Locanda Lighea

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Locanda Lighea valokuvagalleria

Aulan oleskelutila
Terassi/patio
Aamiaishuone
Neljän hengen perushuone, parveke | Untuvapeitot, työpöytä, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta
Aamiaishuone

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Businesspalvelut
  • Baari
  • Pyykinpesu

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Immacolata, 119, San Vito Lo Capo, TP, 91010
  • Place, San Vito Lo Capon ranta
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Äitikirkko
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Esteettömän ranta
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Airport, Palermo (PMO-Falcone Borsellino)
    ‪115 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen perushuone, pohjakerroksessa

  • 14 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Neljän hengen perushuone, parveke

  • 22 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 kerrossänky (74–100 cm leveä)

Kahden hengen perushuone, parveke

  • 14 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Neljän hengen perushuone, pohjakerroksessa

  • 22 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 kerrossänky (74–100 cm leveä)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Locanda Lighea

Affittacamere, jonka tarjontaan kuuluu 1 baari ja joka sijaitsee 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta San Vito Lo Capon ranta
Tämän savuttoman affittacameren palveluihin kuuluu baari/aulabaari, valet-pysäköinti ja pyykinpesutilat. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, tietokonepiste ja kiertoajelu-/lippupalvelu.
Locanda Lighea tarjoaa 6 ilmastoitua huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Vuoteissa on untuvapeitot. 24-tuumainen LED-televisio, digitaalikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku ja bidee. Tämä affittacamere tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Locanda Lighea sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta San Vito Lo Capon ranta. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä baarin ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan baarista/loungesta
  • Valet-pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tietokone, pyykinpesutilat ja terassi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista San Vito Lo Capon ranta ja Äitikirkko
  • Lentokenttäkuljetukset ja alueelliset kuljetukset saatavilla maksusta
Locanda Lighea tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja pyykinpesutilat. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Lentokenttäkuljetukset ja alueelliset kuljetukset ovat saatavilla lisämaksusta. Locanda Lighea, joka on liikematkustukseen soveltuva majoituspaikka, tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös huonepalvelun (rajoitettuina aikoina) ja television yleisissä tiloissa. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.

Tämä 3 tähden affittacamere on savuton.

Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Alueelliset kuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä valet-pysäköinti (EUR 10 per päivä)
  • Paikan päällä rajoitetusti valet-pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Baari/aulabaari

Tekemistä

  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Lasten leluja
  • Lasten pelejä
  • Minijääkaappi
  • Pyykinpesutilat
  • Syöttötuoli
  • Vauvanleluja

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kosinta-/romantiikkapaketit
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Tietokonepiste

Ulkotilat

  • Rantapyyhkeitä
  • Rantavarjoja
  • Terassi

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot
  • Untuvapeitto

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 24–tuumainen LED-televisio ja digitaaliset kanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Minijääkaappi

Muuta

  • Ilmastointi
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Työpöytä
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Remontit ja kiinniolokaudet

Majoituspaikka on suljettu joulukuussa, tammikuussa ja helmikuussa.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 20 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Vauvansänky on saatavilla 10.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.12.–31.3. välisenä aikana 0.00 EUR per henkilö per yö, korkeintaan 10 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–30.11. välisenä aikana 2.00 EUR per henkilö, per yö, korkeintaan 10 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Valet-pysäköinti: 10 EUR per päivä
  • Vauvansänky: 10.0 EUR per päivä
  • Lisävuode: 20 EUR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Locanda Lighea Condo San Vito Lo Capo
Locanda Lighea Condo
Locanda Lighea San Vito Lo Capo
Locanda Lighea Affittacamere
Locanda Lighea San Vito Lo Capo
Locanda Lighea Affittacamere San Vito Lo Capo

Locanda Lighea – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 4 kautta 5 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 5 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua

9,2/10

Siisteys

9,2/10

Henkilökunta ja palvelu

10/10

Palvelut/mukavuudet

8,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Daniele

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Struttura straodinaria in TUTTO. Consigliatissima.

Struttura davvero graziosa, posizionata a 2 passi dal centro ma comodissima per posteggiare per chi viaggia in macchina, tutto splendido, dalle pulizie (l'odore di pulito si sente gia dall'androne), colazione fantastica ma la ciliegina sulla torta sono i proprietari, Cinzia e Giovanni che sono 2 persone SPLENDIDE... Cordiali simpatiche e molto alla mano, addirittura la seconda mattina che eravamo sul posto ci hanno fatto trovare una rosa sul tavolo di mia moglie perche compiva gli anni..... Assolutamente consigliatissimo e di certo ci ritorneremo.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2020

10/10 Loistava

Piero, Palermo

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Locanda B&B a pochi passi dal centro di San Vito Lo Capo, molto pulito e ambienti comuni continuamente sanificati. Camera ampia e funzionale con frigo e TV color, bagno grande, confortevole e con finestra. Colazione ottima, variegata e abbondante, cornetti caldi e gustosi. Proprietari molto gentili, professionali ed accoglienti. Ci ritorneremo sicuramente e lo consigliamo vivamente.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2020

10/10 Loistava

Mare369

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Consigliato

Albergo semplice ma molto carino, vicino al centro e al mare.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2018

10/10 Loistava

Raffaele, Roma

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Una via di mezzo tra un albergo ed un bed&breakfas

Siamo stati 9 giorni io e la mia compagna. La locanda si trova in un punto secondo me molto comodo in prossimità -un centinaio di metri - dell'accesso alla zona pedonale di san Vito. Questo permette di raggiungere la locanda con facilità tutte le volte che serve. Il personale, nella figura del responsabile, è estremamente cordiale e disponibie nel dare consigli su cosa fare e dove, perchè il bello di San Vito è girare negli immediati dintorni andando a trovare calette magnifiche con un mare fantastico. A meno che non si voglia restare in spiaggia a San Vito, ma si deve sapere di stare insieme ad una marea di gente. La pulizia giornaliera è più che valida. Asciugamani cambiati tutti i giorni, stanza rifatta. La mattina buona colazione fino le 10. Disponibile il wi-fi nonchè l'uso di un pc oltre ad una lavatrice e la possibilità di stendere sul terrazzo della locanda
Yöpyi 9 yötä heinäkuussa 2018

8/10 Hyvä

rossana, como

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Grazioso albergo in buona posizione.

Titolari gentili e disponibili. Buona posizione. Pulito e ordinato.
Yöpyi 8 yötä kesäkuussa 2018