Koko loma-asunto

Domaine de la Clauzade, luonnonkausi Corrèze

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Domaine de la Clauzade, luonnonkausi Corrèze valokuvagalleria

Ulkopuoli
4 makuuhuonetta, työpöytä, Wi-Fi, vuodevaatteet
Ulkoalueet
Sisätilat
Jääkaappi, uuni, liesi, astianpesukone

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko koti

4 makuuhuonetta4 kylpyhuonetta100 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla
  • Takka
  • Grilli
  • Keittiö
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Map
Saint-Germain-les-Vergnes, Nouvelle-Aquitaine
  • Coiroux-Aubazinen Golf
    ‪19 min ajomatka‬
  • Stade Amedee Domenech (stadion)
    ‪20 min ajomatka‬
  • Halle Georges Brassens’n markkinat
    ‪20 min ajomatka‬
  • Brive-la-Gaillarde (BVE-Brive - Vallée de la Dordogne)
    ‪34 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Domaine de la Clauzade, luonnonkausi Corrèze

Tule 2,3 hehtaarin kiinteistöllä, mukaan lukien 5000 m2: n kalalammikko, lepäämään rauhan paratiisiin, Corrèzessa sijaitsevan 5 "Ranskan kauneimman kylän" sydämeen.

Mökki on vanha 1600-luvun olkikattoinen mökki. Se koostuu 4 viihtyisästä makuuhuoneesta, joissa kaikissa on oma kylpyhuone ja wc, jaettuna ruokasalin / keittiön ympärille, joka on varustettu autenttisella kantokerralla.

Tarjoamme sinulle pysäköinnin, ilmaisen Wi-Fi: n, lasten vapaa-ajan varusteita (trampoliini, pingpongipöytä jne.), Puutarhakalusteita (pöydät, nojatuolit, grilli jne.). Voimme vuokrata polkupyöriä tai vapoja ja olemme myös käytettävissänne antamaan sinulle kaikki hyödyllisiä neuvoja kauniille alueellemme käymiseen.

Löydät paikan päältä myös pienen myymälän paikallisia tuotteita, joita voit jättää lomallesi ihanteellisen matkamuiston mukana!
Tämä mökki sijaitsee lähellä kohdetta Ardoisières de Corrèzen louhos. Majoituspaikassa on saatavilla aamiainen (lisämaksusta). Mökissä tarjoaa keittiön ja 4 kylpyhuonetta.
  • Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön, 4 kylpyhuonetta ja takan
  • Aamiainen saatavilla lisämaksusta
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttä
  • Sijaitsee 8,4 km:n päässä kohteesta Ardoisières de Corrèzen louhos ja 14,5 km:n päässä kohteesta Stade Amedee Domenech (stadion)
Tämä mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja paikallisen ateriakuljetuspalvelun. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Majoittaja

Michel et Marylène Dupuis

Puhutut kielet

Ranska

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Uuni

Ruokailu

  • Aamiainen saatavilla lisämaksusta

Makuuhuoneet

  • 4 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 4 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Puuliesi
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Kirjoja

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarha

Työtilat

  • Työpöytä
  • Työtuoli

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet
  • Majoittajan kommentti: A l'extèrieur

Palvelut ja mukavuudet

  • Ateriatoimituspalvelu
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Yksikön koko: 100 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Field of Clauzade Nature Break in Correze
Domaine de la Clauzade, nature break in Corrèze Property

Domaine de la Clauzade, nature break in Corrèze – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

Arvostelut

8/10 Hyvä

Gaelle M.

Magnifiquement agréable

Le domaine était super sympathique,. Les vaches avec leur veau venait nous dire bonjour juste devant la terrasse au réveil. La maison était spacieuse,chacun a trouvé sa place. Une bonne flambée nous attendait à notre arriveee. Les propriétaires étant juste à côté ,pouvaient nous renseigner très rapidement sur nos demandes. Brive n étant qu à 15 mn, nous sommes très bien placés. Super séjour.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2017