Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Vihreä ovi mökki-koiraystävällinen-3 korttelin päässä rannalta!

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Vihreä ovi mökki-koiraystävällinen-3 korttelin päässä rannalta! valokuvagalleria

Yksityiskohta ulkoa
1 makuuhuone, silitysrauta/-lauta, vauvan matkasänky, Wi-Fi
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Televisio, takka
Terassi/patio

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone4 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pesulapalvelut
  • Lemmikkiystävällinen
  • Grilli
  • Ilmastointi
  • Takka
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Map
San Diego, CA
  • SeaWorld
    ‪4 min ajomatka‬
  • Mission Beach
    ‪6 min ajomatka‬
  • Mission Beach Boardwalk
    ‪7 min ajomatka‬
  • San Diego, CA (SAN-San Diegon kansainvälinen lentoasema)
    ‪6 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Vihreä ovi mökki-koiraystävällinen-3 korttelin päässä rannalta!

Vain kolmen korttelin päässä hiekasta, kodikas mökki on täydellinen San Diegon pako! Green Door Cottage sijaitsee ihastuttavan ja omituisen Ocean Beach -yhteisön sydämessä. Se sijaitsee vilkkaalla alueella kävelymatkan päässä lukemattomista ravintoloista, oluen ja viinin maisteluhuoneista, joogastudioista ja ostosmahdollisuuksista! Ilmainen pysäköinti yhdelle autolle. Koira ystävällinen! Tämä rakas koti on juuri suunniteltu uudelleen tyylikkäällä sisustuksella, jossa keskitytään mukavuuteen ja hauskaan! Toivotamme kaikki tervetulleiksi kotiimme.

Avaruus
Koti on valoisa, moderni, puhdas ja sisustettu kauniisti sisältä. Se voi nukkua 4 ihmistä. Luonnonvalo täyttää talon jokaisessa huoneessa olevien suurten ikkunoiden kautta. Green Door Mökissä on mukavasti kalustettu olohuone, viihtyisä keittiönurkkaus, makuuhuone vaatekaappilla, täydellinen keittiö ja kylpyhuone suihkulla ja kylpyammeella. Olohuoneessa on erittäin mukava, upouusi, queen-size-vetäytyvä vuodepaikka. Siinä on myös taulutelevisio Roku ja sähkötakka, jossa on sisäänrakennettu lämmitin, jotta pysyt viihtyisänä. Keittiössä on kaikki tarvittavat laitteet, mikroaaltouuni, leivänpaahdin ja Keurig-kahvinkeitin. Makuuhuoneessa on erittäin mukava Temperpedic-queen-vuode ja täysikokoinen vaatekaappi. Huoneen sulkee yksityisyysverho, siinä ei ole perinteistä ovea.
Edessä voit nauttia valtavasta piha-alueesta, jota ympäröi yksityisyyssuoja. Täällä tarjoamme lepotuoleja, grillausmahdollisuuksia ja ulkopelejä. Parkkipaikka sijaitsee suoraan talon vieressä.

Toivotamme tervetulleeksi karvaisen ystäväsi ja sinulla on lemmikkieläinten avustusalue pihalla. Sallimme korkeintaan 2 koiraa, ei kissoja tai muita eläimiä. Kerro vain meille, niin toimitamme koiran pussit ja koiran vesi- ja ruokakulhon. Ocean Beach on erittäin lemmikkieläinystävällinen alue! Yhden ajoneuvon helppo pääsy pysäköintiin on saatavana suoraan talon vieressä. Vierailla on pääsy koko kotiin, mukaan lukien etupiha. Pesukoneita tai kuivausrumpuja ei ole saatavilla, mutta tiski on vain muutaman korttelin päässä kadulla.

Kiinteistöä ylläpidetään huolellisesti, ja sisätilat puhdistetaan ja tarkistetaan ammattimaisesti ennen jokaista vierasta. Itserekisteröinti on helppoa, ja hallinta on nopeasti saatavissa ja käytettävissä kysymyksille ja suosituksille. Tarjoamme sinulle tervetuliaiskirjan, jonka pitäisi vastata suurimpaan osaan kysymyksiisi. Sisään- ja uloskirjautuminen on yksinkertaista; sähköposti lähetetään muutamaa päivää ennen saapumistasi yksityiskohtaisine ohjeineen. Valitettavasti korkean kysynnän, liikevaihdon ja siivousstandardiemme vuoksi emme pysty tarjoamaan aikaista sisään- tai myöhäistä uloskirjautumista.

