Sapporo Kaneyu Tei Hotel & Resort Asahi group

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Sapporo Kaneyu Tei Hotel & Resort Asahi group valokuvagalleria

Ulkopuoli
Standard-huone | Äänieristys, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Vastaanotto
Vastaanotto
Vastaanotto

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
5-7-7 Misumai 2 Jo, Minami-ku, Minami-ku, Sapporo, Hokkaido, 0612262
  • Place, Fu's-hiihtokeskus
    ‪2 min ajomatka‬
  • Place, Makomanai Sekisui Heim Ice Arena (areena)
    ‪14 min ajomatka‬
  • Place, Odorin puisto
    ‪28 min ajomatka‬
  • Airport, Sapporo (OKD-Okadama)
    ‪42 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Standard-huone

7,0 kautta 10
Hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä vuoristoon
  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen standard-huone

8,8 kautta 10
Loistava
(3 arvostelua)
  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 futonia (74–100 cm leveää)
  • Ilmainen Wi-Fi

Neljän hengen perhehuone, 1 makuuhuone

  • Näkymä vuoristoon
  • 50 m²
  • 5 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä ja 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Neljän hengen perhehuone, 1 makuuhuone

  • Näkymä vuoristoon
  • 50 m²
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 4 futonia (74–100 cm leveää)
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Sapporo Kaneyu Tei Hotel & Resort Asahi group

Mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, express-uloskirjautuminen ja kiertoajelu-/lippupalvelu kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on puutarha ja kielitaitoinen henkilökunta.
Sapporo Kaneyu Tei Hotel & Resort Asahi group tarjoaa 10 ilmastoitua huonetta, joissa on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, bidee, WC-istuin sähköisellä bideellä ja ilmaiset hygieniatuotteet.
Sapporo Kaneyu Tei Hotel & Resort Asahi group sijaitsee lähellä kohdetta Jozankein kuuma lähde. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmainen omatoiminen pysäköinti.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 15 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Odorin puisto ja 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Jozankein kuuma lähde
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Sapporo Kaneyu Tei Hotel & Resort Asahi group tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja puutarhan. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Sapporo Kaneyu Tei Hotel & Resort Asahi group tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös express-uloskirjautumisen ja mikroaaltouunin yleisissä tiloissa. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut

Ulkotilat

  • Puutarha

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Suihku
  • Tohvelit
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi
  • Lämmitys
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 23.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Lisämaksu myöhäisestä uloskirjautumisesta: 1000 JPY
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 10.00–20.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikit: 2000 JPY per lemmikki per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 1 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 2000 JPY per lemmikki per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Myöhäinen uloskirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 1000 JPY

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 10.00–20.00.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Japanilaisia futoneita on tarjolla varauksessa olevien aikuisten lukumäärän mukaisesti.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 1 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Sapporo Kaneyutei Hotel Resort
Kaneyutei Hotel Resort
Sapporo Kaneyutei
Kaneyutei
Sapporo Kaneyutei Hotel Resort
Asahi group Sapporo Kaneyu Tei Hotel Resort
Sapporo Kaneyu Tei Hotel & Resort Asahi group Hotel
Sapporo Kaneyu Tei Hotel & Resort Asahi group Sapporo
Sapporo Kaneyu Tei Hotel & Resort Asahi group Hotel Sapporo

Sapporo Kaneyu Tei Hotel & Resort Asahi group – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 24 kautta 66 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 24 kautta 66 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 12 kautta 66 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 66 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 66 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,4/10

Henkilökunta ja palvelu

7,6/10

Palvelut/mukavuudet

7,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

PING-YUAN

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Nice drive trip

Nice drive trip
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

WEI

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very friendly and helpful staff! Clean and spacious room with big bath tub for your own "onsen" . Each room has its own shielded parking. A petrol station is just beside. Although a little far to Sapporo city area, but easy to access as just beside the main roads. Generally, nice hotel. Thanks.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Charis

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Overall, the accomodation has very basic offerings. To enter the house, we have to go through the reception to go to the back of the house. The rooms are on 2nd floor so we had to bring the luggages up and down a flight of narrow stairs. Its a problem when the luggage is big and bulky. We stayed here 1 night so it was not a big deal for us. Great for short stays and not for fussy guests.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

HUANG

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
簡單乾淨,遇到二位台灣女員工,服務都很好
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

AKIO

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

また行きたい

郊外だが滞在は快適
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

akio

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

素泊り、レンタカーありならOKかな

温泉というよりラブホを改修したホテルだと思います。 目的地に一番近いので選びましたが、レンタカーないと食事も大変な環境です。
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

