Koko huoneisto

RIBEAUVILLE city center - Gîte des Ménétriers, LE TOKAY - TripAlsace

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan RIBEAUVILLE city center - Gîte des Ménétriers, LE TOKAY - TripAlsace valokuvagalleria

Ulkopuoli
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, kahvin-/teenkeitin
Sisätilat
Yksityiskohta ulkoa
Ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

6,0 kautta 10.

Koko huoneisto

2 kylpyhuonetta2 henkilöä25 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Ribeauvillé, Grand Est
  • Place, Jean Sipp Winery (viinitila)
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Château Girsbergin linna
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Trimbach
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Airport, Strasbourg, Ranska (SXB-Strasbourgin kansainvälinen lentoasema)
    ‪44 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

RIBEAUVILLE city center - Gîte des Ménétriers, LE TOKAY - TripAlsace

Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu pyykinpesutilat. Huoneistossa on pyykinpesukoneet ja keittiö, jossa on jääkaappi, uuni ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on 1.5 kylpyhuonetta, kahvin-/teenkeitin, ilmainen Wi-Fi ja televisio. Siivouspalvelu on saatavilla rajoitetusti.
Huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Keittiö, jossa on jääkaappi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Ballons des Vosgesin luonnonpuisto. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 1.5 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Ballons des Vosgesin luonnonpuisto ja Jean Sipp Winery (viinitila)
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1,5 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu rajoitetusti

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 25 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

Checkin 16:00-00:00

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero FR31804324168
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vrbo Property
Ribeauville Centre ville Gîte des Ménétriers LE Tokay Tripalsace
327843

RIBEAUVILLE city center - Gîte des Ménétriers, LE TOKAY - TripAlsace – arvostelut

Arvostelut

6,0
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

8,0/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

THIERRY S.

Hyvää: Siisteys

sejour agréable

2 petites remarques: pas de piles dans une télécommande et le système de chasse d'eaux cassé. A part ces petits détails, séjour agréable, juste que je n'avais pas reçu le code de la boite à clef.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

4/10 Huono

Knud Erik J., Hadsund, Denmark

If you want trouble, use VRBO

Poor payment option, and absolutely no help from VRBO, so stay away from this apartment. We were locked out as there was no key to the front door in our key box. Contacted VRBO, but there was no help to be had. The apartment was in poor condition, had to repair the shower stand, door and fridge myself so that it could work during the week we were there.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023