Kiinteistö sijaitsee erittäin vilkkaalla kadulla ja lentoreitin alla. Lentokoneet lähtevät kello 6: 30-11: 00. Olemme toimittaneet korvatulpat, melukoneet ja tuulettimet avuksesi.

Pysäköinti - Tälle kodille on osoitettu yksi parkkipaikka aidan vieressä aidan vieressä. Pysäköi vain tähän osoitettuun paikkaan.

San Diegon lentokenttä ei ole kaukana ja tämä sijainti on erittäin vilkkaalla kadulla ja on lentokoneella, joka nousee kello 6.30–11.00, jos olet kevyt nukkuja, meillä on korvatulpat, valkoisen kohinan koneet ja tuulettimet sopivuus.

Ocean Beach on täydellinen paikka kävellä! Vain kolme korttelia rannalta tai voit helposti kävellä 9 korttelia alas Newport Avenuelle, joka on OB: n "keskusta" -alue. Voit myös vuokrata Bird- tai Lime-skootterin, joka on moottoroitu skootterimme ja jolla on niin hauskaa ratsastaa! Tässä ovat sivustot. https: // www. lintu. yhteistyössä / ja https: // www. li. minä / sähköskootteri. Lataa vain sovellus, etsi skootteri, laita maksutietosi, skannaa QR-koodi ja aja! Se on todella hauska tapa kiertää OB: tä! Huomaa, että skootterit sammuvat kello 21.00. Uskon ... liian monet humalassa olevat ajoivat heitä! Uber ja Lyft ovat käteviä ja voivat noutaa sinut usein 3 minuutissa! Vuokrattavien korttelien sisällä on myös useita linja-autolinjoja.

Takaovi on tarkoitettu vain hätätilanteisiin
Ole hyvä ja nouta lemmikkisi jälkeen
Hiljainen aika on klo 22.00
Ei juhlia

Siellä on 25 dollaria. 00 maksu kadonneista avaimista

Takaovi on tarkoitettu vain hätätilanteisiin
Ole hyvä ja nouta lemmikkisi jälkeen
Hiljainen aika on klo 22.00
Ei juhlia

Siellä on 25 dollaria. 00 maksu kadonneista avaimista

*** Laajennetulle perheelle / ystäville mahtava Retro-matkailuauto meren rannalla sijaitsee suoraan meren rannalla sijaitsevan Green Door -mökin takana. Se mahtuu 3 ihmistä. Se on listattu Airbnb: ssä kohdassa ”Retro RV by the Sea”. Kaikki samalla fantastisella paikalla ja kadun ulkopuolella sijaitsevilla pysäköintipaikoilla. Ota minuun yhteyttä saadaksesi lisätietoja.

Vieraat ovat tervetulleita koko taloon ja etupihalle. Takapiha on naapurimme omaisuus. Kiitos
Tämä mökki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Ocean Beach Park (ranta). Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi vesipuiston ja pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa keittiön ja takan.
  • Ilmastoitu mökki, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, takka ja parveke
  • Voit käydä pärskimässä sydämesi kyllyydestä vesipuistossa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Pechanga Arena ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Hotel Circle
Tämä mökki tarjoaa asiakkaidensa käyttöön vesipuiston. Tämä mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat.

Tämä mökki sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Majoittaja

Atalanta

Puhutut kielet

Englanti ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja (enint. 1 paikka)

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Pelejä
  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet
  • Majoittajan kommentti: Smoking is only allowed outdoors. Guests must clos

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä eläintarhaa
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä lahtea
  • Lähellä meren rantaa
  • Lähellä outlet-ostoskeskusta
  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Vesipuisto
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Kasino lähistöllä
  • Kelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Koripallomahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Nousuvarjoilumahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Valaiden katselumahdollisuus lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Viinitilakierroksia lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vähintään 18-vuotiaan aikuisen on otettava täysi vastuu varauksesta.
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: Rules specific to bringing your pet: - We will n

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi. Varauksesta tulee olla vastuussa vähintään 18-vuotias aikuinen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 634078, STR-03857L

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vrbo Property
Green Door Cottage-dog Friendly-3 Blocks to Beach! San Diego
orp5b65ce3x

Springtime Escape – Discounted beach cottage! – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 9 kautta 11 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 11 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 11 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 11 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 11 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

6/10 OK

Bev C.

