Ylellinen wellness-mökki, jossa on 110 neliömetriä asuintilaa Sassnitzin vanhassakaupungissa 6 hengelle,
- 3 makuuhuonetta, joissa on LED-TV ja langaton LAN-radio
- 2 kylpyhuonetta suihkulla, 1 kylpyammeella ja LED-TV: llä
- Sauna kosketusohjauksella, LED-valaistus ja radio sekä pääsy terassille
- Poreallas terassilla, josta on näkymät saunaan
- avoin keittiö, jossa on vierekkäinen jääkaappi
- Oleskelutila, jossa on suuri nahkainen sohva ja nukkuu 6 hengelle
- Oak-pöytä ruokailutilassa, 6 paikkaa
- kalustettu terassi, jossa on grilli aurinkoista aikaa ulkona
Vuonna 2018 täysin uusittu Kleine Rosenvilla, jossa oli 110 neliömetriä asuintilaa, on mukavasti ylellisesti sisustettu. Muistomerkissä on 3 erillistä makuuhuonetta, kaksi kylpyhuonetta suihkukaapilla, wc, bidee, pisuaari ja kylpyamme, täysin varustettu keittiö, saunan keittotaso Bora-pöytäuutteen keraamisella liesi ja vierekkäinen jääkaappi jääpalakoneella. Hyödynnä tilavaa terassia yläkerrassa viihtyisän tunnin ajan ulkona. Grilli on saatavilla pohjakerroksen sisäpihalla, jossa voit myös jättää polkupyörän.
Suuri kohokohta on poreallas terassilla, josta pääsee yläkertaan saunaan. Sinun pitäisi pystyä nauttimaan lomastasi Rügenin saarella kaikissa sääolosuhteissa. Pohjakerroksessa sijaitsevassa kylpyhuoneessa voit seurata uutisia myös suihkussa tai kylpyammeessa. Kaikissa 3 makuuhuoneessa on sekä televisio että langaton LAN-radio, jossa on sisäänrakennetut kaiuttimet. Viihtyisät hotellipakkausjouset, joissa on ortopediset patjat, tarjoavat erinomaisen nukkumismukavuuden. Ne soveltuvat myös hyvin keskimääräisiin kehon pituuksiin, koska niill�� ei ole jalkaa.
Uudet huoneet on sisustettu lämpimillä hiekkasävyillä, ja hyvälaatuiset kalusteet parantavat hyvinvointia, jota pieni talo, jolla on pitkä historia, voi välittää vieraillemme saapuessasi. Alkuperäiset ja kauniisti regeneroidut palkit ja laatikot muistuttavat edelleen vuoden 1891 rakentamisvuodesta. Valitut kuvat ja flotsam-esineet täydentävät onnistuneen yleiskonseptin ja sopivat täydellisesti galleriaan ja Villa Am Steinbachiin suoraan vastapäätä.
Huomioithan, että talomme tupakointi ja lemmikkieläinten tuominen ei ole sallittua.
Odotamme innolla vierailua.