Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Nauti tyylikäs asunto muutaman minuutin päässä Diocletianuksen palatsista muinaisen Splitin sydämessä

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Nauti tyylikäs asunto muutaman minuutin päässä Diocletianuksen palatsista muinaisen Splitin sydämessä valokuvagalleria

Ranta
1 makuuhuone, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Ulkopuoli
Jääkaappi, mikroaaltouuni, liesi, vedenkeitin
Ruokailu

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Split, Splitsko-dalmatinska županija
  • Place, Kroatian kansallisteatteri
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Riva-promenadi
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Diokletianuksen palatsi
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Airport, Split (SPU)
    ‪27 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Nauti tyylikäs asunto muutaman minuutin päässä Diocletianuksen palatsista muinaisen Splitin sydämessä

Tunne vanhan Splitin henki uudessa ihastuttavassa huoneistossa vain 3 minuutin kävelymatkan päässä Diocletianuksen palatsista ja kaikista tärkeimmistä kaupungin kohteista, joissa on paljon ravintoloita, gallerioita ja kahviloita. Linja-autoasema ja lauttasatama ovat kävelyetäisyydellä. Studio on sisustettu rakkaudella ja huomiolla yksityiskohtiin ja tarjoaa sinulle hienon sekoituksen Rooman vaikutelmasta, joka on infusoitu huipputeknologian moderniin muotoiluun. Nauti rauhallisista romanttisista iltaisista lasillisella viiniä tai aamukahvia talon vieressä olevassa kauniissa kukkapuutarhassa ennen muinaista Splitin kaupunkia.

Tämä tyylikäs studio sijaitsee rauhallisella historiallisella alueella ja Splitin vanhimmalla alueella, ja se on vanhan dalmatialaisen talon alakerrassa, jossa on patio ja viehättävä kukkapuutarha, jossa on ulkokalusteet, ja sitä ympäröivät tyypilliset dalmatialaiset kivikotit.

StudioStudio on erittäin keskeinen ja mukava, mutta hiljainen ja yksityisesti sisustettu boutique- ja tyylikkäällä sisustuksella, jossa on perinteisiä elementtejä.
✨Tarjoitettu ilmaisella, rajoittamattomalla Wi-Fi: llä, ilmastoinnilla ja viimeisimmällä Netflix-valmis HD HD -televisiolla, takaa täydellisen mukavuuden ja mielenrauhan loman aikana.
✨Kauniisti sisustettu tyylikkäällä ja ylellisellä queen-vuoteella, makuuhuone tarjoaa unenomaiset asetukset iltapäivän seisokkeihin ja rauhallisiin öihin.
✨Lovely kylpyhuone tarjoaa sinulle rentouttavan virvokkeen koko päivän kävelyn ja kaupunkimatkailun jälkeen.
✨Moderni gourmet-keittiö, jossa on pöytä neljälle, on varustettu kaikella, mitä tarvitset loman aikana.

* Naapuruus *

📍 Vain muutaman minuutin kävelymatka tärkeimpiin kaupungin pisteisiin: Pyhän Dominus-katedraali, Diocletianuksen palatsi, Keisarin aukio Peristyle, Vanha aukio “Pjaca”, Grgur Ninskin patsas kauniissa Strossmayerin puistossa, Marmontovan pääostoskatu, kuuluisa Promenade “Riva” runsaasti kahviloita ja upeita ravintoloita.
📍Sany rannat Bačvice ja Ovčice ovat 15 minuutin kävelymatkan päässä.
📍Park-metsä 'Marjan' virkistyspaikka, täydellinen retkeilyyn ja pyöräilyyn, on 10-15 minuutin päässä.

📍Tähin lähin tori ja leipomo ovat 2 minuutin kävelymatkan päässä.
HopsKaupat, upeat ravintolat, viinibaarit ja yöelämäpaikat ovat 5 minuutin kävelymatkan päässä Vanhankaupungin alueelta.
GreenViinimarkkinat, joissa kasvatetaan kotimaisia hedelmiä ja vihanneksia, sekä tuoreen kalan markkinat ovat 5 minuutin kävelymatkan päässä.

* Liikkuminen *
📌Osoite on Kliška katu 21.
PlSplitin kansainvälinen lentokenttä on lähin lentokenttä. Tarjoamme kuljetuksia lentokentältä paikoillemme ja myös lentokentälle.

Jos saavut autopaikoilla, niin ilmaisia että veloitettuja paikkoja löytyy kävelymatkan päässä asunnosta.

Splitin bussi- ja rautatieasemat ovat 10 minuutin kävelymatkan päässä. Heti vieressä sijaitseva Splitin lauttasatama tarjoaa lukuisia yhteyksiä Adrianmeren eri kohteisiin.

Voit käydä helposti joillakin saarilla, kuten Hvar, Brač, Vis, Šolta tai pienissä Dalmatian kaupungeissa, kuten Trogir, Omiš tai antiikki Salonassa. Järjestä päiväretki Krkan kansallispuistoon tai Siniseen luolaan (Biševon saari lähellä Vis-saarta).




Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Diokletianuksen palatsi. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, kuivausrumpu ja parveke tai patio
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Diokletianuksen palatsi ja Riva-promenadi
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja pyykinpesutilat. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Netflix
  • Suoratoistopalveluita
  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Patio
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Rajoittamaton älypuhelimen datan käyttö

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Enjoy Deluxe Apartment old Town
Enjoy Deluxe old Town
Enjoy Deluxe Apartment in old Town Split
Enjoy Deluxe Apartment old Town Split
Enjoy Deluxe Apartment
Enjoy Deluxe old Town Split
Enjoy Deluxe
Lux Apartment in Center few Steps to Diocletian's Palace
Enjoy Elegant Apartment in Heart of Ancient Split

Elegance Old Town Apartment – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 10 kautta 14 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 14 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 14 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 14 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 14 arvostelua

9,8/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

David M.

