Querétaro, QUE, 76000
  • Alameda Hidalgon puisto
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Auditorio Josefa Ortiz de Domínguezin auditorio
    ‪2 min ajomatka‬
  • Santiago de Querétaron akvedukti
    ‪2 min ajomatka‬
  • Querétaron kansainvälinen lentoasema (QRO)
    ‪29 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Deluxe-huone, 2 keskisuurta parisänkyä

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 35 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Junior-sviitti, 2 keskisuurta parisänkyä

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 38 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Junior-sviitti, 1 suuri parisänky

9,8 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(7 arvostelua)
  • 35 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Master Suite

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(6 arvostelua)
  • 39 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-huone, 1 suuri parisänky

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(14 arvostelua)
  • 35 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

La Casa del Atrio

Vain aikuisille tarkoitettu hotelli, jonka tarjontaan kuuluu 2 poreallasta ja täydet kylpyläpalvelut
Tässä hotellissa on täydet kylpyläpalvelut, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on sauna, hieronta- ja hoitohuoneet ja concierge-palvelut.
La Casa del Atrio tarjoaa 18 ilmastoitua huonetta, joihin on kulku ulkokäytävän kautta ja joissa on iPod-telakointiasema ja DVD-soitin. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Huoneessa on Tempur Pedic -patjallinen sänky, jossa on egyptinpuuvillaiset lakanat. LCD-televisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, designer-hygieniatuotteet ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja tallelokerot sekä puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on ilmainen pullovesi ja kahvin-/teenkeitin. Hierontapalvelu huoneessa, silitysrauta/-lauta ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Käytössäsi on 2 poreallasta. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluu sauna.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Paikan päällä olevassa kylpylässä on 2 hoitohuonetta, mukaan lukien huoneet pariskunnille ja hoitoalueita ulkona. Palveluihin kuuluvat syväkudoshieronta, kuumakivihieronta, kasvohoidot ja vartalohoidot. Kylpylässä on tarjolla muun muassa aromaterapiahoitoja, vesiterapiahoitoja ja refleksologiahoitoja. Kylpylästä löytyy poreallas ja höyrysauna.

Kylpylä on auki joka päivä. Alle 12 vuotta vanhat lapset eivät saa käyttää kylpylän palveluja ilman aikuista.

La Casa del Atrio on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Querétaron taidemuseo. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, täyden palvelun kylpylä ja baari.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan baarista/loungesta
  • Majoituspaikan kylpylä hemmottelee asiakkaitaan hieronnoilla, aromaterapialla tai refleksologialla
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla höyrysauna, sauna ja 2 poreallasta
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Auditorio Josefa Ortiz de Domínguezin auditorio ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Santiago de Querétaron akvedukti
La Casa del Atrio tarjoaa asiakkaidensa käyttöön 2 poreallasta ja saunan. Majoituspaikasta löytyy välipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

La Casa del Atrio tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kylpyläpalvelut, terassin ja kielitaitoisen henkilökunnan.

Tämä uusbarokkityylinen hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Huonepalvelu on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Baari/aulabaari
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Tekemistä

  • 2 poreallasta
  • Höyrysauna
  • Sauna
  • Shoppailu
  • Täyden palvelun kylpylä

Mukavuudet

  • Lahjaliike/lehtimyymälä
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Hääpalvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Laukunkantaja
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Piknikalue
  • Puutarha
  • Terassi

Täyden palvelun kylpylä

  • 2 hoitohuonetta
  • Aromaterapiaa
  • Hoitohuoneita pariskunnille
  • Huoneessa tarjottavaa hierontaa
  • Höyrysauna
  • Kasvohoitoja
  • Kuumakivihierontaa
  • Kylpylä avoinna joka päivä
  • Poreallas
  • Raskaudenaikaista hierontaa
  • Refleksologiaa
  • Syväkudoshierontaa
  • Ulkotiloissa sijaitsevia hoitoalueita
  • Vesiterapiaa

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ei hissiä
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Tukitanko WC-istuimen lähellä

Muuta

  • 1 kerros
  • 1 rakennus
  • Merkityt tupakointialueet
  • Rakennettu vuonna 1798
  • Uusbarokkityylinen arkkitehtuuri

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Egyptinpuuvillaiset lakanat
  • Pimennysverhot
  • Tempur Pedic -patja

Kylpyhuone

  • Designer-hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • iPod-telakka
  • LCD-televisio ja premium-satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu
  • Ilmainen pullovesi
  • Kahvin-/teenkeitin