Hyvää: Siisteys

Way too expensive for what you get!

Location advertised showed in a residential neighborhood but after booking found out actual location was on main street with shops and loud traffic and under airport flight path (flights start 5:30 AM). Was too late to pick a new location. Sleeper sofa was broken and unusable - thankful we brought a memory foam mattress pad with us! Should only show accomodations for two people! Refrigerator was tiny! Overwall - this location was way over priced for what we got!
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Gary P., Las Vegas

Hyvää: Siisteys

Great little bungalow

Very neat, well equipped house. Great front yard for the pups. Enjoyed the neighborhood.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Nichole N.

Hyvää: Siisteys

Spring break family vacation

Everything from the arrival to when we left was wonderful. They touched base with us to make sure our arrival was good. We loved how we could relax in the front little area and our pups could too. The fridge was small than we thought but we made it work. Great trip
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Lindsay K.

Hyvää: Siisteys

Cute little cottage

Cute little cottage. Very dog friendly which was what we needed. Comfortable mattresses (even the pullout). Close and walkable to shops and restaurants. We did drive to the beach because of dog and kids and supplies but could be walkable if you weren’t loaded down. The location left a little to be desired just because of the busy street. Communication with the host was outstanding. The use of beach chairs and boogie boards was definitely a plus! Thank you for a great stay.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

LaTasha W.

Hyvää: Siisteys

Will Not be Disappointed

It was very unique, centrally located and easy to access. I loved the private area in the front, great for soaking in the sun during our early mornings. The place was cute and chic, very comfortable and has everything you need! Oh and Atalanta was so helpful, 10/10!
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Andrea R.

Hyvää: Siisteys

Green Door Cottage Ocean Beach

Atalanta was a perfect host. The cottage is in a perfect walkable location; beach, restaurants & shopping all right there.The cottage has everything you need for your stay. The kitchen is well equipped for cooking or just warming up leftovers. Bathroom is stocked with big fluffy towels. You need extra pillows or blankets she has extra in the closet. Fur babies joining you shes thought of them too.Everything was top notch & i throughly enjoyed my 11day vacation and will be booking there again.
Yöpyi 11 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Ann L.

Hyvää: Siisteys

Green door cottage

Very thoughtful host! The property and location was exactly as listed! Great place! Will be back!
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

KC C.

Hyvää: Siisteys

Great location

This little cottage is so perfect. The location can’t be beat right in the heart of OB. It’s clean and cute and looks just like the pictures. It’s cozy, so the fenced in yard with plenty of seating and another dining table comes in handy. It is next to loud road, but all the other things make up for that.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Stormi K.

Hyvää: Siisteys

Perfect Getaway

The Green Door Cottage was a wonderful home away from home for my daughters and our pugs while visiting San Diego. The location was ideal, surrounded by a bevvy of coffee shops, dining, quick marts and convenient brief walk to the beach. The home itself was filled with everything we needed and then some! Notes on "how to" and "where is..." were helpful and the home was filled with all the things you would need or want for visiting the area. Hope to be able to visit again!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2024

10/10 Loistava

dawn S., san diego

Hyvää: Siisteys

Perfect Beach cottage, Super for dogs too

So terrific!! Stocked with items you need. Very thoughtful! The owners clearly want to make your stay enjoyable and comfortable. VERY dog friendly with toys and needs. Super cozy place. I live in The same area of San diego and I feel it’s underpriced nightly especially for all the extras you get,so one is definitely getting a great deal !
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2020

10/10 Loistava

Britney H.

Hyvää: Siisteys

Amazing location and stay!

We had a wonderful time stay at the green door cottage. Great location with so much to do within walking distance. Can be a bit noisy with it being along a main road and airport nearby but this didn’t bother us one bit. Atlanta is very responsive with any and all needs. We plan to stay here again in the near future!
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2019