Hyvää: Siisteys
Very difficult to find. Not enough information - which actual apartment, where to find key. General location in Split was excellent.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Marina P.

Hyvää: Siisteys

Cozy Stay in Split

My partner and I absolutely adored our time in Split. The hosts were friendly and welcoming, and the apartment was perfectly located near popular destinations without worrying about noise. If we come back to Split, we wont hesitate to stay here again!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Stephane D., Montreal, Quebec, Canada

Hyvää: Siisteys

Perfect spot to visit Split

We sincerely enjoyed our stay here for its cleanliness and location. It was a bit challenging to find at fist but truly worth it. It is perfectly situation to visit old Split and palace with all it has to offer. The seaside is a 10 minute walk away for amazing cruises. This place made our trip to Croatia wonderful and memorable.
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

gerrit w.

Hyvää: Siisteys

Cozy apartment and convenient location

We loved the cozy apartment. It was very clean and it provided all amenities. The location is perfect close to all restaurants and the waterfront. The owners/hosts are customer/driven. Very quick responses to all our questions. Highly recommend to stay here when in Split.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Susie B., San Francisco, CA USA

Hyvää: Siisteys

Perfect spot close to everything

I would stay here again for sure. Just a very short walk from Diocletian Palace and any tour you may schedule. Then return “home” to a quiet spot. It was just perfect for me, a solo traveler!
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

JeNelle M., Boise, ID USA

Hyvää: Siisteys

Great location

No view because this is a semi-basement apartment but it is in an ideal location, three blocks up from the palace. Super kind host family. Very responsive to text chats on WhatsApp.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2023

10/10 Loistava

Rebecca R., Johnstown, USA

Hyvää: Siisteys

Great location but a little hard to find...

Excellent location and within short walk to Old Town center. Make sure you have allowed time to find a parking space if you have a car, but there is a lot a few minutes away. The room was very nice, well equipped and even had OJ and cookies waiting for our arrival. Excellent communications with owner. Very accommodating.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2022

8/10 Hyvä

Christine V.

Hyvää: Siisteys

confortable halte au calme de la vieille ville

Lieu au calme au plus près de la vieille ville de préférence pour un court séjour, pas d'ustensiles suffisants pour cuisiner, assez peu lumineux mais malgré tout appréciable en regard de la chaleur à l'extérieur. Studio très soigné à l'intérieur, dommage que les parties communes ne soient pas entretenues également....Jelena, notre hôtesse s'est montrée réactive et soucieuse de notre bien être.
Yöpyi 11 yötä elokuussa 2022

6/10 OK

Caroline L.

Hyvää: Siisteys

Ottima posizione, silenziosa ma mancavano troppe cose di base

La posizione della casa è a 2 minuti a piedi dal Palazzo Diocleziano (il centro storico) ed è silenziosissimo grazie al fatto che si trova in una zona pedonale dove insistono due scuole. Per quanto riguarda l'appartamento, l'accoglienza è stata carina con tanto di torta al cioccolato ma purtroppo mancavano cose essenziali come macchina per il caffé, pentole (1 piccola e una padella per le crepe...), non c'erano prodotti di base come l'olio, lo zucchero il sale...era quindi quasi impossibile cucinare qualcosa o fare colazione a casa.Ma ne ho parlato con i proprietari che mi hanno assicurato che era stata solo una dimenticanza e che avrebbero provveduto per i prossimi ospiti ...work in progress:-)
Yöpyi 8 yötä toukokuussa 2022

10/10 Loistava

Rhett T.

Hyvää: Siisteys

Spotless, quiet, comfortable, convenient

A minute or two walk to the old town gate, this simple, modern studio flat is perfect for a visit to Split. The owners are great :-)
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2021

10/10 Loistava

Walter B.

Hyvää: Siisteys

Excellent Hideaway in city center

Clean, very quiet, immaculate apartment, great for 1 or 2 people. Everything thoughtfully provided by hosts, and good communications with them too. 5 stars.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2019

8/10 Hyvä

John W.

Great little place close to the heart of Split

We had an amazing stay at this lovely little place. It is a short walk to the old town part of Split and very convenient. The property is very clean. The only reason it gets a 4 rating is the hot water tank for the shower is small and runs out quickly. If you plan to stay in Split I recommend this property.

10/10 Loistava

Stephanie P.

Beautiful Apartment In Great Location

This apartment is in a perfect location just a short walk from the Diocletian’s Palace. The apartment is brand new and very clean. It is in a quiet location and has a nice patio area. We had trouble finding it in the dark so would recommend getting deatailed directions from the owner before leaving home. We expected our cab to drop us st the door but the apt is located in a pedestrian only area so we had to walk the last bit (not far but it was dark and we couldn’t see the street names or house numbers very well).
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2018

8/10 Hyvä

Deborah L., Hitchin herts

modern well laid out apartment with excellent central location

Clean, modern apartment, outside seating area Close to centre of city, plenty of shops and bars, close to ferry port and bus station, 30mins from airport, 5 mins walk to Diocletion's palace and 15 mins to excellent beaches A little tricky to find at first. Hosts very attentive to our needs and nothing was too much trouble
Yöpyi 14 yötä kesäkuussa 2018