Muuta

  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmastointi
  • Kattotuuletin
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • La Casa del Atrio ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Alle 15-vuotiaita ei sallita tässä vain aikuisille tarkoitetussa majoituspaikassa. Kaikki vähintään 15-vuotiaat ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Spring Breakin aikana majoituspaikka on tarkoitettu vain vähintään 19 vuoden ikäisille asiakkaille
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin ja ensiapupakkaus
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Hierontapalvelut tulee varata etukäteen. Voit tehdä varauksen ottamalla yhteyttä hotelliin ennen saapumista käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Tämä on vain aikuisille tarkoitettu majoituspaikka, eikä alle 15 vuoden ikäisiä lapsia sallita.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Casa Atrio
Casa Atrio B&B
Casa Atrio B&B Queretaro
Casa Atrio Queretaro
Casa Atrio Hotel Queretaro
Casa Atrio Hotel
La Casa del Atrio Hotel
La Casa del Atrio Querétaro
La Casa del Atrio Hotel Querétaro

Arvostelut

La Casa del Atrio – arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

9,4/10

Siisteys

9,8/10

Henkilökunta ja palvelu

9,0/10

Palvelut/mukavuudet

9,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

9,4/10

Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 369 kautta 465 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 75 kautta 465 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 11 kautta 465 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 465 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 5 kautta 465 arvostelua

Arvostelut

10/10 Loistava

Francisco

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy buena ubicación y el personal muy amable nos vemos el próximo Año si Dios permite
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Malinda

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We stayed at La Casa del Atrio for just one night before heading to the airport for our trip to Mérida, and it completely exceeded our expectations. This place is absolutely charming, full of character and surprises. It used to be an antique or design store, and the unique furnishings and art throughout the property reflect that history beautifully. There’s even a little shop on-site filled with cool, vibey collectibles that add to the experience. Although we didn’t have time to enjoy the spa, we loved knowing it was available, and the concierge gave us a fantastic dinner recommendation that ended up being one of our favorite meals of the trip. The location is perfect—right in the heart of the action. We loved strolling around the historic center at night and felt very safe and comfortable, even walking to the aqueduct after dark. The next morning, we had breakfast at their beautiful on-site restaurant, and it was healthy, flavorful, and memorable. Even though it was a short stay, it left a lasting impression. Highly recommend this gem if you're passing through Querétaro!
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Maria

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice hotel, very convenient , nice staff. Will recommend this hotels to friends.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Guillermo

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excelente concepto, muy tradicional y clasico
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Thomas

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Gem in Historic Center

Beautiful, historic small hotel in center. Friendly and helpful staff.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

6/10 OK

John

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus
It’s a comfortable hotel with a nice restaurant. Pros; excellent location, friendly staff, clean comfortable room. Cons; we had to ask for the hot water to be turned on each time we wanted to use it. Never did use the jacuzzi tub because of this. No coffee in the room.
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
It was a cute older hotel.
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Emanuele E.

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Holly

Matkusti perheen kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
So far, so good!! Just checked in to a spacious clean room in a great walkable neighborhood.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Kristan

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

2/10 Hirveä

DANIEL, CDMX

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
El PEOR Hospedaje de Querétaro. Alquilé la habitación más cara y el COLCHÓN y su BASE eran INSERVIBLES: ESTABAN VENCIDOS, ROTOS, HACÍAN MUCHO RUIDO Y SÚPER INCÓMODOS. El WC NO SERVÍA estaba TAPADO y al reportarlo me dijo la recepcionista que no servía porque el hotel se encuentra en el centro de la ciudad. PÉSIMO. El Jacuzzi no cuenta con toallas, ni jabón, ni tapete. REALMENTE MALO.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Donald

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Melissa

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

LUIS

Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Tania

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
El hotel es muy bonito y tiene muchos detalles en cada espacio. Está muy bien ubicado para conocer el corazón del centro de Querétaro y se puede disfrutar de una estancia tranquila. El único problema es que el internet es malo y casi no hay señal en los cuartos de la planta baja. Fuera de ahí, todo es espectacular.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Justin, Los Angeles

We had a lovely stay, wish it was longer
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Louis

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Brook

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff is beyond exceptional: gracious and incredibly helpful (thanks in particular to Perla but also Jesus and everyone there). The spa is outstanding. It was so fun to have our little respite paradise amidst the fun hubbub of the city before Christmas.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Rosi

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Desde que entramos a la propiedad nos gustó mucho el lugar, toodo el personal muy muy amables, un lugar muy bello y tranquilo, la habitación excelente, la comida exquisita!! El spa genial, pasamos una noche increíble! Muchas gracias! No cuentan con estacionamiento propio ya que se encuentran justamente en el centro, pero justo enfrente se encuentra uno y el hotel nos reembolso $100 por ese concepto muy amables.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Carlos

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
no funcionaba el internet ni red de televisión, pero el resto expectacular ¡
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Jesus

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 12 yötä marraskuussa 2024

4/10 Huono

Rodrigo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Katia

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

Susan

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
The owners have put a lot of thought into making their courtyards beautiful. Also liked the visiting cat. Would suggest more light in the room; much too dark. Also, a phone to reach the front desk.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

María

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hospedaje tranquilo, muy buena atención.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024