Koko huoneisto

Huoneisto - Hostelli Zum Steiger Franz

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Huoneisto - Hostelli Zum Steiger Franz valokuvagalleria

Yksityiskohta ulkoa
Ulkoruokailutilat
Sisätilat
Ulkopuoli
1 makuuhuone, vauvan matkasänky, Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

7,0 kautta 10.
Hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone4 henkilöä60 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Senftenberg, Brandenburg Region
  • Place, Tori
    ‪7 min ajomatka‬
  • Place, Senftenbergin linna ja linnoitus
    ‪8 min ajomatka‬
  • Place, Senftenberger-järvi
    ‪8 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Huoneisto - Hostelli Zum Steiger Franz

asunto:
2-huoneen huoneisto, jossa on noin 60 m²: n kokoinen hostelli Steiger Franzille (savuton), on 60 m²: n asuintilaa. Sisäänkäynti, keittiö ja kylpyhuone on kaakeloitu. Keittiössä on nykyaikainen Küchenmobilar, 4-levyinen cerankochfeld, jääkaappi, leivänpaahdin, vedenkeitin, kahvinkeitin, erilaiset ruukut ja astiat sekä perusvarusteet keittiön mausteisiin. Saatavilla on myös pesuaineita ja astianpesukoneita. Laucbengangissa voit nauttia aamiaisen. Kokolattiamattohuoneessa on parivuode, sohva ja satelliitti-tv sekä taulu-tv. Toisessa huoneessa (matto) on 2 yhden hengen vuodetta. Saatavilla on myös matkasänky ja syöttötuoli.

Hostelli Zum Steiger Franz sijaitsee Großräschener See'n ja Sedlitzer See'n välissä Lusatian lakelandin keskellä. Tarjoamme majoitusta modernissa 2 - huoneen - huoneisto lattiatilaa 60m² 2: sta 4 henkilö��, hostelli-Appertment 6 hengelle ja kahden hengen huoneessa - ja yhden huoneen - huoneisto. Kaikissa huoneissa on erillinen keittiö / minikeittiö ja kylpyhuone.

Saapumiset ovat mahdollisia klo 17.00-20.00 ja lähtevät klo 07.00-10.00.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lusatianin järviseutu. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja pation.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pation ja aidatun pihan
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille sähköauton latauspalvelun
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Lusatianin järviseutu ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Senftenbergin linna ja linnoitus
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on sähköauton latauspiste
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Patio
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei savuvaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha
  • Sähköauton latausasema
  • Yksikön koko: 60 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: 1 Haustier (15 €/ÜN) nur in den großen...

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lakanamaksu: 8 EUR per yöpyminen (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)
  • Laitemaksu: 10 EUR per yöpyminen
  • Pyyhemaksu: 4 EUR per yöpyminen (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, ettei majoituspaikassa ole häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hostel Zum Steiger Franz
Apartment Hostel "to Steiger Franz"
Apartment - Hostel Zum Steiger Franz Apartment
Apartment - Hostel Zum Steiger Franz Senftenberg
49881
Apartment - Hostel Zum Steiger Franz Apartment Senftenberg

Apartment - Herberge Zum Steiger Franz – arvostelut

Arvostelut

7,0

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

9,0/10

Siisteys

Arvostelut

6/10 OK

T B.

Hyvää: Siisteys
Internet ist nicht zu gebrauchenHandtücher sind steinhartDer Fernseher viel zu winzigDie getrennten Betten sind zu kurzEs gibt keinerlei Einkaufsmöglichkeit innerhalb von 8 kmNach Rücksprache mit der Vermieterin will diese aber auch die o.a. Punkte nicht ändern.Ansonsren aber sehr schön, erholsam, man kann grillen und Feuer machen oder die Seen erkunden. Die Sauberkeit war 1A nur ein Tiefkühlfach fehlte. Würde ich wieder buchen, aber die Beschreibung sollte angepasst werden, wenn man homeoffice hat, ist das mit dem Internet schon sehr enttäusched!
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Thomas W.

Hyvää: Siisteys

sehr zufrieden in allen Bereichen

erholsam bei sehr gutem Wetter, Nähe Senftenberger See, gut erreichbar, genügend Parkplätze, guter Service
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024