YUKAKO

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
ホテルは古さあるものの部屋の清掃は隅々まで行き届いており、洗面台やトイレはとても綺麗で、よくあるお風呂の浴槽、風呂桶、椅子、設置されてたボディソープ、シャンプー、リンスのボトル表面にもザラザラ感は一切無く徹底的に清掃されてると思います⭐︎ また、夏でホテル周辺は木々が多いため害虫対策の説明書きやスプレーなども置かれており細部まで気遣いを感じ取れました。 フロントには日本語も話せる2名の外国人女性スタッフがおり些細な事でも気遣いして下さり出入りの際には常に自席から立ち上がり素敵な笑顔で送り出してくれる等私には申し分の無いホテルで静かな時間(とき)を過ごす事が出来ました。 欲言うとトイレに消臭スプレーが欲しかったかな…笑 最後にこの口コミを参考に是非一度足を運んでみて頂ければ金湯亭さんの良さが分かって貰えるかと思います⭐︎
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

YOSHIKO

Hyvää: Siisteys
駐車場が、宿泊棟の下にそれぞれあり荷物の出し入れにとても便利。 一階が駐車場、2階が宿泊部屋のため階段の登り降りが必須。
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hiroshi

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
部屋は広くて良かったのですが、浴室も広くとても大きい浴槽でしたので浴槽が使えないのが非常に残念でした。 今回はペット同伴で宿泊させていただきましたが、部屋が広いのでペットも喜んでいるように思いました。 また機会があれば利用させてください。 その時は浴槽も使用できるようにして欲しいです。
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Rossano

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
O lugar é muito tranquilo. Fomos no inverno intenso e o aquecimento funcionou perfeitamente. Indico.
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

乾淨舒適的大房間

4人房空間很大,打開窗戶門前一大片雪景,還有很大的按摩浴缸,床偏軟,很適合開車自駕遊的人
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hiroaki

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
場所に対して大変リーズナブルに愛犬と宿泊できました。車が停めやすく、部屋の広さも充分です。廊下などが狭いのは全く気になりませんでした。トラブルにも良い対応をして頂きました。
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

あきのぶ

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
部屋はきれいで過ごしやすかったです。 部屋の下が駐車場になっているのですが、部屋に入るには受付から回らないといけなく、駐車場から直接入れれば尚良しです。
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

MICHIYO

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
スタッフの対応はとても良かった。 犬と泊まれて良かったです。 もう少しローテーブルやソファーがあってくつろげたら良いなと思いました。
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

愛犬との旅行で利用させて頂きました。

愛犬2頭を連れて宿泊できて、お部屋に余計なものがない分、愛犬ものびのび過ごせるので、嬉しいですね。
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

ひろみ

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
2度目の宿泊ですが、スタッフの方も親切でウエルカムドリンクも用意して下さってて感激しました。 愛犬も一緒に気兼ねなく過ごすことが出来て良かったです(*´︶`) 施設は、札幌市内から遠いので宿泊前に持込みする物は買ってから向かった方がいいかなって思います。 コンビニならそれほど遠くないところにあります。 チェックアウトの際、スタッフさんが不在の事が多くきちんとお礼を言えてないのが心残りです! この場をお借りしてありがとうございました。
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

??

施設は モーテルの改装盤なので 部屋もお風呂も広い 札幌市内から30分くらいの静かな郊外で駐車場も完備 フロントに常時 人は居なくてセルフだけど 値段相応で気を使わなくて良い フロントが犬の匂いが気になった。
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

??

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
部屋も、お風呂も広く、お値段も優しくて👍
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

KEIICHI

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
不便
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

ケンイチ

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Siisteys
フロントロビーの臭いが気になった。
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Saori

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
事前の電話対応から大変よくして頂きました。国道のすぐそばですが…車の往来もさほど気にならず静かです。お部屋はフルリノベーション されておりキレイでした。 家族四人と犬二匹同宿でしたが、特段のご配慮を頂き大変助かりました。ありがとうございました。お部屋も広く持参のケージ二台置いても圧迫感なく快適でした。 ただ一点…シャワーフック?の立て付けが緩く…水圧に耐えられず?シャワーが動いてしまい…ややあびにくかったですが…工夫でしのげました。 総じて…ぜひまたリピート宿泊したいと感じた素敵な宿でした。
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

スワコ

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
ホテルまでカーナビでは迷いやすいところでした。 同じ番地の地域が広範囲にあるのか? つき止まりもあって、他の道に行くと行き着くところ。 迷ったらフロントに確認するといいのかも?
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Mie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
店舗の方がとても親切で、また利用したいとおもいました。
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Shinji

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

快適なロッジ

急な階段を昇ると部屋がありますが、ゆったりとした広さがあり、快適でした。 エアコンはなく、扇風機が3台置いてありましたが、最初は不安でしたが暑さも感じず、朝まで問題なく寝れました。 カメムシ殺虫剤が部屋に置かれてましたが、使うことはなかったです。 部屋までの階段が重い荷物を持っているとシンドク、唯一の不満点でした。
Yöpyi 1 yön elokuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

AKIFUMI

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Huoneen mukavuus

クーラーがありません。

8/8に利用させていただきました。 施設、部屋にクーラーがありません。 熱中症予防としてもクーラーの設置をしてください。
Yöpyi 1 yön elokuussa 2021